بهترین سریال های فانتزی تخیلی | یک دنیای جدید!

بهترین سریال های تخیلی فانتزی

فیلم و سریال برای بیشتر ما حکم دروازه ای برای ورود به دنیایی جدید دارد. دنیایی که با گذر از دروازه اش درگیری و محدودیت را برای مدتی فراموش می‌کنیم. داشتن یک لیست از بهترین سریال های فانتزی تخیلی هم این کار را کمی راحت تر می‌کند.

Stranger Things

 • IMDb: 8.7/10
 • Rotten Tomatoes: 93%
 • Metacritic: 78/100

سریال Stranger things جزو سریال های تحسین شده و محبوب نتفلیکس است که در سال 2016 برای اولین بار به مخاطبان معرفی شد. این سریال در طول 4 فصل خود (تا امروز) توانسته است جزو پربیننده ترین سریال های نتفلیکس باشد و فصل 3 و 4 خود را جزو 10 تای اول این لیست ببیند.

سریال “چیزهای عجیب” جزو بهترین سریال های تینیجری نتفلیکس هم هست. داستان این سریال که در مورد گروهی از نوجوانان عجیب و غریب یا به اصطلاح Loser است، با گم شدن یکی از دوستانشان شروع می‌شود. ویل بایرز در مسیر برگشت به خانه ناپدید می‌شود و هیچکس نمی‌توان ردی از او پیدا کند.

سریال چیزهای عجیب

در همین حال یک دختر بچه از یک آزمایشگاه فوق سری فرار می‌کند. این آزمایش‌ها باعث شده است تا دختر بچه توانایی های شگفت انگیزی داشته باشد. روبرو شدن دوستان ویل و این دختر شروع ماجراهای آن‌هاست.

بیشتر ما سریال Stranger Things را دیده ایم. اگر جزو طرفداران این سریال هستید، حتما مقاله‌ی بهترین سریال های تینیجری را هم بخوانید.

Game Of Thrones

 • IMDb: 9.3/10
 • Rotten Tomatoes: 89%
 • Metacritic: 73/100
سریال بازی تاج و تخت از بهترین سریال های فانتزی تخیلی

سریال Game Of Thrones تمام چیزهایی که از بهترین سریال های فانتزی تخیلی انتظار می‌رود را دارد؛ از دنیای جدید و اژدها بگیر تا زامبی و تسخیر حیوانات! این سریال حتی المان‌های جذاب سایر سبک‌ها را هم در خود دارد تا علاوه بر این که جزو بهترین سریال های فانتزی تخیلی باشد، بتواند جزو برترین های تاریخ تلویزیون هم قرار بگیرد.

داستان این سریال در مورد یک دنیاست که به 3 قاره و چندین سرزمین تقسیم شده است. بزرگترین قسمت این سرزمین‌ها تحت فرمان حکومت مرکزی است و شمال به عنوان یک متحد مستقل در کنار آن‌هاست. جهان غیر متمدن “آنسوی دیوار” هم سرزمینی بدون امپراتور است که اکثرا با مردم شمال در حال جنگ هستند. اما زمانی که زمستان خواهد رسید هیچ کدام از این نام ها اهمیتی نخواهد داشت …

با فاکتور گرفتن از پایان سریال می‌توان گفت GOT یک شاهکار است. از ماجراهای جذاب آن که مخاطب را روزها درگیر می‌کرد تا نبردهای حماسی و تاکتیک های جنگی بی‌نقص، همه و همه تنها به خاطر 1 چیز می‌درخشیدند؛ کشش داستان! البته نباید تاثیر نفرت انگیز بودن کاراکترهای منفی در این سریال را فراموش کنیم. ممکن نیست کسی Game of Thrones را ببیند و با تک تک سلول هایش از جافری متنفر نباشد یا بخواهد یک قسمت دیگر رمزی بولتون را زنده ببیند.

اگر به دنبال بهترین سریال های فانتزی تخیلی هستید و Game Of Thrones را ندیده اید، بهتر است بیشتر از این وقت را تلف نکنید!

The Witcher

 • IMDb: 8.2/10
 • Rotten Tomatoes: 67%
 • Metacritic: 53/100
گرالت ریویا ویچر هنری کویل

ویچرها یک دسته از شکارچیان هیولا هستند که از لحاظ بدنی از انسان عادی قدرتمند ترند. آن‌ها توانایی محدودی در استفاده از طلسم ها و معجون های جادویی هم دارند که در شرایط سخت، برگ برنده‌ی آن‌ها به حساب می‌آید. اما این سریال فقط در مورد یکی از این ویچرها به نام گرالت است.

گرالت یک مزدور یا همان جایزه بگیر است که از مردم شهرها برای کشتن هیولاهایی که زندگی را برایشان سخت کرده اند پول می‌گیرد. این مزدور یک مبارز معمولی نیست و به خاطر مهارتش در شمشیر زنی و مبارزه، بسیار مورد احترام دیگران قرار می‌گیرد. او ساکت است و می‌توان داستان سرنوشت سختش را از سکوتش شنید اما انگار قرار است سرنوشت او به مسیرهای سخت تری هدایت کند.

این سریال از بهترین سریال های فانتزی تخیلی است که از روی بازی های کامپیوتری ساخته شده است. در حال حاضر 3 فصل از این سریال منتشر شده است و شایعاتی در مورد تمدید آن برای فصل چهارم وجود دارد.

Westworld

 • IMDb: 8.6/10
 • Rotten Tomatoes: 85%
 • Metacritic: 74/100
سریال وست ورلد

وست ورلد از سریال های تحسین شده‌ی دنیاست که فصل اول آن به تنهایی نامزد دریافت چندین جایزه شده است. همه چیز در وست ورلد قابل ستایش است؛ از عوامل و صحنه بگیر تا موسیقی! بی دلیل نیست که این سریال جزو بهترین سریال های فانتزی تخیلی قرار گرفته است.

داستان سریال وست ورلد در مورد یک پارک تفریحی به همین نام است. تنها تفاوت این پارک با بقیه پارک‌ها در این است که ساکنین آن ربات‌های بسیار پیشرفته ای هستند که فکر می‌کنند در حال زندگی اند. البته ناگفته نماند که رابطه‌ی انسان‌ها با این ربات‌ها اصلا دوستانه نیست. چون قوانین دنیای واقعی در وست ورلد حاکم نیست، مردم به آن‌جا می‌روند تا هر کاری که دوست دارند انجام دهند. گاهی این کار قدم زدن در طبیعت بکر و گاهی قتل عام بی‌گناهان است؛ گاهی هم بدتر …

ربات ها هر شب تعمیر می‌شوند و حافظه‌ی آن‌ها پاک می‌شود اما همه چیز به این سادگی نیست. چیزهایی در حال عوض شدن است؛ چیزهایی که به نفع صاحبان پارک نیست.

سریال مد نظر خود را در این لیست پیدا نمی‌کنید؟ بهترین سریال های علمی تخیلی را چک کنید!

Wednesday

 • IMDb: 8.1/10
 • Rotten Tomatoes: 71%
سریال ونزدی

ونزدی آدامز جزو کاراکترهاییست که همه ما او را به لطف ترند شدن استایل خاصش در اینستاگرام می‌شناسیم. این ترند شدن حتی روی آمار جستجوی او در گوگل هم تاثیر زیادی داشته است. احتمالا این سریال را دیده باشید اما اگر اینطور نیست، توصیه می‌کنیم حتما آن را ببینید. این اثر جزو بهترین سریال های فانتزی تخیلی است و بی دلیل نیست که این سریال جزو پربیننده ترین سریال های نتفلیکس است.

داستان این سریال در مورد دختر خانواده آدامز است که به مدرسه‌ی پدر و مادرش می‌رود. طولی نمی‌کشد که با فهمیدن یک حقیقت در مورد خودش تصمیم می‌گیرد تا پرده از راز بزرگ مدرسه بردارد. او کاراکتر عجیبی دارد؛ برای مثال حیوان خانگی او یک عقرب و دوست صمیمی اش یک دست بریده است. سریال Wednesday در دسته بندی فانتزی قرار می‌گیرد.

The Sandman

 • IMDb: 7.7/10
 • Rotten Tomatoes: 87%
 • Metacritic: 66/100
سریال سندمن

شاهی نامیرا که صدها سال زندانی شده، قلمرویی که در نبودش ویران شده و دشمنی که چیزی جز آشوب و ویرانی برای دنیا نمی‌خواهد!

سندمن هم مانند آثار مشهوری مثل Walking Dead، V for Vendetta، بتمن، لوسیفر و … از کتاب های کمیک انتخاب شده تا با یک ماجرای سرگرم کننده، اکشن‌های هیجان انگیز و البته داستانی عمیق جای خود را در بین آثار محبوب تلویزیون باز کند و جزو بهترین سریال های فانتزی تخیلی باشد.

سریال سندمن بر اساس یک کمیک تحسین شده به همین نام ساخته شده است و داستان آن در مورد ارباب رویاها، مورفیوس، است که به ناحق بیش از 100 سال زندانی می‌شود و لوازم او که قدرت های خداگونه دارند به دست افراد شرور می‌افتد. حالا او آزاد شده است و این خبر خوبی برای دزدان اموال او نیست؛ هر چند که دزدان هم چندان دست و پا بسته نیستند.

فصل اول این سریال از 2 جلد اول کمیک های سندمن ساخته شده است؛ به همین خاطر است که ماجرای آن هم فلسفه و هم اکشن جذابی دارد. این اتفاق سندمن را به یکی از خاص ترین آثار در بین بهترین سریال های فانتزی تخیلی تبدیل می‌کند.

Arcane از بهترین سریال های فانتزی تخیلی

 • IMDb: 9/10
 • Rotten Tomatoes: 100%
سریال آرکین

سریال انیمیشنی Arcane جزو خاص ترین آثار نتفلیکس است. این سریال که بر اساس کاراکترهای بازی League of Legends ساخته شده است در یک دنیای استعاری رخ می‌دهد که برای بیشتر ما آشناست. فضای جذاب آن، کاراکترهای خوش تراش با داستان پس زمینه‌ی قوی و البته ماجرای درگیرکننده باعث شده است تا Arcane جزو بهترین سریال های فانتزی تخیلی باشد. داستان آرکین در مورد درگیری قدیمی بین شهر ثروتمندان و فقراست که به کشته شدن پدر و مادر کاراکترهای اصلی می‌انجامد.

Supernatural

 • IMDb: 8.4/10
 • Rotten Tomatoes: 93%
 • Metacritic: 59/100
سریال سوپرنچرال از بهترین سریال های فانتزی تخیلی

سریال Supernatural در مورد برادران وینچستر است که در سراسر آمریکا به شکار شیاطین و موجودات فراطبیعی می‌پردازند. اولین برخورد آن‌ها با یکی از این موجودات زمانی بود که یکی از آن‌ها مادرشان را به قتل رسانده بود. حالا بعد از 20 سال پدر آن‌ها دزدیده شده و این دو برادر قرار است برای اولین بار جلوی شیاطین قد علم کنند تا بتوانند پدر خود را نجات دهند.

جالب است بدانید که سریال سوپرنچرال به مدت 15 فصل تولید و پخش شد و از این حیث جزو رکورد داران سریال های فانتزی است. با این آمار خیره کننده طبیعی است که سوپرنچرال جزو بهترین سریال های فانتزی تخیلی باشد.

The Umbrella Academy

 • IMDb: 8.0/10
 • Rotten Tomatoes: 82%
 • Metacritic: 61/100
سریال Umbrella Academy

همه ما با ابرقهرمان ها آشنا هستیم و دیده ایم که حتی در کودکی هم تصمیمات درست و به جایی می‌گرفته اند. شاید زمانی که بزرگتر شدیم از خودمان پرسیدیم که اگر قرار بود زندگی عادی این قهرمانان را می‌دیدیم شاهد چه چیزهایی بودیم؟ جواب این سوال ها داستان یکی از بهترین سریال های فانتزی تخیلی را می‌سازد.

سریال Umbrella Academy در مورد چند کودک خارق العاده است که مادرانشان در سراسر جهان به صورت ناگهانی و همزمان در عرض چند ثانیه باردار می‌شوند و زایمان می‌کنند. یک مرد ثروتمند مشهور به نام رجینالد هارگریوز سرپرستی 7 نفر از این کودکان را بر عهده می‌گیرد تا یک تیم ابرقهرمانی بسازد.

این کودکان بر اساس اعداد 1 تا 7 نامگذاری می‌شوند و هر کدام قدرت های متفاوتی دارند. شماره 1 قدرت بدنی زیاد، شماره 2 چابکی بسیار بالا و قدرت خم کردن مسیر حرکت اشیای فلزی (چاقو، گلوله و …)، شماره 3 توانایی کنترل ذهن، شماره 4 توانایی صحبت با مردگان، شماره 5 توانایی سفر در زمان و مکان، شماره 6 استفاده از بازوی های هشت پایی و شماره 7 که در شروع سریال به نظر می‌رسد قدرت خاصی ندارد.

قدرت های مختلف این کودکان، قدرت بالای آن ها و البته بی تجربگی این پیرمرد در بزرگ کردن ابرقهرمان باعث می‌شود تا بعد از مرگ یکی از اعضا، هر کدام از این قهرمانان به یک فاجعه‌ی متفاوت تبدیل شود. یک داستان منطقی که در اوج تخیل، رفته رفته پیچیده تر می‌شود و می‌بینیم که این جماعت عجیب و غریب بعد از کشف راز شماره‌ی 7 به تنها امید دنیا برای جلوگیری از آخرالزمان تبدیل می‌شوند.

Merlin

 • IMDb: 7.9/10
 • Rotten Tomatoes: 85%
سریال مرلین

اگر اهل بازی های جادوگری باشید حتما با نام مرلین آشنا هستید. داستان این سریال هم در مورد جوانی همان مرلین است. این جادوگر جوان و قدرتمند به خاطر سخنان مادر خود به Camelot می‌رود تا با یک شفابخش پیر ملاقات کند. آن‌جاست که می‌فهمد سرنوشت بزرگی در انتظار اوست و باید از شاه آرتور محافظت کند. داستان اصلی این سریال هم دقیقا از همین نقطه شروع می‌شود. درست از همینجاست که شاهد یکی از بهترین سریال های فانتزی تخیلی می‌شوید.

The Chilling Adventures Of Sabrina

 • IMDb: 7.5/10
 • Rotten Tomatoes: 80%
 • Metacritic: 66/100
سریال سابرینا

ماجراهای ترسناک سابرینا جزو بهترین سریال های فانتزی تخیلی نتفلیکس است که برای اولین بار در سال 2018 از این شبکه پخش شد. جالب است بدانید که کاراکتر اصلی این سریال، سابرینا اسپلمن، جزو کاراکترهای کمیک آرچی است. احتمالا این کمیک‌ها را از سریال ریوردیل بشناسید.

داستان سریال The chilling adentures of Sabrina در مورد یک دختر نیمه انسان نیمه جادوگر است. این دختر جوان با هویت خود درگیر است و تلاش می‌کند مشکلاتش در زندگی شخصی را حل کند. هر چند که این قضیه بزرگترین مشکل او نیست. او مجبور است از خانواده و انسان ها در برابر شیاطین محافظت کند.

Hellbound از بهترین سریال های فانتزی تخیلی

 • IMDb: 6.6/10
 • Rotten Tomatoes: 97%
سریال Hellbound

سریال Hellbound یکی از سریال های ترند دیگر نتفلیکس است. این سریال که بر اساس یک وبتون به همین نام ساخته شده است، جزو بهترین سریال های فانتزی تخیلی کره ای به شمار می‌رود. همچنین Hellbound یکی از 10 سریال پربیننده‌ی غیر انگلیسی زبان نتفلیکس است.

داستان این سریال در مورد موجودات ترسناکی است که از ناگهان از ناکجاآباد ظاهر می‌شوند و مردم گناهکار را به جهنم می‌برند. چند روز قبل از این اتفاق یک فرشته به سراغ گناهکار می‌رود تا به او خبر دهد که به جهنم خواهد رفت. این موجودات در روز موعود ناگهان ظاهر می‌شوند تا گناهکار را به بدترین شکل ممکن به قتل برسانند.

Attack On Titan از بهترین سریال های فانتزی تخیلی

 • IMDb: 9.0/10
 • Rotten Tomatoes: 94%
 • Metacritic: 81/100
انیمه اتک آن تایتان

بیشتر از 6 قسمت از Attack on Titan توانسته است امتیاز 9.9 یا 10 از Imdb کسب کند. در این که این اثر جزو بهترین سریال های فانتزی تخیلی است شکی وجود ندارد. برای اسپویل نشدن داستان سریال هم پیشنهاد می‌کنیم که فقط آن را ببینید. مطمئن باشید که جزو Top 10 های فانتزی شما خواهد بود.

تحریریه نقد فارسی. عناوینی که با این اکانت انتشار می‌یابد، کاری جمعی از هنر همکاران ما در مجموعه نقد فارسی است.