+90 فیلم ترسناک جنی (خیلی ترسناک در حد مرگ!) + لینک

فیلم ترسناک جنی

دیدن فیلم ترسناک جنی سرگرمی مورد علاقه بسیاری از ماست. در این مقاله به معرفی خفن ترین فیلم های تولید شده در این ژانر می‌پردازیم تا یک شب بدون خواب و پر از وحشت برای شما رقم بزنیم. با ما همراه باشید و اگر به دنبال فیلم ترسناک جنی ایرانی هستید، به انتهای مقاله مراجعه کنید.

The Grudge

اگر اهل بازی‌های کامپیوتری باشید می‌دانید که ژاپن تا چه حد در زمینه بازی‌های وحشتناک پیشرفته است. داستان‌های ترسناک ژاپنی هم دست کمی از بازی‌ها ندارند. کینه (به ژاپنی Ju-On) یکی از همین داستان‌های ژاپنی است که اولین نسخه از آن در ژاپن ساخته و اکران شد. این فیلم ترسناک جنی به حدی موفق بود که به یک الگو برای دیگر فیلم‌های این ژانر تبدیل شد. موفقیت و محبوبیت این سری باعث شد تا دنباله‌هایی آمریکایی هم برای آن ساخته شود.

این فیلم ترسناک جنی با داستانی تکان دهنده و نفرینی ترسناک اجین شده و خلاقیت‌های کارگردان ژاپنی، تاکاشی شیمیزو، آن را ترسناک‌تر هم کرده است. البته که ایده‌ی یک خانه‌ی قدیمی با نفرین مرگبار هیچوقت قدیمی نمی‌شود.

فیلم ترسناک جنی کینه

فرنچایز با دو فیلم کوتاه به نام های Katasumi و 4444444444 شروع شد و به گفته کارگردان، کل فرنچایز از این نقطه شروع می‌شود و اثری برای قبل از آن ساخته نخواهد شد. هر کدام از این فیلم‌ها حدودا 3 دقیقه هستند. بعد از این 2 فیلم که در سال 1998 منتشر شدند، فیلم Ju on: The Curse و Ju on: The Curse 2، هر دو در سال 2000 اکران شدند. 2 سال بعد Ju on: The Grudge در 2002 و سال بعدش Ju on: The Grudge 2 در 2003 پخش شدند. با پخش این فیلم پرونده‌ی نسخه اصلی بسته شد تا در سال 2004 شاهد ریمیک آمریکایی این فرنچایز محبوب باشیم.

فیلم ترسناک جنی کینه در نسخه آمریکایی خود شامل The Grudge 1,2,3 و Ju on: Black Ghost، Ju on: White Ghost و The Grudge(2020) است.

این فرنچایز در سال 2014 هم با فیلم های Ju-On: The Beginning of The End و Ju-On: The Final Curse ریبوت شد. این مجموعه یک کراس اوور با فیلم حلقه به نام Sadako VS Kayako هم دارد. به صورت خلاصه، این فرنچایز به شکل زیر عرضه شده است:

نسخه ژاپنی :

 1. Ju On: The Curse (2000)
 2. Ju On: The Curse 2 (2000)
 3. Ju On: The Grudge (2002)
 4. Ju On: The Grudge 2 (2003)

نسخه آمریکایی:

 1. The Grudge (2004)
 2. The Grudge 2 (2006)
 3. The Grudge 3 (2009)
 4. Ju-On: Black Ghost (2009)
 5. Ju-On: White Ghost (2009)
 6. The Grudge (2020)

نسخه ریبوت:

 1. Ju-On: The Beginning of the End (2014)
 2. Ju-On: The Final Curse (2015)

فیلم مشترک با مجموعه حلقه:

 • Sadako VS Kayako (2016)

The Exorcist

جنگیر بعد از اکران خود در سال 1973 در چندین کشور دنیا از جمله مالزی و برخی از ایالت های آمریکا ممنوع شد. البته که این ممنوعیت بعد از چند سال برداشته شد تا این فیلم ترسناک جنی تا سال 2023 5 دنباله‌ی دیگر بسازد و یکی را برای سال 2025 تایید کند.

فیلم های ترسناک جنی: جنگیر

جنگیر فقط یک فیلم ترسناک جنی نیست؛ این فیلم خالق چندین صحنه‌ی ماندگار در ژانر وحشت بود که هیچوقت از ذهنتان پاک نخواهد شد. این فیلم همچنین از دید بسیاری ترسناک ترین فیلم ترسناک دنیاست. سه گانه اصلی جنگیر شامل فیلم های زیر است:

 1. The Exorcist (1973)
 2. Exorcist II: The Heretic (1977)
 3. The Exorcist III (1990)

تاریخچه‌ی جنگیر هم در 2 فیلم مستقل به تصویر کشیده شده است:

 1. Exorcist: The Beginning (2004)
 2. Dominion: Prequel to the Exorcist (2005)

سه گانه‌ای به صورت دنباله هم برای جنگیر ساخته خواهد شد که قسمت اول آن در سال 2023 با نام The Exorcist: Believer منتشر شد. قسمت بعدی هم The Exorcist: Deceiver نام دارد که زمان اکران مشخصی ندارد. قسمت سوم این سه گانه هنوز نامگذاری نشده است.

در سال‌های 2016 و 2017 هم یک سریال 2 فصلی به نام The Exorcist بر اساس این فرنچایز منتشر شد.

اگر به دنبال فیلم‌هایی متفاوت از این سبک در ژانر وحشت هستید، مقاله‌ی بهترین فیلم های ترسناک جهان را بخوانید.

Evil Dead

سری فیلم‌های Evil Dead که بیشتر با نام «کلبه وحشت» در ایران شناخته می‌شود، یک فیلم ترسناک جنی با درونمایه تسخیر است که در سکانس‌های خود، از مخاطب را با خشونت و خونریزی فراوان پذیرایی می‌کند. کارگردانی سم ریمی در این سه گانه یکی دیگر از دلایلی است که حتما باید رستاخیز مرده‌ی شرور را ببینید.

فیلم کلبه وحشت

کلبه‌ی وحشت با سفر اشلی ویلیامز، دوست دخترش و 3 نفر از دوستانشان به یک کلبه شروع می‌شود. آن‌ها در این کلبه یک کتاب نکرومیکون پیدا می‌کنند که متن‌هایش می‌توانند مرده‌ها را احضار کند. اشلی و دوستانش با خواندن این کتاب سیلی از مردگان را احضار می‌کنند. زمانی که اوضاع از کنترل خارج می‌شود، تنها 2 راه برای آن‌ها باقی می‌ماند؛ یا برای بقای خود بجنگند یا تبدیل به یکی از مردگان شریر شوند.

سه گانه اصلی کلبه وحشت شامل فیلم های زیر است:

 1. The Evil Dead (1981)
 2. Evil Dead (1987)
 3. Army Of Darkness (1992)

این مجموعه 2 فیلم مستقل هم دارد:

 1. Evil Dead (2013)
 2. Evil Dead Rise (2023)

سریال Ash VS the Evil Dead هم از سال 2015 تا 2018 ساخته و پخش شده است.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های زامبی

Shutter

فیلم ترسناک جنی شاتر

اگر دنبال فیلم ترسناک جنی معروف هستید، شاتر انتخاب خوبی برای شما نیست. این فیلم تنها در 1 نسخه ساخته شد و دنباله‌ای نداشت. البته محبوبیت آن باعث شده تا در سال 2008، یک نسخه آمریکایی از آن ساخته شود. در مقایسه‌ی این 2 فیلم باید گفت که فیلم اول در اکثر پارامترها بهتر عمل می‌کند اما فیلم دوم هم طرفداران خاص خود را دارد.

تایلندی‌ها انتقامجو هستند و در تمام فیلم‌های رزمی خود این حقیقت را ثابت کرده اند. چیزی که نمی‌دانید این است که یک تایلندی تا کجا می‌تواند انتقامجو باشد؛ تا دم آخر؟ یا شاید حتی بعد از آن؟

شاتر 2004 یک فیلم منحصر به فرد است و اگر آن را با فیلم‌های ترسناک جدید و مخصوصا دنباله‌های جدید فیلم‌های مشهور مقایسه کنیم می‌بینیم که از نظر داستان هم ظرافت بیشتری دارد. همانطور که در بالا گفتیم، شاتر در کل 2 فیلم دارد:

 1. Shutter (2004) که اصلی و تایلندی است.
 2. Shutter (2008) که بازسازی آمریکایی است.

مطلب مرتبط: بهترین فیلم های هیولایی

The Conjuring

فیلم ترسناک کانجورینگ

احتمالا همه‌ی ما تا به حال کانجورینگ را دیده باشیم. بدترین چیز در مورد The Conjuring واقعی بودن داستان آن است که باعث می‌شود در طول تماشای فیلم (و شاید بعد از آن) دیگر احساس تنهایی نکنیم. اتفاقاتی که برای خانواده‌های ساکن خانه‌ها می‌افتد به حد کافی ترسناک و مور مور کننده هست اما باید کمی صبر کنید تا به جاهای ترسناک اصلی برسید.

کانجورینگ یک سه گانه است که در سال‌های 2013،2016 و 2021 منتشر شده اما فرنچایز این مجموعه بزرگ‌تر است و سری فیلم‌های The Nun و Anabelle را هم شامل می‌شود. فیلم‌های سه گانه‌ی Conjuring شامل:

 1. Conjuring
 2. Conjuring 2
 3. Conjuring: The Devil Made Me Do it

The Nun

فیلم راهبه

کاراکتر راهبه برای اولین بار در فیلم Conjuring 2 به بینندگان معرفی شد. این راهبه‌ی جهنمی توانست در سال 2018 اولین فیلم خود را روی پرده ببرد و در سال 2023 هم دنباله‌ی آن را منتشر کند. داستان فیلم اول به شرح زیر است:

زمانی که یک راهبه جوان در رومانی جان خود را می‌گیرد، یک کشیش با گذشته‌ای پر بحث به همراه یک فرد تازه کار که در حال تبدیل شدن به کشیش است توسط واتیکان به آن‌جا فرستاده می‌شوند. با ورود آن‌ها و جستجوی حقایق، آن‌ها پرده از رازی برمی‌دارند که بسیار مخوف است. کشیش و همراهش برای مقابله با این نیروی اهریمنی که به شکل یک راهبه درآمده، تمام جان و تلاش خود را به میدان می‌آورند.

در حال حاضر فیلم های زیر از راهبه منتشر شده است:

 1. The Nun (2018)
 2. The Nun II (2023)

Annabelle

کاراکتر آنابل از فیلم احضار ریشه می‌گیرد؛ جایی که 2 زن و یک مرد به اد و لورین وارن در مورد یک عروسک نفرین شده می‌گویند. با این شرایط می‌توان انتظار داشت که قسمتی از داستان این فیلم ترسناک جنی هم بر اساس واقعیت باشد.

فیلم آنابل

داستان فیلم Annabelle در سال 1967 شروع می‌شود. جایی که جان و میا در انتظار به دنیا آمدن فرزندشان هستند. یک روز میا متوجه یک درگیری در خانه‌ی یکی از همسایه‌ها می‌شود. زمانی که او قصد تماس با پلیس دارد، یک زن عروسک‌به‌دست به همراه دوستش به او حمله می‌کند. جان و پلیس همراه زن را می‌کشند اما دختر که آنابل نام دارد، بعد از کشیدن یک علامت روی دیوار خودکشی می‌کند و یک قطره از خونش روی عروسک می‌افتد.

میا و جان می‌فهمند که آنابل عضو یک فرقه‌ی شیطانی بوده که یک شیطان شاخدار را می‌پرستیدند و ممکن است خطراتی آن‌ها را تهدید کند. به همین خاطر آن‌ها عروسک را دور می‌اندازند و به شهر دیگری می‌روند اما زمانی که اسباب خود را باز می‌کنند، متوجه می‌شوند که عروسک هنوز پیش آن‌هاست …

آنابل یک سه گانه است و نام قسمت‌های آن به شرح زیر است:

 1. Anabelle (2014)
 2. Anabelle: Creation (2017)
 3. Anabelle Comes Home (2019)

بیشتر بخوانید: فیلم های ترسناکی که ممنوع شدند!

Hereditary

فیلم ترسناک جنی Hereditary (به فارسی: موروثی) یک فیلم در ژانر وحشت است. این فیلم که در سال 2018 منتشر شد، راز تاریک خانواده‌ای را بررسی می‌کند که عواقب تاریکی برای همه‌ی آن‌ها در پی دارد.

فیلم ترسناک موروثی

زمانی که مادر آنی فوت می‌کند، او و بقیه‌ی اعضای خانواده عزادار می‌شوند. طولی نمی‌کشد که اتفاقات عجیبی در اطراف آن‌ها شروع به وقوع می‌کند. آنی کم کم می‌فهمد که این اتفاقات ارتباطی به یک نفرین موروثی در خانواده آن‌ها دارد.

این فیلم تا سال 2024 هیچ دنباله‌ی تایید شده‌ای ندارد.

The Ring

فرنچایز حلقه یکی از شناخته شده ترین، محبوب ترین و بهترین فیلم های ترسناک جنی در سال‌های 1998 تا 2000 به شمار می‌رود. داستان‌پردازی خوب و صحنه‌های ترسناک عالی باعث شده است تا The Ring طرفداران پر و پا قرصی در سراسر دنیا داشته باشد. این فیلم ترکیبی از نفرین، ترس و انتقام یک روح نا آرام است.

فیلم ترسناک حلقه

بعد از اکران فیلم حلقه بود که مردم دنیا فهمیدند می‌شود از یک دختر مو مشکی و سفید پوست ژاپنی مثل سگ ترسید. داستان این فیلم در مورد یک ویدیو است که هر کسی آن را می‌بیند، با او تماس می‌گیرند و می‌گویند که 7 روز دیگر به شکلی دردناک کشته خواهد شد. البته راه فراری هم هست؛ دادن ویدیو به یک نفر دیگر!

اما فیلم های حلقه را چطور باید دید؟ اولین فیلم حلقه در سال 1995 برای تلویزیون ژاپن ساخته شد و نام Ring: Kanzenban گرفت اما فیلم محبوبی نشد. با در نظر گرفتن فیلم‌های بعدی، تماشای این فیلم وقت تلف کردن است.

اولین فیلم اصلی در سال 1998 ساخته شد که با نام Ring یا Ringu هم شناخته می‌شود. فیلم بعدی فرنچایز که آن هم در سال 1998 اکران شد، Rasen یا همان Spiral بود که یک شکست به حساب می‌آمد. همین باعث شد که سال بعد، در 1999، فیلم Ring 2 اکران شود که دنباله‌ی فیلم Ring بود، بازیگران بسیاری از آن را برگرداند و Spiral را کاملا نادیده گرفت. این سه گانه در سال 2019 با فیلم Sadako تکمیل شد. در سال 2000 هم Ring 0: Birthday ساخته شد که پیش درآمد مجموعه بود.

در سال 1999 نسخه‌ی کره‌ای حلقه هم بر اساس فیلم ژاپنی آن ساخته شد. این اتفاق به دلیل ممنوع بودن پخش آثار فرهنگی ژاپن در کره اتفاق افتاد. تماشای این نسخه را هم پیشنهاد نمی‌کنیم. البته شاید این یک قانون کلی در بین فیلم های ترسناک جنی باشد؛ هر وقت نسخه اصلی هست، همان را ببینید!

در سال 2002 بازسازی آمریکایی فیلم با نام The Ring اکران شد. موفقیت آن زمینه ساز فیلم The Ring Two (2005) بود و این سه گانه‌ی آمریکایی سرانجام با فیلم Rings (2017) به پایان رسید.

با وجود این که Spiral (1998) یک شکست بود، فیلم‌های Sadako 3D و Sadako 3D 2 هم به عنوان دنباله‌های آن در سال 2012 و 2013 ساخته شدند. آخرین فیلم حلقه هم Sadako DX (2022) بود که وارد ژانر کمدی شد!

به صورت خلاصه فیلم های ترسناک جنی حلقه را می‌توانید به این شکل تماشا کنید:

سه گانه اصلی ژاپنی:

 1. Ringu (1998)
 2. Ring 2 (1999)
 3. Sadako (2019)

ریمیک آمریکایی:

 1. The Ring (2002)
 2. The Ring Two (2005)
 3. Rings (2017)

تریلوژی Spiral (قبلش باید Ringu 1998 رو دیده باشید):

 1. Spiral (1998)
 2. Sadako 3D (2012)
 3. Sadako 3D 2 (2013)

شاید دوست داشته باشید: بهترین سریال های ترسناک کره ای

The Witch

ساحره داستان خانواده یی را در نیو اینگلند در اوایل قرن 17 ام روایت می کند که بخاطر دعوایی مذهبی از قبیله‌ی خود طرد می شوند. این خانواده‌ی هفت نفره ناچار به زندگی در حاشیه ی جنگلی مرموز به دور از بقیه می‌شوند. خیلی زود اتفاقات دلخراش و شومی که می‌افتد باعث می‌شود ابتدا مادر خانواده و سپس باقی اعضای خانواده به دختر بزرگشان تامسین (Thomasin) مضنون شوند.

فیلم vvitch

مردن گاوها، خشک شدن مزرعه و گم شدن بچه باعث می‌شود تا همه فکر کنندن تامسین یک جادوگر است اما تامسین که از بی‌گناهی خود مطمئن است، کم کم به جنگل و چیزی که در آن است شک می‌کند.

فیلم The VVitch تا سال 2024 دنباله‌ی تایید شده‌ای ندارد.

Insidious

توطئه آمیز یا همان Icidious یک فیلم ترسناک جنی است که بعد از اکران خود در سال 2011، 4 دنباله‌ی دیگر هم برای آن ساخته شد.

فیلم توطئه آمیز

داستان این فیلم در مورد به کما رفتن غیر قابل توضیح پسر یک خانواده بعد از نقل مکان به خانه‌ی جدیدشان است. ارواح شیطانی این خانه در تلاش هستند تا با استفاده از این پسر، راه خود را به دنیا باز کنند.

سری فیلم‌های Insidious تا سال 2024 در مجموع 5 فیلم منتشر کرده اند و یک فیلم تایید شده از طرف کمپانی هنوز در مرحله‌ی ساخت است. این فیلم‌ها به ترتیب شامل:

 1. Insidious (2011)
 2. Insidious: Chapter 2 (2013)
 3. Insidious: Chapter 3 (2015)
 4. Insidious: The Last Key (2018)
 5. Insidious: The Last Door (2023)

Sinister

فیلم Sinister

الیسون آزوالد یک نویسنده وقایع واقعی است که بیشتر از 10 سال است که اثر پر فروشی منتشر نکرده است. او در شرایط بسیار بدی گیر کرده است اما بعد از شنیدن خبر مرگ یک خانواده، قسم می‌خورد که این معما را حل کند. او با خانواده‌اش به محل زندگی همان خانواده‌ی کشته شده می‌رود تا وقایع را از نزدیک بررسی کند و زندگی روزمره‌ی آن‌ها را بشناسد. او در طول زندگی در آن خانه کم کم متوجه می‌شود که اشتباه خطرناکی مرتکب شده است که ممکن است به قیمت جانش تمام شود.

سینیستر تا به حال تنها دو فیلم Sinister (2012) و Sinister II (2015) ساخته و اکران شده است.

Mama

یکی از فیلم های جالب که می‌تواند در دسته بندی فیلم ترسناک جنی قرار بگیرد Mama است. این فیلم در مورد شبحی است که قصد دارد بچه های یک خانواده را تصاحب کند.

فیلم ترسناک ماما

لیلی و ویکتوریا بعد از مرگ پدر و مادرشان وارد جنگل می‌شوند تا عمو لوکاس را پیدا کنند اما گم می‌شوند. 5 سال بعد، این دختر بچه‌ها زنده و سالم داخل یک کابین قدیمی در جنگل پیدا می‌شوند. عمو لوکاس و همسرش با آغوش باز از آن‌ها استقبال می‌کنند اما کم کم متوجه می‌شوند دخترها در این مدت در جنگل تنها نبوده اند…

Talk To Me

اگر به دنبال یک فیلم ترسناک جنی جدید هستید که از فیلم های قدیمی متفاوت باشد، Talk To Me گزینه خوبی برای شماست. مخصوصا اگر کیفیت فیلمبرداری و تصویر برای شما اولویت زیادی دارد.

فیلم talk to me

زمانی که گروهی از جوانان روش احضار روح با یک دست را یاد می‌گیرند، این کار به تفریح رایج آن‌ها تبدیل می‌شود. دورهمی‌های آن‌ها با همین ریتم جلو می‌رود اما زمانی که یکی از آن‌ها بیش از حد پیش می‌رود، نیروهایی را آزاد می‌کند که فراتر از کنترلشان است.

Under the Shadow

تعجب می‌کنید اگر بدانید که یک فیلم ترسناک جنی ایرانی وجود دارد که در زمان جنگ اتفاق می‌افتد و کارگردان آن هم ایرانی است. جالب‌تر این است که این فیلم به حدی خوب ساخته شده است که نتفلیکس امتیاز پخش آن را درست بعد از ساخته شدن خریداری کند. فارغ از بحث فیلم و ترسناک بودن آن، پیشنهاد می‌کنیم این فیلم را به خاطر نزدیک بودنش به فرهنگ ایران ببینید.

فیلم ترسناک ایرانی Under the shadow

بعد از این که ساختمان محل زندگی “شیده” در زمان جنگ ایران و عراق مورد اصابت موشک قرار می‌گیرد، یکی از همسایه‌های خرافاتی به او می‌گوید که ممکن است موشک با خود ارواح خبیثی آورده باشد. شیده قانع می‌شود که نیروهایی شیطانی در کمین او و دخترش هستند و می‌خواهند دخترش درسا را تسخیر کنند.

Rosemary’s baby

اگر دنبال یک فیلم ترسناک جنی روانشناختی هستید باید بچه رزماری را ببینید. این فیلم در مورد یک زن باردار است که همه‌ی اطرافیانش (حتی شوهرش) در حال اجرای یک توطئه‌ی شوم و شیطانی در مورد بچه‌ی او هستند. حس شک و تعلیق شاید آزاردهنده‌ترین چیز در مورد این فیلم باشد اما اگر جزو طرفداران فیلم‌های کلاسیک هستید، نباید این اثر رومن پولانسکی را از دست بدهید.

فیلم بچه رزمری

رومن پولانسکی جزو شاخص‌ترین کارگردانان جهان است. در مقاله‌ی بهترین فیلم های رومن پولانسکی بیشتر با آثار او آشنا شوید.

Constantine

کنستانتین با بازی کیانو ریوز یک فیلم ترسناک جنی، برگرفته از کمیک های کاراکتری به همین نام از کمپانی DC است. اگر اهل سریال‌های علمی تخیلی باشید، احتمالا سریال این شخصیت را هم دیده اید. کنستانتین کاراکتری است که بدون قدرت‌های جادویی، همیشه درگیر معامله‌هایی با شیاطین، اجنه و ارواح می‌شود.

فیلم کنستانتین

زمانی که جان کنستانتین از خودکشی نجات پیدا می‌کند، می‌فهمد که بعد از مرگش یک‌راست به جهنم خواهد رفت. او تلاش می‌کند تا با انجام کارهای بهتر، شانس خود در رفتن به بهشت را امتحان کند. زمانی که او در حال کمک به پلیس است، درگیر حل یک پرونده‌ی خودکشی می‌شود. کنستانتین در طول تحقیقات خود وارد جریاناتی می‌شود که فیلم را بیشتر از ژانر کمیک تبدیل به یک فیلم ترسناک جنی می‌کند.

خبرهایی در مورد دنباله‌ی کنستانتین در اوایل سال 2024 مطرح شد اما با توجه به ریبوت دنیای DC، احتمال ساخته آن قبل از سال 2026 بسیار کم است.

اگر به دنیای سینمایی DC علاقمند هستید، حتما مقاله‌ی جدیدترین فیلم های DC را بخوانید.

فیلم‌هایی که در ادامه معرفی می‌شوند از سینمای ترکیه هستند و به خاطر نزدیک بودن فرهنگ عامه‌ی این کشور به تاریخ ایران، محتوای آن‌ها می‌تواند برای شما جذاب باشد. طبیعتا کیفیت این فیلم‌ها به نسبت فیلم‌های معرفی شده کمتر است اما می‌توانند ترس‌های دوران کودکیتان را قلقلک بدهند. بیشتر این فیلم‌ها چندین دنباله دارند و می‌توان چندین شب شما را سرگرم کنند.

Dabbe

فیلم ترسناک جنی دابه

اولین و شاید مشهورترین فیلم ساخت ترکیه در سری فیلم های ترسناک جنی D@bbe است. این فیلم با خودکشی یک جوان در ترکیه آغاز می‌شود. بعد از این اتفاق است که دوستان او ایمیل‌های عجیبی از او دریافت می‌کنند که باعث وحشتشان می‌شود. در همین مواقع است که اخبار خودکشی در سراسر جهان افزایش می‌یابد…

سری فیلم های دابه با نیم نگاهی به آثار مشهور سینمای وحشت مثل حلقه یا پارانورمال اکتیویتی ساخته شده اند. البته که نباید انتظار داستانی قوی یا جلوه‌های ویژه‌ی تاثیرگذار از این فیلم‌ها داشته باشیم اما برخی از صحنه‌های فیلم واقعا خوب از آب درآمده اند.

دابه به شکل 6 فیلم مستقل ساخته شده است اما فضای جن زدگی را در تمام نسخه‌هایش حفظ کرده است. در ادامه می‌توانید لیست کامل این سری از فیلم های ترسناک جنی را ببینید.

 1. Dabbe (2006)
 2. Dabbe 2 (2009)
 3. Dabbe: Demon Possession (2012)
 4. Dabbe: The Possession (2013)
 5. Dabbe 5: Curse of the Jinn (2014)
 6. Dabbe 6: The Return (2015)

Siccin

فیلم خیلی ترسناک جنی سجین

در مقایسه‌ی بین فیلم های موفق ترکی، همیشه از Siccin و Dabbe نام برده می‌شود. با این حال داستان Siccin همیشه واقعگرایانه تر به نظر می‌رسد و همین آن را به یک فیلم ترسناک جنی خوب تبدیل کرده است. فیلم اول و دوم این مجموعه خوب است اما در قسمت 3 و 4 به اوج می‌رسد.

داستان فیلم Siccin در مورد دختری به نام اوزنور است که به پسر عمویش قدرت علاقه دارد اما زمانی که قدرت به دختر دیگری به اسم نسا ازدواج می‌کند، به خاطر حسادت دست به سحر و جادو می‌زند تا همه چیز را به نفع خودش عوض کند. تلاش‌های او نتیجه معکوس می‌دهد و نیروهایی شیطانی را آزاد می‌کند.

سری فیلم های سیججین 6 دنباله دارد و به ترتیب به شکل Siccin 1 تا 6 نامگذاری و از سال 2014 تا 2019 ساخته شده اند.

Ammar

فیلم ترسناک عمار

اگر به تازگی با ژانر وحشت و فیلم ترسناک جنی ترکی آشنا شده‌اید توصیه می‌کنیم Dabbe یا Siccin را تماشا کنید چون از نظر بسیاری از بینندگان از باقی فیلم‌های لیست بهتر هستند. اما اگر آن‌ها را تماشا کرده اید، سری فیلم های Ammar هم می‌تواند برای شما جذاب باشد.

داستان عمار از جایی شروع می‌شود که فریده برای انتقام از شوهرش کمال، از جادوی سیاه (همان سحر و جادو) استفاده می‌کند و جنی به نام عمار را احضار می‌کند. کاری که کمی بعد گریبان خودش را هم می‌گیرد.

عمار با وجود امتیازات پایین تا به حال 4 فیلم منتشر کرده است:

 1. Ammar: Cin Tarikati (2014)
 2. Ammar 2: Cin Istilasi (2016)
 3. Ammar 3: Cin Kabilesi (2023)
 4. Ammar 4: Cin Kavmi (2023)

Uc Harfliler

فیلم ترکی Uc Harfliler

سری فیلم‌های «سه حرفی ها» از فیلم های جنی دیگری هستند که در ترکیه ساخته شده اند. این فیلم ها داستان متفاوتی با هم دارند. داستان فیلم اول در مورد خانواده ای است که بعد از کشته شدن دختر کوچکشان، هنوز درگیر جنی هستند که او را تسخیر کرده بود. بعد از این فیلم 4 دنباله‌ی دیگر هم برای آن ساخته شد که می‌توانید در ادامه ببینید:

 1. Üç Harfliler: Marid (2010)
 2. Üç Harfliler 2: Hablis (2015)
 3. Üç Harfliler 3: Karabüyü (2016)
 4. Beddua: The Curse (2018)
 5. Üç Harfliler: Adak (2019)

قسمت چهارم این مجموعه نسبت به بقیه امتیازات بهتری گرفت و عملکرد موفق تری داشت.

Azap

فیلم ترسناک ترکی Azap

داستان فیلم Azap در مورد عروسی جنیان است. آن‌ها از شروع زمان همیشه به دنیای انسان‌ها می‌آمدند و یک عروس با خود می‌بردند. چیزی که در یاد هیچ کس نمی‌ماند. حالا درهای عذاب باز شده و آن‌ها آمده اند تا عروسشان را با خود ببرند.

این فیلم در سال 2015 اکران شد و امتیاز 6 را از مخاطبان IMDB گرفت.

Huddam

فیلم Huddam

سری فیلم های Huddam که جزو فیلم های ترسناک جنی جدید هستند، با نگاهی به فیلم‌های مشهور این ژانر موفق شده اند فرنچایز جذابی بسازند. داستان فیلم اول در مورد دریا و پسرش جان است که زندگی آرامی دارند اما زمانی که رفتارهای عجیب دریا شروع می‌شود، جان شروع به تحقیق در مورد گذشته‌ی مادرش و زبان باستانی ای که به زبان می‌آورد می‌کند.

تحقیقات او به زادگاه مادرش می‌رسد. جایی که امام جمعه‌ی شهر او را پیش یک یک یهودی می‌برد که آئین‌های باستانی را مطالعه می‌کند. این مرد یهودی که آصف نام دارد شروع به جنگیری از دریا می‌کند اما قدم به قدم وارد مسیری تاریک می‌شود که هیچ چیزی از آن نمی‌داند.

با وجود این که Huddam در آغاز ایراداتی داشت اما رفته رفته بهتر شد. تا جایی که دنباله‌ی چهارم آن، با امتیاز 7.1 از IMDB، بهترین فیلم مجموعه شد. دنباله‌های این فیلم را در ادامه می‌بینید.

 1. Hüddam (2015)
 2. Hüddam 2 (2019)
 3. Hüddam 3: Lamia (2023)
 4. Hüddam 4: Ahmer (2024)

Alemi Cin

فیلم Alemi Cin

مورد آخر لیست ما Alemi Cin است که امتیازات بالایی در IMDB ندارد اما اگر به دنبال فیلم ترسناک جنی جدید هستید، می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد. داستان قسمت اول این فیلم با کابوس‌های «یلیز» شروع می‌شود. او خواب‌های تاریک و خونینی در مورد خانواده‌اش می‌بیند که جزای گناهان گذشته‌ی آن‌هاست.

این فیلم هم تا امروز 4 دنباله دارد:

 1. Alem-i Cin (2018)
 2. Alem-i Cin 2 (2019)
 3. Alem-i Cin 3: Salgin (2022)
 4. Alem-i Cin 4 (2023)

فیلم های بخش بعد تماما در ژانر فیلم ترسناک جنی ایرانی دسته بندی می‌شوند. با در نظر گرفتن این که این ژانر در ایران کاملا نوپاست، این آثار توانسته اند بهتر از انتظارات ظاهر شوند و شب ترسناکی برای بینندگانشان بسازند.

Skin

فیلم ترسناک جنی ایرانی پوست

فیلم پوست برای اولین بار در جشنواره فجر اکران شد و توانست برنده 2 جایزه شود. این فیلم در IMDB هم امتیاز 6.7 گرفت که برای یک فیلم ایرانی امتیاز خوبی به شمار می‌رود. زبان این فیلم ترکی و فارسی است.

داستان این فیلم ترسناک جنی ایرانی در یک روستا جریان دارد. آراز یکی از ساکنان این روستای خرافاتی است که به دختری مسیحی به نام مارال علاقه دارد. مادر آراز یکی از کسانی است که از جادو و خرافات رایج سر در می‌آورد. با وجود علاقه شدید آراز، مارال با مرد دیگری ازدواج می‌کند. مدتی بعد آراز متوجه می‌شود که ناکام ماندنش به خاطر طلسمی است که مادرش روی یک پوست نوشته است. او در تلاش برای نابود کردن این طلسم‌ها پیش می‌رود و هر چه به مارال نزدیک‌تر می‌شود، حال مادرش بدتر و بدتر می‌شود.

پوست به شدت مورد استقبال منتقدان قرار گرفت و از تازگی اش تعریف شد. با این که این فیلم با این عملکرد خوب قابل مقایسه با آثار هالیوودی نبود، اما در مقابل چند فیلم ترسناک جنی ترکی معروف حرف هایی برای گفتن داشت. شایان ذکر است که این تنها دومین تجربه کارگردانی برادران ارک است و با این رویه امیدواریم آثار شاخص‌تری از آن‌ها را در آینده ببینیم.

Zalava

فیلم ترسناک ایرانی زالاوا

زالاوا یک فیلم ترسناک جنی ایرانی دیگر است که در اوایل سال 1350 جریان دارد. روستای زاوالا یک روستای معمولی با مردمی خرافاتی است که اعتقاد دارند جن به روستایشان زده است. استوار احمدی هم رئیس پاسگاه است که اعتقادی به این خرافات ندارد و تلاش می‌کند تا با روشن کردن حقیقت، قائه را ختم به خیر کند.

این فیلم توانسته است امتیاز 6.2 از IMDB و امتیاز بالای 89% را از Rotten Tomatoes بگیرد.

The Night

فیلم ترسناک ایرانی آن شب

این فیلم که با بازی شهاب حسینی از تمام پلتفرم‌های پخش آنلاین در دسترس است، داستان زوج مهاجری را به تصویر می‌کشد که در یک هتل در شهر لس آنجلس توسط نیروهای فراطبیعی گیر افتاده اند. تنها راه آن‌ها برای نجات اعتراف کردن به گناهانی است که بدون اطلاع از هم انجام داده اند.

این فیلم ترسناک جنی ایرانی با امتیاز 5.5 از IMDB و 80% از Rotten Tomatoes یکی از بهترین‌ها در زمینه خود است و جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره مولین دو ری را برای شهاب حسینی به ارمغان آورده است.

تحریریه نقد فارسی. عناوینی که با این اکانت انتشار می‌یابد، کاری جمعی از هنر همکاران ما در مجموعه نقد فارسی است.