30 فیلم برای آموزش زبان انگلیسی در تمام سطوح

فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی

اگر در حال یادگیری زبان هستید و از تماشای فیلم های خوب هم لذت می‌برید، این 30 فیلم برای آموزش زبان انگلیسی مخصوص شماست؛ در هر سطح و هر سلیقه‌ای! در این نوشتار با نقد فارسی همراه باشید.

فیلم برای آموزش زبان انگلیسی در سطح مبتدی

اگر به تازگی شروع به آموزش زبان انگلیسی کرده اید، بهتر است از فیلم های معرفی شده در این بخش استفاده کنید. این فیلم‌ها لغات ساده و لهجه‌های واضحی دارند که به شما در تقویت مهارت شنیداری و استفاده از گرامر اصولی کمک می‌کند.

Toy Story

 • سال اکران: 1995
 • ژانر: خانوادگی
فیلم انیمیشنی Toy Story

داستان این فیلم در مورد یک پسر بچه به اسم اندی است که در اتاقش با اسباب بازی هایش بازی می‌کند. او بیشتر از همه «وودی»، یک عروسک گاوچران را دوست دارد. زمانی که اندی نیست، اسباب بازی‌ها جان می‌گیرند و وودی مطمئن می‌شود که حال همه خوب است.

مادر اندی در روز تولدش یک اسباب بازی جدید به او هدیه می‌دهد. یک فضانورد قهرمان به اسم «باز لایت یر» که در مدت کوتاهی جایگزین وودی می‌شود! وقتی «باز» اسباب بازی محبوب اندی می‌شود، وودی حسادت می‌کند و نقشه‌ی سر به نیست کردنش را می‌کشد. وودی و باز درگیر می‌شوند اما طولی نمی‌کشد که متوجه می‌شوند گم شده اند! داستان فیلم روایتی از تلاش این 2 اسباب بازی برای برگشتن پیش اندی است.

چرا این فیلم در بین بهترین فیلم ها برای یادگیری زبان قرار دارد؟ انیمیشن‌هایی مثل Toy Story معمولا برای سنین کمتر ساخته می‌شود، به همین خاطر داستان و واژگان آن چندان دشوار نیست. با وجود این که داستان اسباب بازی‌ها در اصل یک اثر کودک است اما به حدی خوب ساخته شده است که هر کسی می‌تواند از تماشایش لذت ببرد.

تماشای سریال هم می‌تواند در یادگیری زبان موثر باشد. اگر وقت خالی برای تماشا داشته دارید، حتما سری به مقاله‌ی بهترین سریال های خارجی از نظر ایرانیان بزنید.

Finding Nemo

 • سال اکران: 2003
 • ژانر: خانوادگی
انیمیشن Finding Nemo

«در جستجوی نمو» یک انیمیشن درمورد یک دلقک ماهی به نام مارلین است که به دنبال پسر گمشده اش «نمو» می‌گردد. او در راه با یک ماهی دیگر به نام دوری آشنا می‌شود. آن‌ها با هم وارد یک ماجراجویی هیجان انگیز در سراسر اقیانوس می‌شوند تا نمو را پیدا کنند. بدون اسپویل و دادن اطلاعات اضافی باید گفت که این فیلم جزو بهترین‌های تاریخ است و مخاطبش، در هر سنی که باشد، از تماشای آن لذت خواهد برد.

چرا در جستجوی نمو در بین 30 فیلم برای آموزش زبان انگلیسی قرار گرفت؟ این فیلم در کل دنیا محبوب است و داستان آن پیچیدگی زیادی ندارد. به همین خاطر حتی در مراحل ابتدایی آموزش زبان هم می‌توان در حد خوبی متوجه ماجرای فیلم شد. واژگان استفاده شده در این فیلم هم سخت و گیج کننده نیستند.

Cast Away

 • سال اکران: 2000
 • ژانر: ماجراجویی
تام هنکس در فیلم Cast Away

چاک نولند (با بازی تام هنکس) یک متخصص است که در سراسر دنیا سفر می‌کند و مشکلات شعبه‌های مختلف FedEx را می‌بیند. یک ماموریت در مالزی باعث می‌شود تا چاک مجبور شود نامزدش را شب کریسمس تنها بگذارد و راهی سفر شود.

بعد از این که هواپیمای چاک با طوفان مهیبی برخورد می‌کند، جایی در اقیانوس آرام سقوط می‌کند. او بعد از به هوش آمدن متوجه می‌شود که در یک جزیره گیر افتاده و فقط یک توپ والیبال دارد. او اسم توپ را ویلسون می‌گذارد تا با احساس تنهایی اش مقابله کند. داستان فیلم ماجرای زندگی چاک و ویلسون در جزیره‌ای خالی از سکنه است.

چرا این فیلم برای یادگیری زبان مناسب است؟ بیشتر صحبت‌های این فیلم به صورت مونولوگ (صحبت کردن کاراکتر با خودش) است، به همین خاطر به راحتی می‌توان داستان فیلم را در زبان اصلی دنبال کرد. نقش اصلی فیلم هم تام هنکس است که به صدای واضح و شمرده صحبت کردن شهرت دارد. همین عوامل Cast Away را به یک فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی تبدیل می‌کند.

500Days Of Summer

 • سال اکران: 2009
 • ژانر: رمانتیک، کمدی
فیلم 500 Days Of Summer

داستان فیلم در مورد یک مهندس جوان به نام تام هنسن است که با دختری به نام سامر فین آشنا می‌شود. تام در یک نگاه دلباخته‌ی سامر می‌شود و آن‌ها چندین ماه را کنار هم می‌گذرانند؛ حتی با وجود این که سامر می‌گوید به عشق اعتقادی ندارد. با وجود زمان زیادی که با هم می‌گذرانند، علاقه‌ی آن‌ها متقابل نیست و بعد از مدتی از هم جدا می‌شوند. چند سال می‌گذرد، آن‌ها دوباره ملاقات می‌کنند و سامر می‌گوید که عشق را باور کرده و با مرد دیگری خوشبخت است.

چرا فیلم 500 روز با سامر برای تقویت زبان انگلیسی مناسب است؟ دیالوگ‌های فیلم ساده هستند و شامل کلمات تخصصی نمی‌شوند. از طرفی کل فیلم روایتی یک طرفه است و همین هم دنبال کردنش را ساده‌تر می‌کند. ماجرای فیلم هم چیزی متفاوت از عاشقانه‌های رایج است؛ پس بدون حواس پرتی می‌توانید آن را ببینید و گرامر و اصطلاحاتش را یاد بگیرید.

Despicable Me 3

 • سال اکران: 2017
 • ژانر: خانوادگی، کمدی
فیلم Despicable Me 3

«گرو» در فیلم های قبلی به عنوان بدترین شرور دنیا به مخاطب معرفی شد اما در طول داستان شخصیتش تغییر کرد. حالا او هویتش را گم کرده و نمی‌داند کیست. در ابتدای این قسمت او عضو یک گروه ضد شرور است اما چون نمی‌تواند کار زیادی انجام دهد اخراج می‌شود. یک روز برادر گرو به ملاقاتش می‌رود و راه و رسم خلافکاری را از گرو می‌پرسد.

چرا «من نفرت انگیز 3» جزو فیلم های مناسب برای آموزش زبان انگلیسی است؟ با این که داستان اصلی فیلم در مورد گرو است اما 3 دختری که او به سرپرستی گرفته است بیشتر به دل می‌نشینند تا خودش! دیالوگ‌های کوچک‌ترین دختر کوتاه اما بامزه است و می‌تواند الگوی خوبی برای کسانی باشد که در حال شروع صحبت کردن هستند.

پیشنهاد ما این است که بیشتر روی دیالوگ های دختران تمرکز کنید چون باقی شخصیت‌ها با لهجه‌هایی ساختگی صحبت می‌کنند که در دنیای واقعی کاربرد ندارد.

The Boss Baby

 • سال اکران: 2017
 • ژانر: کمدی
انیمیشن The Boss Baby

«تیم تمپلتون» یک پسر 7 ساله است که پدر و مادرش توجه و محبت زیادی به او دارند. یک روز او متوجه می‌شود که پدر و مادرش یک بچه دیگر به خانه آورده اند. بعد از این است که کم کم توجه پدر و مادرش به نوزاد کت و شلوار بزرگ عجیب و غریب معطوف می‌شود و تیمی کوچولو کم کم به نوزاد حسودی می‌کند. رقابت برادران بیشتر و بیشتر می‌شود اما دشمنی مشترک باعث می‌شود تا با هم متحد شوند؛ توله سگ ها!

چرا فیلم بچه رئیس را برای آموزش زبان ببینیم؟ این فیلم ترکیب خوبی از انگلیسی محاوره‌ای عادی و کاری است. در حالی که تیم و بقیه بچه‌ها از کلمات عادی استفاده می‌کنند، بچه رئیس از کلمات رایج بیزینسی مثل Closer (کسی که یک قرارداد کاری را نهایی می‌کند) یا Power nap (چرت کوتاه برای افزایش تمرکز و رفع خستگی) هم استفاده می‌کند.

The Son Of Bigfoot

 • سال اکران: 2017
 • ژانر: فانتزی
انیمیشن The Son Of Bigfoot

آدام یک پسر تنهاست که بدون پدر بزرگ شده و یک نوجوان گوشه گیر است. او در دبیرستان تقریبا هیچ دوستی ندارد. با وجود این که در مدرسه به او زور می‌گویند، وانمود می‌کند که خوشحال است تا مادرش نگران نشود. شرایط همین طور پیش می‌رود تا این که یک روز یک نامه از پدرش پیدا می‌کند. او متوجه می‌شود که پدرش زنده است و والدینش این حقیقت را از او پنهان کرده اند. او پدرش را ملاقات می‌کند و می‌بیند که پاگنده‌ی مشهور، پدر اوست.

چرا این فیلم برای یادگیری زبان مناسب است؟ در شروع فیلم می‌توان با صحبت‌های روزمره در مدرسه آشنا شد و دید که چطور مدیر مدرسه با استفاده از کلماتی مثل Detention یا Suspended قدرت خود را نشان داده و محیط را کنترل می‌کند. در بخش‌هایی از فیلم هم از کلمات علمی استفاده می‌شود. به همین خاطر این فیلم بیشتر برای تکمیل واژگان و برای سطح مبتدی رو به بالا توصیه می‌شود.

The Lego Batman Movie

 • سال اکران: 2017
 • ژانر: اکشن، کمدی
انیمیشن The Lego Batman Movie

در این فیلم بتمن با یک چالش بزرگ از طرف بزرگ‌ترین دشمنش جوکر مواجه می‌شود. او متوجه می‌شود که به تنهایی نمی‌تواند جلوی جوکر را بگیرد، پس از دوستانش در گاتهام سیتی کمک می‌گیرد. در همین حین متوجه می‌شود که به صورت اتفاقی یک کودک را به سرپرستی گرفته است.

بتمن همیشه با این مشکلات دست و پنجه نرم می‌کند اما این داستان بیشتر کمدی است تا جدی. او با تنهایی‌هایش دست و پنجه نرم می‌کند و در مورد مسئولیت پذیری و روابط بین انسان‌ها بیشتر یاد می‌گیرد.

چرا این فیلم برای زبان آموزان مناسب است؟ بیشتر کاراکترهای این فیلم به شکل روزمره صحبت می‌کنند اما شخصیت هایی مثل آلفرد همیشه با واژگان رسمی و لهجه بریتیش ظاهر می‌شود. زبان آموزانی که به کمیک و ابرقهرمانان علاقه دارند عاشق این کارتون خواهند شد چون شخصیت‌هایی مثل سوپرمن، هارلی کوئین، کت وومن، ریدلر و حتی ولدمورت از دنیای هری پاتر هم در آن حضور دارند.

فیلم برای آموزش زبان انگلیسی در سطح متوسط

سطح متوسط زبان بیشتر شامل گفتگوهای روزمره است و اگر به جمله بندی و واژگان مقدماتی مسلط هستید، این فیلم ها می‌توانند چالشی لذت بخش برایتان باشند.

The Social Network

 • سال اکران: 2010
 • ژانر: درام
فیلم The Social Network

داستان فیلم در مورد مارک زاکربرگ، یک دانشجوی خوره‌ی تکنولوژی است که سعی دارد از دانشگاه هاروارد دنیای ارتباطات را متحول کند. این فیلم نشان می‌دهد که چطور زاکربرگ به صورت اتفاقی توانست موفق و مشهور شود اما بهای این موفقیت را هم به خوبی نشان می‌دهد. بسیاری از افرادی که در طول این سال‌ها او را شناخته بودند منتظر شکست خوردنش هستند و با وجود این که به هر چیزی که می‌خواسته رسیده، باز هم دوستان زیادی در اطرافش ندارد.

چرا The Social Network در لیست 30 فیلم برای آموزش زبان انگلیسی است؟ این فیلم برای نویسندگی اش برنده جایزه‌های متعددی شده و به دیالوگ‌های روزمره و روان شهرت دارد. صحبت‌ها ساده و بامزه هستند و به راحتی می‌توان داستان فیلم را دنبال کرد. همچنین می‌توان کلمات انگلیسی زیادی در زمینه کامپیوتر، تکنولوژی و شبکه‌های اجتماعی از آن یاد گرفت.

The Hangover

 • سال اکران: 2009
 • ژانر: کمدی
فیلم The Hangover

داستان فیلم در مورد چهار دوست است که چند روز قبل از نامزدی یکی از آن‌ها برای مهمانی مجردی به لاس وگاس می‌روند. کمی شیطنت برایشان دردسرساز می‌شود و مجبور می‌شوند برای رسیدن به موقع به عروسی به آب و آتش بزنند.

این فیلم داستانی از تلاش‌های دوستان برای نجات از مشکلاتی است که برای خودشان تراشیده اند تا بتوانند به موقع به عروسی برگردند. The Hangover پر از شوخی‌های بزرگسالانه است و اصلا نباید با بچه‌ها آن را ببینید. با این حال بسیار خنده‌دار و تماشایی است.

دلایل مناسب بودن فیلم The Hangover برای آموزش زبان چیست؟ کمدی این فیلم بیشتر بر پایه تصاویر و موقعیت‌هاست، به همین دلیل درک شوخی‌ها و صحبت‌های شخصیت‌ها آنچنان سخت نیست. تمام کاراکترهای فیلم هم از کلمات روزمره و روتین آمریکایی استفاده می‌کنند که برای تقویت واژگان روزمره مفید است. نمونه‌ی این کلمات Stag Party (پارتی مجردی) و All-Nighter (شب زنده داری) است.

The Hunger Games

 • سال اکران: 2012
 • ژانر: اکشن، آخرالزمانی
فیلم The Hunger Games

سری فیلم های هانگر گیمز در آینده و سرزمین خیالی Panem جریان دارد. این سرزمین به 12 منطقه تقسیم شده است و هر سال 2 جوان، یک پسر و یک دختر، از هر منطقه را به مسابقات فرا می‌خواند. اسامی نامزدها با قرعه کشی مشخص می‌شود. این نامزدها تا حد مرگ با هم می‌جنگند و از 24 نفر، فقط 1 نفر زنده می‌ماند. داستان فیلم در مورد کتنیس اوردین است که بعد از درآمدن اسم خواهر کوچکش در قرعه کشی، داوطلبانه به جای او وارد مسابقه می‌شود.

چرا تماشای این فیلم برای تقویت زبان انگلیسی مفید است؟ این فیلم به شدت به فیلمبرداری و صحنه‌های خود وابسته است، به همین دلیل دیالوگ‌های سنگینی ندارد و می‌توان از رفتار شخصیت‌ها هم متوجه منظور آن‌ها شد. با وجود این فیلم از اکشن سریعی بهره می‌برد اما دیالوگ‌ها ساده و قابل فهم هستند. لهجه‌ی شخصیت‌ها هم آمریکایی است که باعث شده شنیدن و درکش بسیار ساده باشد.

Twilight

 • سال اکران: 2008
 • ژانر: عاشقانه، فانتزی
فیلم Twilight

بلا سوان یک نوجوان معمولی است که هیچوقت به محبوبیتش در مدرسه اهمیت چندانی نداده است. زمانی که مادرش دوباره ازدواج می‌کند، او تصمیم می‌گیرد پیش پدرش برود و در شهری کوچک واقع در واشنگتن زندگی کند. هوای بارانی شهر چیز جذابی ندارد اما زمانی که ادوارد کولن را می‌بیند همه چیز عوض می‌شود.

ادوارد پسری باهوش، جذاب و کاریزماتیک است و بلا در نهایت متوجه ماهیت خون آشامی او می‌شود. رابطه‌ای بین آن‌ها شکل می‌گیرد که هم از سمت انسان‌ها و هم از سمت خون آشام‌ها ممنوعه است.

چرا «گرگ و میش» یک فیلم مناسب برای آموزش زبان است؟ مخاطب هدف این فیلم قشر جوان و نوجوان است و شاید برای بزرگسالان آن چنان جذاب نباشد. با این حال لهجه‌ی آمریکایی شخصیت‌ها و استفاده از اصطلاحات رایج باعث شده است تا فیلم آموزشی خوبی باشد.

The Break-up

 • سال اکران: 2006
 • ژانر: عاشقانه، کمدی
فیلم The Break-up با بازی جنیفر انیستون

گری و بروک در یک مسابقه ورزشی با هم آشنا می‌شوند و از همان نگاه اول می‌فهمند به هم علاقه دارند. آن‌ها با هم قرار می‌گذارند و بعد از مدتی یکجا ساکن می‌شوند. طولی نمی‌کشد که می‌فهمند علایق آن‌ها با هم فرق دارد و نمی‌توانند رابطه را جلوتر ببرند. با این حال آن‌ها هم اتاقی می‌مانند.

گری زندگی را مجردی طور جلو می‌برد، پارتی می‌گیرد و دختران دیگر را به آپارتمانشان دعوت می‌کند. این کارها بروک را بیشتر ناراحت می‌کند تا جایی که او تصمیم می‌گیرد به یک مسافرت طولانی برود. زمانی که بروک در تور اروپاست، گری متوجه اشتباهاتش می‌شود و بعد از برگشت بروک تصمیم می‌گیرد که دوباره دلش را به دست آورد.

چرا این فیلم مناسب یادگیری زبان است؟ این فیلم اصطلاحات کوچه بازاری زیادی دارد که در جامعه استفاده می‌شود. علاوه بر این می‌توانید صحبت‌های مرسوم بین پارتنرها را هم ببینید و بدانید در زمان جر و بحث از چه کلماتی باید استفاده کنید.

Forrest Gump

 • سال اکران: 1994
 • ژانر: درام
فیلم فارست گامپ

«فارست گامپ» در ایستگاه نشسته و منتظر رسیدن اتوبوس است. او شروع به تعریف خاطراتش می‌کند و ما با گذشته‌ی ناراحت کننده اش آشنا می‌شویم.

پای فارست در کودکی مشکل داشت و مجبور بود آتل ببندد. به همین خاطر بچه‌های دیگر او را اذیت می‌کردند. یک روز بر حسب اتفاق و زمانی که داشت از دست بچه ها فرار می‌کرد آتل شکست و فارست دید که می‌تواند چقدر سریع بدود! همین دویدن باعث می‌شود او بتواند از یک دانشگاه خوب بورسیه شود.

این بورسیه است که باعث می‌شود پای او به انواع ماجراهای عجیب و غریب باز شود. از جنگیدن برای کشور تا دویدن دور تا دور آن!

چرا فارست گامپ از بهترین فیلم ها برای آموزش زبان انگلیسی است؟ این فیلم برای یادگیری و تقویت زبان عالی است. مشکل ذهنی فارست گامپ باعث شده تا بسیار آهسته صحبت کند و از کلمات ساده و روان استفاده نماید. داستان شفاف است و به صورت ضمنی اشاره‌های زیادی به فرهنگ و تاریخ آمریکا دارد.

Wonder

 • سال اکران: 2017
 • ژانر: خانوادگی، درام
فیلم Wonder

متفاوت بودن در یک جمع برای هر کسی آزار دهنده است. بیشتر ما تفاوت‌هایمان را پنهان می‌کنیم تا به راحتی قاطی جمع‌ها شویم و بقیه فکر نکنند که عجیب هستیم. اما چه اتفاقی می‌افتاد اگر ما نمی‌توانستیم تفاوت‌هایمان را استتار کنیم؟ این فیلم جوابی به همین سوال ساده، با تکان دهنده‌ترین شکل ممکن است.

داستان فیلم در مورد پسر بچه ای به نام Auggie است که با صورتی متفاوت از بقیه به دنیا آمده است. او برای این که دیگران متوجه تفاوتش نشوند، همیشه یک کلاه کاسکت روی سرش می‌گذارد اما زمانی که وارد مدرسه می‌شود، متوجه می‌شود که این تفاوت‌ها می‌توانند انسان‌ها را بیشتر به هم نزدیک کنند.

چرا این فیلم مناسب یادگیری زبان است؟ تمرکز این فیلم روی ارتباط بین بچه مدرسه‌ای‌ها و والدین است. با تماشای آن می‌توان نام اشیای مورد استفاده در مدرسه را یاد گرفت و همچنین نحوه مکالمات رایج در مدارس را شنید. همچنین می‌توانید تفاوت صحبت‌ها (لحن، واژگان و سرعت بیان) بین کودکان و بزرگ‌ترها را به خوبی ببینید.

Beauty and the Beast

 • سال اکران: 2017
 • ژانر: فانتزی، خانوادگی
فیلم Beauty and the Beast

این فیلم یکی از زیباترین کلاسیک‌های رمانتیک است که هر کسی باید ببیند. زمانی که دیزنی در سال 2017 این اثر را بازسازی کرد، بسیار مورد استقبال قرار گرفت. داستان این فیلم در مورد «بل»، یک دختر روستایی است که بعد از دزدیده شدن پدرش توسط دیو، به قلعه‌ی او می‌رود تا آزادش کند. او برای نجات پدرش مجبور می‌شود آن‌جا بماند اما نمی‌داند که دیو در حقیقت یک شاهزاده است که طلسم شده و فقط با عشق واقعی می‌تواند به شکل اصلی اش برگردد.

چرا دیو و دلبر جزو فیلم های عالی برای تقویت زبان انگلیسی است؟ این فیلم بهترین موقعیت برای آشنا شدن با انگلیسی بریتیش رسمی است که با نام The Queen’s English هم شناخته می‌شود. بعضی از روستاییان هم با لهجه روزمره صحبت می‌کنند که با لهجه Cockney شناخته می‌شود. این لهجه بیشتر توسط قشر کارگر استفاده می‌شود و لهجه رایج کوچه بازاری انگلستان است.

Titanic

 • سال اکران: 1997
 • ژانر: عاشقانه
فیلم Titanic

تایتانیک بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده و روایتی از زندگی «رز دویت بوکاتر»، فرزند یک خانواده ثروتمند و «جک داوسون» فقیر است. جک مخفیانه سوار کشتی می‌شود و طی اتفاقاتی با رز آشنا می‌شود که به همراه مادر و نامزدش در حال رفتن به فیلادلفیا هستند تا ازدواج کنند.

آهنگ معروف سلین دیون به نام My heart will go on هم برای این فیلم ساخته شده است و علاوه بر این که بسیار زیباست، برای تقویت زبان هم مناسب است.

چرا تماشای این فیلم برای مهاجران خوب است؟ تقریبا هر کسی که روی زمین انگلیسی صحبت می‌کند این فیلم را دیده و آهنگش را شنیده است! پس این فیلم یک قدم برای شناخت فرهنگ جوامع انگلیسی زبان است و می‌تواند سوژه خوبی برای صحبت‌های روزمره باشد.

Harry Potter

 • سال اکران: 2001
 • ژانر: فانتزی
تمام فیلم های هری پاتر

اگر اهل فانتزی، جادو و جادوگری هستید عاشق فیلم‌های هری پاتر خواهید شد. این سری فیلم‌های بریتیش شما را با اسرار هاگوارتز، مدرسه‌ی یادگیری جادو برای جادوگران، آشنا خواهد کرد. این مجموعه به شکل 7 کتاب و 8 فیلم ساخته شده و نبرد بین جادوگران خوب و بد را به تصویر می‌کشد.

داستان فیلم در مورد هری پاتر، نزدیک‌ترین دوستانش و جادوگری خبیث به نام ولدمورت است که قصد دارد مدرسه تصاحب کند. تماشای این فیلم‌ها باعث می‌شود تا تصوراتتان از جادو و جادوگران برای همیشه عوض شود.

چرا فیلم هری پاتر را برای تقویت زبان انگلیسی در سطح متوسط ببینیم؟ بسیاری از مردم از سراسر دنیا هری پاتر می‌بینند تا این کار را انجام دهند؛ چون این آثار هیچوقت خسته کننده نمی‌شوند!

اگر قصد دارید به لهجه بریتیش مسلط شوید، این سری فیلم انتخاب خوبی برای شماست و کاراکترها به واضح‌ترین شکل ممکن بریتیش صحبت می‌کنند.

Pirates of the Caribbean

 • سال اکران: 2003
 • ژانر: ماجراجویی
صحنه مشهور فرار جک اسپارو در دزدان دریایی کارائیب dead man's chest

هر کدام از فیلم های مجموعه دزدان دریایی کارائیب، داستان جک اسپارو، ناخدای کشتی مروارید سیاه است. جک در شروع مجموعه به دنبال دزدیدن مروارید سیاه است که یک ناخدای دیگر از او دزدیده است. فیلم‌های بعدی مجموعه هم داستان‌های هیجان انگیز دیگری از این ناخدای بامزه و سر به هوا را روایت می‌کند که تماشایش برای هر کسی لذت بخش است.

تماشای این فیلم برای تقویت زبان انگلیسی چه سطحی مناسب است؟ زبان آموزان سطح متوسط و پیشرفته بیشترین استفاده را از این فیلم خواهند برد. دزدان دریایی کارائیب پر از شخصیت‌های مختلف با لهجه‌های گوناگون است که به شما در تقویت مهارت شنیدن و گفتار روزمره کمک زیادی می‌کند.

فیلم برای آموزش زبان انگلیسی در سطح پیشرفته

اگر می‌توانید محتوای فیلم‌ها قبلی را به کمک زیرنویس انگلیسی به صورت کامل متوجه شوید، شوخی‌هایشان را بفهمید و احساس می‌کنید برای چالش‌های جدیدی آماده هستید، فیلم‌های زیر می‌تواند برای شما مناسب باشد. سرعت دیالوگ‌ها در این فیلم‌ها کمی بیشتر از موارد قبل است و اصطلاحات بیشتری هم دارند.

The Terminator

 • سال اکران: 1984
 • ژانر: اکشن
فیلم The Terminator

سری فیلم های ترمیناتور در مورد یک جنگ بین هوش مصنوعی و انسان‌هاست که در زمان آینده رخ می‌دهد. زمانی که انسان‌ها در حال شکست ربات‌ها هستند، هوش مصنوعی ربات‌هایی را به گذشته می‌فرستد تا رئیس گروه مقاومت را قبل به قدرت رسیدن به قتل برساند. هدف آن‌ها «جان کانر» و خانواده اوست و اگر موفق شوند، بشریت به کلی نابود خواهد شد.

چرا ترمیناتور را برای تقویت زبان انگلیسی پیشرفته ببینیم؟ ترمیناتور اکشن خوبی دارد و مخاطبش را در هر لحظه سرگرم و مشتاق نگه می‌دارد. از طرفی محبوبیت این فیلم در آمریکا باعث شده تا مثل تایتانیک، یک نماد فرهنگی باشد و در مکالمات روزمره، ارجاعات زیادی بگیرد.

این فیلم برای تقویت واژگان کاربردی هم بسیار مفید است مخصوصا اگر حوزه کاری شما تکنولوژیک باشد. بعلاوه، این فیلم فعل‌های زیادی را در شکل‌های گذشته و آینده به کار می‌برد و از این نظر برای یادگیری بسیار مفید است.

Thor: Ragnarok

 • سال اکران: 2017
 • ژانر: اکشن
فیلم Thor: Ragnarok

اگر دنبال فیلمی هستید که جلوه‌های ویژه، قدرت‌های تخیلی و صحنه‌های درگیری پر زرق و برقی داشته باشد، عاشق Thor خواهید شد. ثور یک خدا از اساطیر Norse است که پس از مدتی دوری به سرزمین مادری اش برمی‌گردد. او متوجه می‌شود پدرش ناپدید شده و خواهرش در حال تدارک برای حکومت بر آن‌جاست.

ثور با کمک ابرقهرمان‌های دیگر مثل هالک و دکتر استرنج باید با خواهش هلا مقابله کند و مردم سرزمینش را نجات دهد.

چرا ثور: رگناروک برای یادگیری زبان در سطح پیشرفته مناسب است؟ برخلاف اکثر فیلمهای دیگر، برخی از شخصیت‌های این فیلم با لهجه نیوزیلندی (که با نام لهجه Kiwi هم شناخته می‌شود) صحبت می‌کنند. شنیدن لهجه‌های مختلف برای شما مخصوصا در امتحان Listening آیلتس حیاتی است و آمادگی شما را بالا می‌برد. از طرفی این فیلم نسبتا جدید است و شوخی‌های آن را می‌توان بازتابی از شوخی‌های رایج آمریکایی دانست.

The Big Sick

 • سال اکران: 2017
 • ژانر: کمدی
فیلم The Big Sick

کمیل نانجیانی یک کمدین مهاجر از پاکستان است که عاشق امیلی گاردنر، یک دانشجوی آمریکایی می‌شود. زمانی که امیلی مریض می‌شود، کمیل ارتباط غیر منتظره‌ای با پدر و مادر او برقرار می‌کند.

چرا تماشای فیلم The Big Sick برای یادگیری زبان انگلیسی در سطح حرفه ای مناسب است؟ دیدن تفاوت بین فرهنگ‌های آمریکایی و پاکستانی می‌تواند برای مهاجران و کسانی که در حال یادگیری زبان به شکل حرفه‌ای هستند بسیار خوب باشد. از آن‌جایی که پاکستانی‌ها هم مهاجر هستند، دیدن چالش‌های فرهنگی از زاویه دیدشان می‌تواند مفید باشد.

از طرفی می‌توانید با این فیلم تفاوت بین نحوه صحبت کردن افراد محلی و تفاوت آن با نحوه صحبت کردن مهاجران را هم ببینید.

It

 • سال اکران: 2017
 • ژانر: ترسناک
فیلم ترسناک It

این فیلم بر اساس یکی از رمان‌های استفن کینگ به همین نام ساخته شده است و در مورد شهری کوچک است که بچه‌هایش توسط نیروهای اسرار آمیزی ربوده می‌شوند. وقتی که بزرگ‌ترها از زیر مسئولیت پیدا کردن علت این گم شدن‌ها شانه خالی می‌کنند، گروهی از بچه‌ها متحد می‌شوند تا سر از این کار در بیاورند.

حقایقی که کشف می‌کنند وحشتناک و هیجان انگیز است. شاید It یکی از بهترین فیلم هایی باشد که دلقک‌ها را به موجوداتی ترسنانک تبدیل کرده است.

چرا تماشای It برای بهبود مهارت های انگلیسی خوب است؟ شخصیت‌های اصلی این فیلم نوجوانان هستند و شنیدن مکالمات آن‌ها به شما کمک می‌کند تا با گفتگوهای روزمره بچه‌های آمریکایی در سطح شهر بیشتر آشنا شوید.

شاید دوست داشته باشید: معرفی فیلم ترسناک جنی

Wonder Woman

 • سال اکران: 2017
 • ژانر: اکشن
فیلم Wonder Woman

دیانا شاهزاده‌ی آمازون‌ها، یک قبیله از زنان هستند که برای استادی در مبارزه تعلیم دیده اند. او تمام عمرش را در یک جزیره زندگی کرده و هیچ چیز در دنیای بیرون نمی‌داند اما زمانی که استیو، یک خلبان جنگنده، در جزیره سقوط می‌کند همه چیز برای دیانا تغییر می‌کند. دیانا متوجه می‌شود که یک جنگ بزرگ در حال وقوع است و تلاش می‌کند با قدرت‌هایش آن را متوقف کند.

چرا Wonder Woman یک فیلم مناسب برای تقویت زبان انگلیسی است؟ داشتن اطلاعات عمومی در مورد جنگ جهانی اول در بین کشورهای انگلیسی زبان یک مسئله رایج است. چون این فیلم در این دوره جریان دارد، هم از نظر فرهنگی و هم واژگان می‌تواند برای زبان آموزان مفید باشد.

Logan

 • سال اکران: 2017
 • ژانر: اکشن
فیلم Logan

ولورین، یک جهش یافته قدرتمند از دنیای X-Men است که در این قسمت از فیلم‌های فرنچایز با دختر بچه‌ای به نام لارا آشنا می‌شود. بعد از کشته شدن مادر لارا، ولورین قول می‌دهد از او در برابر گروهی از نظامیان محافظت کند. با فهمیدن این که لارا هم قدرت های مثل او دارد، پیوند بینشان محکم‌تر می‌شود.

چرا این فیلم مناسب یادگیری زبان انگلیسی پیشرفته است؟ مکالمات بین شخصیت‌های لوگان کوتاه اما قوی هستند. به خاطر سرعت درگیری‌ها، مکالمات هم معمولا با سرعت زیادی انجام می‌شوند و شامل اطلاعات فرهنگی مثل ایالات، سرگرمی‌های رایج مثل کامیک‌ها و موارد مشابه اند. تمام این موارد باعث شده تا لوگان یک فیلم مخصوص زبان آموزان سطح بالا باشد.

Get Out

 • سال اکران: 2017
 • ژانر: ترسناک، هیجان انگیز
فیلم get out از بهترین فیلم های ترسناک

کریس یک عکاس سیاه پوست است که رابطه‌ی خوبی با رز سفید پوست دارد. زمانی که رز از او می‌خواهد که برای آخر هفته به خانه‌ی بیرون شهر خانوادگی رز بروند، کریس درخواستش را قبول می‌کند اما نمی‌داند چه سرنوشتی در آن‌جا انتظارش را می‌کشد.

این فیلم یک تریلر روانشناختی است که در هر قدم شما را غرق در معما، استرس و هیجان خواهد کرد.

چرا این فیلم برای زبان آموزان سطح پیشرفته مناسب است؟ Get Out پر از مکالمات روزمره است. همچنین مکالمات شخصی هم دارد و از این نظر کاربردی است. از طرفی تفاوت بین لهجه سیاهپوستی و لهجه رایج ساکنان آمریکا هم در طول این فیلم به وضوح مشخص است. این فیلم از نظر فرهنگی هم اشاره‌های زیادی به مقوله نژاد پرستی در آمریکا دارد.

در مقاله بهترین فیلم های ترسناک با آثار دیگری مثل Get Out آشنا شوید.

Split

 • سال اکران: 2016
 • ژانر: ترسناک
فیلم Split

سه دختر نوجوان توسط یک مجرم دیوانه که 23 شخصیت مختلف دارد زندانی می‌شوند. داستان فیلم به خوبی شخصیت‌های کاراکتر منفی را نشان می‌دهد و ماهیت ترسناک فضا را به تصویر می‌کشد.

چرا Split جزو بهترین فیلم های یادگیری زبان انگلیسی است؟ با داشتن بازیگری توانمند، رنج‌های شخصیتی کاراکتر اصلی به خوبی از هم جدا شده اند و می‌توان با تماشای این فیلم، کلیشه‌های رفتاری جنسیتی، نژادی و سنی رایج در اجتماع آمریکا را دید. این تفاوت‌ها شامل عقاید، واژگان و طرز صحبت کردن هم می‌شوند.

Loving Vincent

 • سال اکران: 2017
 • ژانر: درام
فیلم Loving Vincent

وینسنت ون گوگ یکی از تاثیرگذارترین نقاشان قرن بیستم است. او به شدت درگیر مشکلات روحی روانی بود و چندین بار در آسایشگاه بستری شد. این فیلم نشان دهنده‌ی روزهای پایانی عمر او از نگاه آرماند، پسر یک پستچی بود که رفاقتی با ون گوگ داشت. ون گوگ قبل از پایان دادن به زندگی اش یک نامه به او داد تا به دست برادرش تئو برساند.

چرا Loving Vincent را برای تقویت زبان انگلیسی ببینیم؟ جدا از ساختار هنرمندانه‌ی فیلم که متاسفانه تاثیری روی آموزش زبان ندارد، لهجه‌های شخصیت‌ها شامل بریتیش، اسکاتیش و آیریش است که شنیدنش شما را برای آیلتس آماده‌تر خواهد کرد. تفاوت‌های این گویش‌ها با گویش رایج آمریکایی هم ممکن است برای شما جالب باشد.

همچنین واژگان استفاده شده در فیلم که مربوط به زندگی خارج شهری است، شامل کلماتی مثل Hay، Barn و Field است و ذهن شما را در فضاسازی با زبان جدیدتان یاری خواهد کرد.

Star Wars

 • سال اکران: 1977
 • ژانر: علمی تخیلی، ماجراجویی
دارث ویدر در جنگ ستارگان

جنگ ستارگان یک مجموعه بی‌مانند و بسیار بسیار محبوب در آمریکاست. داستان آن در کهکشانی بسیار بسیار دور جریان دارد. جایی که نیرویی به نام Force همه چیز را کنار هم نگه داشته است. داستان فیلم‌ها هم در مورد تقابل بین 2 گروه Jedi Order و Sith Lords است.

اعضای «محفل جدای» برای استفاده از فورس روی محبت و هم دردی تمرکز می‌کنند در حالی که «سیث»ها با استفاده از خشم، نفرت و حسادت فورس را به کار می‌گیرند.

چرا قبل از مهاجرت باید Star Wars را شناخت؟ اگر اهل سیتکام باشید به حد کافی ارجاعات استار وارزی را شنیده اید. این مجموعه یک کلاسیک محض آمریکایی است و حتی اگر به دنبال فیلم برای آموزش زبان انگلیسی در حد حرفه ای هم نیستید، قبل از سفر به مناطق انگلیسی زبان آن را تماشا کنید. قسمت چالش برانگیز این فیلم تشخیص دادن کلمات انگلیسی واقعی از کلمات ساختگی مثل Sith و Jedi است.

این فیلم یکی از بهترین فیلم های کلاسیک است. شناخت باقی فیلم‌های این لیست مثل کازابلانکا یا همشهری کین می‌تواند به شما در فرهنگ شناسی کشورهای دیگر و وارد شدن در بحث های عمومی کمک زیادی کند.

Lord of the Rings

 • سال اکران: 2001
 • ژانر: فانتزی، ماجراجویی
سری فیلم های ارباب حلقه ها؛ جزو بهترین فیلم های Hbo

ارباب حلقه‌ها یکی دیگر از مجموعه‌های ماندگار برای انگلیسی زبان‌هاست که تم علمی تخیلی و فانتزی دارد. داستان این مجموعه در Middle Earth جریان دارد. جایی 3 نژاد انسان، الف و کوتوله زندگی می‌کنند. ماجرای فیلم‌ها از شورش سائورون شروع می‌شود که خبیث ترین موجود در زمین میانی است. یک گروه کوچک از مبارزان برای مقابله با این شورش خطرناک وارد ماجرایی پر مخاطره می‌شوند تا یک بار برای همیشه سائورون را نابود کنند و آرامش را به مردم بازگردانند.

چرا LOTR برای زبان آموزان سطح پیشرفته مناسب است؟ این فیلم هم به خاطر تاثیر فرهنگی اش روی جوامع بین المللی و هم طولانی بودنش می‌تواند سرگرم کننده و در عین حال آموزنده باشد.

تحریریه نقد فارسی. عناوینی که با این اکانت انتشار می‌یابد، کاری جمعی از هنر همکاران ما در مجموعه نقد فارسی است.