اکانت فمیلی اسپاتیفای (ترفندها + راهنمای خرید)

اکانت فمیلی اسپاتیفای

استفاده از اسپاتیفای در سال‌های اخیر بین ایرانیان رشد بسیار زیادی داشته است. هر کسی که تا به حال 1 بار از اکانت اسپاتیفای استفاده کرده باشد دلیل این اتفاق را به خوبی می‌داند. عمومی بودن استفاده از این پلتفرم باعث شده است تا اکانت‌های دسته جمعی این پلتفرم که بیشتر با نام اکانت فمیلی اسپاتیفای شناخته می‌شود، محبوبیت زیادی کسب کند. در این مقاله به صورت کامل این پلن را بررسی می‌کنیم و ترفندهای استفاده‌ی بهتر از آن را برای شما بازگو خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

اکانت فمیلی اسپاتیفای چیست؟

اسپاتیفای پریمیوم به صورت عمومی در قالب یک بسته یک نفره‌ی 10.99 دلاری به فروش می‌رسد. با این حال با خرید اکانت فمیلی اسپاتیفای به قیمت 16.99 دلار می‌توان این هزینه را به شکل قابل توجهی کمتر کرد. این اکانت‌ها با یک ممبر اصلی و 5 ممبر دیگر به فروش می‌رسند، با نام فمیلی شناخته می‌شوند و قابلیت‌های جالبی نسبت به حالت رایگان یا حتی انفرادی دارند.

مزایای اکانت فمیلی اسپاتیفای نسبت به اکانت تک نفره

اگر از اسپاتیفای استفاده می‌کنید، حتما می‌دانید که اسپاتیفای در حالت کلی 4 پلن پولی دارد که شامل اکانت یک نفره، دو نفره، فمیلی و دانشجویی است. اکانت‌های دانشجویی به خاطر شرایط خاص کشور در دسترس نیستند. اکانت‌های دو نفره هم به خاطر هزینه‌ی بالای خود مورد استقبال قرار نمی‌گیرند. به همین خاطر است که تنها مقایسه‌ی منطقی بین اکانت‌های اسپاتیفای، مقایسه‌ی بین حالت Individual و Family است.

پلن فمیلی در اسپاتیفای تنها پلنی است که اجازه‌ی محدود کردن برخی آهنگ‌ها را به اکانت اصلی می‌دهد. همچنین امکان دانلود اپلیکیشن Spotify Kids تنها در این پلن موجود است. Spotify Kids سرویس مخصوص کودکان این پلتفرم است که به ادعای شرکت “فقط آهنگ‌های دستچین شده” را در خود دارد تا والدین بتوانند با خیال راحت آن را در اختیار فرزندان خود قرار دهند.

مزایای خرید اکانت اسپاتیفای فمیلی نسبت به حالت رایگان

اسپاتیفای فمیلی نسبت به سایر پلن‌های پولی برخی مزایا دارد که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم اما اگر جزو کسانی هستید که از نسخه رایگان این پلتفرم استفاده می‌کنید، حتما باید به صفحه زیر سر بزنید و تفاوت‌های نسخه رایگان و پولی اسپاتیفای را بخوانید.

قیمت اکانت فمیلی اسپاتیفای

قیمت اکانت اسپاتیفای فمیلی

همانطور که بالاتر گفتیم قیمت اکانت فمیلی اسپاتیفای به دلار 16.99$ است. این رقم با توجه به رقم 65$ به ازای 6 اکانت جداگانه بسیار رقم منصفانه‌تری است.

با وجود این که اکانت فمیلی اسپاتیفای منصفانه‌ترین پلن آن به ازای هر نفر است اما با خرید اکانت اپل موزیک، دیزر، تایدال یا حتی پاندورا هم کم و بیش همین شرایط را خواهید داشت. جالب است بدانید که با خرید یوتیوب پریمیوم به قیمت 22.99 دلار می‌توانید هم از خدمات یوتیوب و هم یوتیوب موزیک استفاده کنید. تنها مزیت استفاده از اسپاتیفای در این حالت، هماهنگی بیشتر آن با تکنولوژی‌های روز هوش مصنوعی مثل الکسا یا سیری خواهد بود.

اضافه کردن اعضا به اسپاتیفای فمیلی

اضافه کردن پروفایل سایر اعضا به حساب فمیلی کار بسیار ساده‌ای است. البته برای انجام این کار حتما باید Plan Manager باشید. پلن منیجر کسی است که اکانت اصلی را باز کرده یا احتمالا هزینه‌ی اکانت را پرداخته است.

در بخش Account Overview در اکانت، یک بخش با نام Spotify Family وجود دارد. شما می‌توانید با انتخاب View Details یا Premium for Family از سمت چپ صفحه کار خود را ادامه دهید.

اگر تا به حال کسی را به اکانت اضافه نکرده باشید، شاهد یک لیست از باکس‌های خالی با آواتارهای پیشفرض خواهید دید. حالا 2 راه برای اضافه کردن افراد مورد نظر خود دارید:

  1. کپی کردن لینک برای هر کسی که دوست دارید به لیست اضافه شود.
  2. ارسال ایمیل دعوتنامه

بعد از این که افراد مورد نظر را دعوت کردید کار شما تمام است. حالا آن‌ها باید دعوت شما را قبول کنند. بعد از قبول دعوت، باکس‌های خالی در اکانت شما با اکانت آن‌ها عوض خواهد شد.

قبول کردن درخواست عضویت حتی از این هم ساده‌تر است. اگر شما کسی باشید که لینک یا ایمیل دعوت را دریافت کرده است، تنها کاری که باید انجام دهید 2 کلیک است. بار اول روی لینک و بار دوم روی Redeem. تمام! حالا شما عضوی از خانواده‌ی جدید خود در اسپاتیفای هستید!

اگر قصد استفاده از این پلتفرم را دارید، حتما مقاله‌ی آموزش اسپاتیفای را مطالعه کنید.

اسپاتیفای فمیلی VS اپل موزیک فمیلی

اکانت اسپاتیفای فمیلی یا اپل موزیک فمیلی

در حال حاضر قیمت اپل موزیک فمیلی 16.99 دلار است و اجازه‌ی اضافه کردن 6 حساب به یک اکانت را می‌دهد. این شرایط دقیقا مثل شرایط اسپاتیفای فمیلی است اما آیا تنها تفاوت این 2 پلتفرم مشهور در قیمت خواهد بود؟

اپل موزیک فمیلی برای کودکان محصول خاصی ارائه نمی‌کند اما قسمت کلاسیکال آن دسترسی شما به آثاری مثل Wagner یا Ligeti را تسهیل خواهد کرد. همچنین شما به Lossless audio و Dolby atmos دسترسی خواهید داشت تا از آهنگ‌های بهینه شده برای آن‌ها نهایت لذت را ببرید.

با وجود این که اپل موزیک همچنان جزو بهترین‌هاست و برای هر پلتفرمی، حتی اندروید، قابل استفاده است اما همچنان تنها در یک حالت استفاده می‌شود. مسلما استفاده از پلتفرم اپل موزیک تنها در خانه‌هایی جوابگوست که تماما با تجهیزات اپل پر شده است. البته شاید این اتفاق تقصیر کمپانی اپل و انحصاری کردن برخی از آپشن‌ها برای سخت افزارهای خودی باشد.

آیا خرید اکانت اسپاتیفای فمیلی ارزش خرید دارد؟

در طول این مقاله تلاش کردیم تا همه چیز، از اسپاتیفای فمیلی چیست تا مقایسه آن را رقیب اصلی اش را بررسی کنیم. قیمت این پلن و پلتفرم‌های رقیب را هم بررسی کردیم و به انتهای مطلب رسیدیم. حالا نوبت شماست تا برای ما بنویسید. آیا تا به حال از اسپاتیفای فمیلی استفاده کرده اید؟ چه توصیه‌ای در این مورد به دیگران دارید؟ در نظرات برای ما بنویسید.

تحریریه نقد فارسی. عناوینی که با این اکانت انتشار می‌یابد، کاری جمعی از هنر همکاران ما در مجموعه نقد فارسی است.