بهترین فیلم های کول اسپراوس؛ از Five Feet Apart تا Moonshot

بهترین فیلم های کول اسپراوس

کول اسپراوس یکی از با استعداد ترین بازیگران حال حاضر آمریکاست و اگر فکر می‌کنید که او تنها با نقش جاگهد در ریوردیل مشهور شده است سخت در اشتباهید. جالب است بدانید که اسپراوس جوان در 8 ماهگی اولین کار خود را شروع کرده است. اولین مربی او هم مادربزرگش بوده که خودش جزو بازیگران قدیمی به شمار می‌رود. در این مقاله به معرفی بهترین فیلم های کول اسپراوس خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

1. Five Feet Apart

فیلم five feet apart

اگر کول اسپراوس را با سریال ریوردیل نشناخته باشید، حتما با Five feet apart شناخته اید. این فیلم تینیجری که جزو بهترین فیلم های کول اسپراوس است با وجود امتیازات متوسط از منتقدین، جزو محبوب‌ترین فیلم‌های ژانر عاشقانه برای نوجوانان به شمار می‌رود.

داستان این فیلم در مورد دختر جوانی به نام استلا و پسر جوانی به نام ویل (با بازی کول اسپراوس) است که در بیمارستان بستری هستند. استلا در صف پیوند ریه است و درمان خود را به صورت منظم دنبال می‌کند. ویل هم یک پسر سر به هواست که رژیم غذایی و دارویی خود را رعایت نمی‌کند. استلا به خاطر وسواس خود به ویل اصرار می‌کند که داروهای خود را سر وقت بخورد تا مشکل باکتری ریه اش درمان شود.

ویل قبول می‌کند اما استلا که به او اعتماد ندارد از او می‌خواهد تا داروهایشان را با هم بخورند. در عوض ویل از او می‌خواهد تا نقاشی اش را بکشد. همه چیز خوب پیش می‌رود و آن‌ها کم کم به همدیگر علاقمند می‌شود اما زمانی که یکی از لوله‌های تنفسی استلا عفونت می‌کند، رابطه‌ی آن‌ها شکل جدیدی به خود می‌گیرد.

در مقاله بهترین فیلم های تینیجری با فیلم های دیگری از این سبک آشنا شوید.

2. Big Daddy

فیلم big daddy

فیلم Big Daddy یک فیلم کمدی ساخته شده در سال 1999 است. نقش اصلی این فیلم آدام سندلر است که در 30 سالگی خود هنوز هم بیخیال و سر به هواست. او هرگز زیر بار مسئولیت نرفته است اما ازدواج کردن هم سن و سال‌هایش او را به فکر می‌اندازد. در همین گیر و دار دوست دخترش هم او را ترک می‌کند و او برای تحت تاثیر قرار دادنش یک پسر پنج ساله (با بازی کول اسپراوس) را به فرزند خواندگی می‌گیرد. نقشه او نمی‌گیرد اما دردسرهایش 2 برابر می‌شود.

3. The Astronaut’s Wife

فیلم همسر فضانورد

همسر فضانورد یک فیلم ترسناک با بازی جانی دپ و شارلیز ترون است که کول اسپراوس در سن پایین در آن نقش آفرینی کرده است. داستان این فیلم در مورد یک فضانورد است که برای ماموریتی به فضا فرستاده می‌شود اما بعد از به خطر افتادن جانش، به زمین برمی‌گردد. او چند روز بعد اعلام بازنشستگی می‌کند تا بیشتر با همسر خود وقت بگذراند.

همسر او “جولیان” از این تصمیم استقبال می‌کند اما با جلو رفتن روند بارداری خود کم کم ترس همه وجودش را می‌گیرد. آیا این مرد همان “اسپنسر” است که به فضا رفته است؟

4. Just for Kicks

فیلم Just for kicks

زمانی که مربی و پدر دوقلوها شهر را ترک می‌کند و تیم فوتبال پسران به مشکل می‌خورد، یک مرد اسرارآمیز پیدا می‌شود تا به دوقلوها در بازگشت به دور موفقیت کمک کند.

این فیلم که در سال 2003 ساخته شده است در حال حاضر جزو بهترین فیلم های کول اسپراوس است.

5. The Master of Disguise

فیلم استاد استتار

یکی از فیلم‌های کمدی دیگر که کول اسپراوس در کودکی بازی کرده The Master Of Disguise است. “پستاچیو دیسگایزی” یک گارسون در رستوران پدرش است که توانایی بالایی در استتار دارد. او نمی‌داند که این مهارتش ارثی است و نسل آن‌ها به Master of Disguise می‌رسد. بعد از گروگان گرفته شدن خانواده اش توسط مافیا، حالا او باید از مهارتش برای نجات خانواده اش استفاده کند.

6. Moonshot

فیلم Moonshot

داستان فیلم Moonshot در آینده‌ای دور رقم می‌خورد که در آن مریخ کلونیزه شده و می‌توان در آن سکونت کرد. سفر کردن به آن‌جا بسیار راحت شده است و می‌توان با یک درخواست ساده و خرید بلیط مسافر مریخ شد. کاراکتر اصلی این فیلم “والت”، یک دانشجوی معمولی است که از کودکی آرزوی سفر به مریخ را داشت. او 37 بار درخواست داده و هر بار رد شده؛ پس تصمیم می‌گیرد داخل یکی از سفینه‌ها پنهان شود. والت بعد از وارد شدن به سفینه با سوفی آشنا می‌شود و بعد از آشنا شدنشان کم کم با هم ارتباط می‌گیرند.

7. The Heart Is Deceitful Above All Things

فیلم The Heart Is Deceitful Above All Things

یکی دیگر از فیلم های دیلن و کول اسپراوس در مورد یک کودک هفت ساله به اسم جرمیا است که با خانواده ناتنی خود به خوبی زندگی می‌کند. زمانی که مادر مشکل دار خودش مدعی حضانت می‌شود، جرمیا به ناچار با او همراه می‌شود و زندگی خود را غرق در مواد و فساد می‌بیند. زندگی او با ورود پدربزرگ و مادربزرگ مذهبی اش بهتر می‌شود اما …

تحریریه نقد فارسی. عناوینی که با این اکانت انتشار می‌یابد، کاری جمعی از هنر همکاران ما در مجموعه نقد فارسی است.