چگونه تم اسپاتیفای را عوض کنیم؟

چگونه تم اسپاتیفای را عوض کنیم

اگر از کاربران روزانه‌ی اسپاتیفای هستید، حتما از تم یکنواخت آن خسته شده اید. در این مقاله در مورد عوض کردن تم اسپاتیفای و راه های انجام آن صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

عوض کردن تم اسپاتیفای در داخل برنامه

در حال حاضر روشی برای عوض کردن ظاهر اسپاتیفای از داخل برنامه وجود ندارد. البته اضافه کردن تم های کاستوم به این برنامه جزو کارهای آینده‌ی تیم برنامه نویسان قرار دارد اما مشخص نیست اولویت این کار برای آن‌ها تا چه حد است و چقدر طول می‌کشد. در طول این مدت می‌توانید از روش‌های دیگر برای عوض کردن تم اسپاتیفای استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش اسپاتیفای در سال 2024

عوض کردن تم با استفاده از Spicetify

اسپایستیفای یک برنامه برای عوض کردن تم اسپاتیفای است که به شما قابلیت‌های جالبی در شخصی سازی این برنامه محبوب می‌دهد. اما چطور باید از این برنامه استفاده کنیم؟

1. نصب با استفاده از Powershell

اگر تا به حال از Windows Powershell استفاده نکرده اید، نصب Spicetify اولین باری خواهد بود که به این محیط وارد می‌شوید. با وجود ظاهر ساده و شاید عجیب، بهتر است اصلا نگران نباشید چون کار زیادی با این ابزار نخواهیم داشت. کافیست بعد از سرچ کردن عبارت «Windows Powershell» در قسمت جستجوی ویندوز، روی Run As Administrator کلیک کنید و عبارت زیر را داخل آن پیست نمایید. بعد از این کار اینتر را بزنید.

iwr -useb https://raw.githubusercontent.com/spicetify/spicetify-cli/master/install.ps1 | iex

بعد از تمام شدن پروسه‌ی کد بالا، نوبت به نصب مارکت پلیس Spicetify می‌رسد. برای این کار باید کد زیر را در ادامه پیست کنید و اینتر را بزنید.

iwr -useb https://raw.githubusercontent.com/spicetify/spicetify-marketplace/main/resources/install.ps1 | iex

به همین سادگی می‌توانید به انبوهی از تم‌های منحصر به فرد در این پلتفرم دسترسی داشته باشید و هر کدام را در چند ثانیه دانلود و نصب کنید.

سوالات متداول

آیا می‌توان از تم سفارشی اسپاتیفای در اندروید استفاده کرد؟

خیر. تنها راه فعلی برای عوض کردن تم برنامه‌ی اسپاتیفای استفاده از Spicetify است که آن هم برای دسکتاپ عرضه شده است. شما می‌توانید تم برنامه‌ی اسپاتیفای را در ویندوز، مک یا لینوکس عوض کنید اما امکان انجام این کار در اندروید وجود ندارد.

تحریریه نقد فارسی. عناوینی که با این اکانت انتشار می‌یابد، کاری جمعی از هنر همکاران ما در مجموعه نقد فارسی است.