سریال الیت: معرفی، نقد و بیوگرافی بازیگران + لینک

سریال الیت

سریال الیت یکی از محبوب‌ترین سریال های تینیجری نتفلیکس است که از سال 2018 تا به حال پخش می‌شود. این سریال در حال حاضر برای فصل 8 و پایانی آن تمدید شده است. در ادامه به معرفی این سریال خواهیم پرداخت.

زمان پخش فصل هشتم و پایانی سریال Elite، نیمه دوم سال 2024 اعلام شده است. به این ترتیب می‌توان انتظار داشت که در تابستان 1403 بتوانیم فصل پایانی آن را تماشا کنیم.

معرفی سریال الیت

معرفی سریال الیت

سریال های تینیجری نتفلیکس در سال‌های اخیر به شکلی ویروسی در بین جوانان ایران پخش شده و محبوبیت زیادی پیدا کرده است. سریال Elite یکی از همین سریال هاست که با تکیه بر صحنه‌های فراوان خود جلو می‌رود و شاید یکی از بهترین سریال های اسپانیایی باشد که توانسته تا این حد مورد تایید بینندگان قرار بگیرد.

جدا از این موارد، الیت مشخصه‌های دیگری هم دارد که باعث می‌شود خسته کننده نباشد و بتواند میلیون‌ها مخاطب در سراسر جهان را سرگرم کند. یکی از این موارد درام خوب است که کمتر در سریال‌های دبیرستانی می‌بینیم. شاید حتی در برخی موارد بتوان این سریال را جزو سریال های مشابه Gossip Girl هم دسته بندی کرد.

کاراکترهای این سریال کامل نوشته نشده اند اما در حدی هستند که بتوان از آن‌ها طرفداری کرد یا از طرفشان ناراحت شد. شخصیت‌ها، چه خوب و چه بد، به نوعی قابل قبول هستند و همین هم برای یک سریال دبیرستانی کافیست. از طرفی نقش‌ها کش پیدا نمی‌کنند و از داستان آویزان نمی‌شوند. رفتنی‌ها رفتنی هستند و نویسنده این را به خوبی می‌داند.

پس اگر به دنبال یک سریال تینیجری درام صحنه دار هستید، الیت جزو بهترین گزینه‌های شماست. البته می‌توانید لیست سریال های صحنه دار را هم ببینید.

داستان سریال

داستان سریال Elite

لاس انسیناس یک مدرسه‌ی سطح بالا برای افراد نخبه (یا همان Elite) است که فرزندان ثروتمندان را قبول می‌کند. بعد از وقوع یک زلزله که یک مدرسه‌ی دولتی را خراب می‌کند، 3 دانشجو از طبقه کارگر بورسیه‌ی ورود به مدرسه را می‌گیرند. با ورود آن‌ها به جمع بچه‌های ثروتمندان همه چیز به هم می‌ریزد و درگیری بین کسانی که همه چیز دارند و کسانی که هیچ چیز ندارند، منجر به قتل یکی از دانش آموزان می‌شود. سوال اینجاست؛ چه کسی مرتکب قتل شده است؟

سریال در روایت خود از فلش فورواردها استفاده می‌کند و به این ترتیب بار معمایی بیشتری به داستان می‌دهد. بارها اتفاق خواهد افتاد که فکر کنید قاتل را شناخته‌اید اما چند لحظه بعد، با یک فلش فوروارد او را از لیست مظنونین خط بزنید.

نمرات و نظرات عمومی در مورد سریال Elite

پلتفرمامتیاز بینندگان
IMDb7.2
Rotten Tomatoes93%
Metacritic7.4

همانطور که می‌بینید نظرات کاربران در اکثر شبکه‌های نقد فیلم در مورد این سریال مثبت است. با این حال نظرات منفی در مورد آن هم جای تامل دارد و می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری کمک کند. برای مثال:

پولی که برای ساختن ادامه‌ی این سریال هزینه شده کاملا بی‌دلیل بوده. فصل 7 و 8 دیگه جایی برای ادامه نداره و داره همه‌ی چیزهایی که توی فصل قبل‌های دیدیم رو تکرار می‌کنه. همه چیز مثل هم شده، چند تا جوون خوشگل روی هم، پارتی کردن توی کلاب و سرک کشیدن توی کارهای بقیه! شب می‌خوابن و صبح دوباره همینه.

من درک می‌کنم که بازیگرای جذاب و صحنه‌های نزدیک توی جذب مخاطب تاثیر داره اما دیگه هیچ داستانی نمونده که نگفته باشید. الیت قبلا یه سریال جذاب بود که با معمای لایه لایه همه رو سرگرم می‌کرد. گاهی یه صحنه‌هایی هم داشت اما تمرکز سریال روی اون نبود. اگر بخوایم اینجور چیزا رو ببینیم شبکه های بهتر از نتفلیکس هم هست.

الیت تا فصل 3 اینطوری بود که کم کم به داستان شکل می‌داد و معمای اصلی فصل رو بررسی می‌کرد. بعد کم کم لایه‌ها رو کنار می‌زد تا حقیقت مشخص بشه. هر فصل هم گل کاشت اما حالا فقط یه سریال آبکیه.

بیشتر نقدهای منفی بینندگان در مورد سریال Elite، مربوط به غیر واقعی بودن استانداردهای فیلم از نوجوانان دبیرستانی است. نوجوانانی که رفتاری فراتر از سن خود دارند و غیر واقعی به نظر می‌رسند. با در نظر نگرفتن این نقدها، نظرات اکثرا مثبت هستند، برای مثال:

این سریال عالیه. من 3 فصلش رو توی 2 روز دیدم و نمی‌تونم بگم چقدر خوشحالم که این کار رو کردم. همه چیز این سریال جذابه، داستان، بازیگراش، مسائلی که مطرح میکنه و باز هم بازیگراش!

به جرئت میتونم بگم که الیت کامل ترین سریال نتفلیکسه و همه باید ببیننش. از اختلاف طبقاتی، دوست پیدا کردن توی مدرسه، بیماری‌های رایج، رقابت تحصیلی بگیر تا عشق و مذهب و رقابت خانوادگی؛ الیت همه چیز داخلش داره. پایان هر فصلش هم که تا اینجا عالی بوده.

بیوگرافی بازیگران سریال Elite

در جدول زیر می‌توانید نام بازیگران سریال الیت را به همراه نقششان ببینید.

بازیگرنقش
ماریا پدراساماریانا
ایتزان اسکامیاساموئل
مینا الحمانینادیا شانا
میگل هرانکریستین
میگل برناردوگوزمان
دانا پائولالوکرسیا یا لو
آلوارو ریکولئوپولدو پولو
استر اکسپوزیتوکارلا
آرون پیپرآندر
عمر آیوسوعمر شانا
خامس لورنتهنانو
خورخه لوپزوالریو
کلودیا سالاسربکا یا ربه
جورجینا آموروسکایتانا
کارلا دیازآریادنا
مارتینا کاریدیمانیکا
مانو ریوسپاتریک

عکس بازیگران سریال Elite

در ادامه تصاویری از بازیگران و صحنه‌های سریال الیت می‌بینید.

عکس بازیگران سریال الیت
بازیگران در سریال elite
بازیگرهای سریال elite
سریال نخبه

نقد سریال الیت

به صورت خلاصه می‌توان الیت را جزو سریال های مشابه ریوردیل دسته بندی کرد. سریال هایی که روی نوجوانان می‌چرخند. با بازیگرانی که در اواخر دهه 20 زندگی خود هستند. اما خب، کدام سریال تینیجری اینطور نیست؟

در این سریال نباید به دنبال واقعگرایی محض باشید. ممکن است کاراکترها تلاش کنند با شلوغ کاری و سر و صدای زیاد، شکستن ناخن یک شخصیت در زمان ساز زدن را به اندازه‌ی مشکل گرمایش زمین بزرگ کنند یا شخصیت‌های باهوش سریال گیج و منگ شده و نتوانند متوجه اتفاقاتی که در اطرافشان می‌افتد شوند.

الیت صحنه‌های معاشقه زیاد (و گاهی بیش از حد) دارد که روی روند کلی داستان تاثیر جندانی ندارد. شاید کارگردان تلاش کرده تا این صحنه‌ها علاوه بر جذب کردن مخاطب کم سن و سال، به نوعی یک تنفس در بین محتوای اصلی سریال باشد.

سریال قوی آغاز می‌شود، خوب ادامه پیدا می‌کند ولی رفته رفته از مسیر خود منحرف می‌شود تا دیگر شاهد یک سریال کاراگاهی تینیجری نباشیم. اتفاقی که با اضافه کردن نابجای بازیگران سیاهپوست به فیلم و سریال های جدید در حال وقوع است، به نوعی در سریال Elite هم دیده می‌شود و یکی از نکات منفی آن به شمار می‌رود.

در نهایت به صورت خلاصه می‌توان گفت که سریال الیت برای مخاطب نوجوان و جوان بسیار جذاب خواهد بود، البته در صورتی که آن را همراه با خانواده نبینند!

تحریریه نقد فارسی. عناوینی که با این اکانت انتشار می‌یابد، کاری جمعی از هنر همکاران ما در مجموعه نقد فارسی است.