بهترین فیلم های ساشا بارون کوهن؛ از بورات تا دیکتاتور

بهترین فیلم های ساشا بارون کوهن

اگر ژانر مورد علاقه شما کمدی باشد و بخواهید با دیدن یک فیلم ریسه بروید، حتما با ساشا بارون کوهن آشنا هستید. در این مقاله قصد داریم بهترین فیلم های ساشا بارون کوهن را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

1. بورات

فیلم بورات با بازی ساشا بارون کوهن

هر کسی که فیلم بورات را دیده باشد می‌داند که این فیلم جزو بهترین فیلم ها در ژانر کمدی سیاه است؛ چه برسد به بهترین فیلم های ساشا بارون کوهن! این فیلم با رد کردن هر خط قرمزی که می‌توانید تصور کنید، به یکی از غیر خانوادگی ترین فیلم های کمدی تاریخ تبدیل شده است.

ساشا بارون کوهن در فیلم بورات تصویری کمدی از یک کشور جهان سومی (قزاقستان) ارائه می‌کند و تفاوت‌های واضح این کشورها با کشوری مثل آمریکا را به شکلی بدون سانسور کاملا خنده دار به تصویر می‌کشد.

شاید دوست داشته باشید: بهترین سریال های کمدی

2. دیکتاتور

فیلم دیکتاتور

بیشتر ما دیکتاتور را دیده‌ایم و با خندیدن به آن خاطره داریم. حتی اگر آن را ندیده باشیم هم قسمت‌های زیادی از آن را در اینستاگرام دیده ایم؛ از دیوار مشاهیر بگیر تا سیلی زدنش به مشتری و شوت کردن پسر بچه پر رو! شاید همین است که باعث شده است دیکتاتور جزو بهترین فیلم های ساشا بارون کوهن یا حتی بهترین کمدی ها باشد.

دیکتاتور در مورد یک کشور جهان سومی است که توسط یک دیکتاتور اداره می‌شود. دیکتاتور به طرز آشنایی متوهم، خودبزرگ بین و احمق است و تصمیمات عجیب او در اداره‌ی کشور همیشه منجر به بروز اتفاقات مسخره و خنده داری می‌شود که ماجرای کلی فیلم را شکل می‌دهد.

3. بورات 2

فیلم بورات 2

بورات 2 ادامه‌ای بر قسمت 1 این فیلم است و تلاش کرده است تا کاراکتر بورات را در موقعیت‌های سیاسی‌تری قرار دهد. کمدی این قسمت از فیلم هم جذابیت خاص خود را دارد؛ هر چند در حد و اندازه‌های قسمت اول ظاهر نمی‌شود و نمی‌تواند همه‌ی مخاطبان را راضی کند.

بیشتر رضایت منتقدان از فیلم بورات 2 به خاطر کنایه‌های سیاسی اش به عملکرد دولت است و با وجود این که نکات بسیار جالبی را رو می‌کند، برای مخاطب غیر آمریکایی و غیر سیاسی کمی دور و خسته کننده به نظر می‌رسد. با این حال می‌توان 1 ساعت و خورده ای با این فیلم سرگرم شد و خندید.

4. برادران گریمزبی

پوستر فیلم برادران گریمزبی

داستان فیلم برادران گریمزبی در مورد 2 برادر به نام های نوبی و سباستین است که بعد از سال‌ها همدیگر را پیدا می‌کنند. یکی از این برادرها زندگی خود را به عیش و نوش گذرانده اما برادر دیگر یک مامور مخفی شده است. دیدار آن‌ها و آشنایی بیشتر آن‌ها با هم با بروز یک بحران جهانی همراه می‌شود. حالا این 2 برادر باید برای نجات جهان دست به کار شوند. ترکیب خنده دار این 2 برادر یکی از بهترین فیلم های ساشا بارون کوهن را می‌سازد.

غافلگیری‌های این فیلم به نوبه‌ی خود بسیار خاص و خنده دار است و در برخی از صحنه‌ها کمدی را به اوج می‌رساند. البته نکته‌ی اصلی طنز کوهن در این فیلم هم رعایت شده است. سبک کمدی برادران گریمزبی ممکن است برای بیشتر ما معذب کننده باشد اما قطعا به خنده اش می‌ارزد.

شاید دوست داشته باشید: بهترین سریال های کمدی نتفلیکس

5. برونو

تیزبینی و نگاه منتقد یکی از ویژگی های مهم در بهترین فیلم های ساشا بارون کوهن است. او در فیلم برونو نقش یک گزارشگر مدلینگ همجنسگرای اتریشی را بازی می‌کند که بعد از اخراج شدن از محل کار خود به آمریکا می‌رود تا مشهور شود.

داستان فیلم برونو حول محور کاراکتری همجنسگرا به همین نام است که یکی از پرطرفدارترین برنامه‌های آلمانی زبان در زمینه مد و فشن را دارد. زمانی که برنامه او با شکست مواجه می‌شود و به اعتبارش لطمه وارد می‌شود، تصمیم می‌گیرد با مشاور مشاورش همکاری کند تا سطح برنامه‌ی خود را در حد جهانی بالا ببرد.

6. دادگاه شیکاگو

دادگاه شیکاگو 7 از بهترین فیلم های ساشا بارون کوهن

بسیاری از فیلم بازان اعتقاد دارند که وقتی یک بازیگر کمدی یک فیلم جدی را قبول می‌کند، قرار است در آن غوغا کند. نمونه‌های این اتفاق زیاد است و این فیلم هم یکی از آن‌هاست. فیلم دادگاه شیکاگو جزو متفاوت‌ترین و البته بهترین فیلم های ساشا بارون کوهن است که یک اثر تاریخی به شمار می‌رود. این فیلم داستان محاکمه‌ی 7 نفر از سران جنبش مخالفت جنگ با ویتنام را به تصویر می‌کشد که به جرم شورش و آشوب دستگیر شده اند.

تحریریه نقد فارسی. عناوینی که با این اکانت انتشار می‌یابد، کاری جمعی از هنر همکاران ما در مجموعه نقد فارسی است.