بهترین سریال های قاتل زنجیره ای | جذاب اما خطرناک

مرگ یکی از ترس‌های بزرگ هر انسانیست؛ به همین خاطر است که از قاتل‌ها می‌ترسیم. کاراکترهایی که در زندگی عادی نمی‌بینیم و به دلایل بسیاری برای ما جذاب هستند. امروزه ما به لطف پیشرفت تکنولوژی هر چند وقت یک بار با یک داستان در مورد قتل روبرو می‌شویم. شخصیت‌هایی که به شدت به استانداردهای مدلینگ نزدیک هستند و به لطف فیلمنامه نویسان دارای کاراکتری باهوش، رمانتیک و البته جذاب هستند. در مقابل سریال هایی هم هستند که بر اساس قتل های واقعی ساخته شده اند. در این مقاله به بررسی هر 2 دسته خواهیم پرداخت. این شما و این بهترین سریال های قاتل زنجیره ای!

1. مینی سریال قاتل زنجیره ای: داستان جفری دامر

 • سال اکران: 2022
 • ژانر: درام
 • (IMDB): 7.9

اولین سریال قاتل زنجیره ای بر اساس واقعیت که در این پست معرفی می‌کنیم، داستان جفری دامر است که توانسته با اقتدار به رتبه اول بهترین سریال قاتل زنجیره ای لیست ما برسد. این سریال شاید از چند جهت با بقیه برابر باشد اما چیزی که آن را شایسته اول بودن می‌کند، واقعی بودن داستان آن و باورپذیری اجرای فیلمنامه است. جفری دامر با بازی “اوان پیترز” توانست در مدت کوتاهی در شبکه‌های اجتماعی ترند شود. البته که حادثه هولناک اصلی هم در این اتفاق تاثیرگذار بود اما هرگز نمی‌توان از کیفیت بازی نقش اصلی سریال چشم پوشی کرد.

داستان جفری دامر؛ بهترین سریال قاتل زنجیره ای سال‌های اخیر

نگرش کلی این سریال و خوش ساخت بودن آن دلیل اصلی قرار گرفتن آن در رتبه اول لیست بهترین سریال های قاتل زنجیره ای ما بود. این سریال که در 10 قسمت ساخته و منتشر شد، داستان زندگی قاتل معروف، جفری دامر، را از زمان کودکی تا بزرگسالی روایت می‌کند. در این سریال قاتل سریالی امریکایی می‌توان دید که چطور یک نوجوان مشکل‌دار می‌تواند در بزرگسالی به فردی خطرناک و مشکلی جدی برای اطرافیان تبدیل شود.

مورد دیگری که در این سریال قابل توجه است، پرداختن به مسئله تبعیض نژادی در آمریکای مدرن است. سکانس‌های زیادی هستند که نشان می‌دهند دامر به خاطر سفید پوست بودن زیر رادار پلیس قرار نمی‌گرفت یا به سادگی می‌توانست از خود رفع اتهام کند.

Dahmer فقط یکی از سریال‌های هیجان‌انگیزی است که در سال‌های اخیر منتشر شده است.

جذاب‌ترین و جدیدترین مجموعه‌های آمریکایی را در مقاله بهترین سریال های آمریکایی ببینید!

2. واکو | سریال قاتل زنجیره ای بر اساس واقعیت

 • سال اکران: 2018
 • ژانر: درام
 • (IMDB): 7.9

دیدن سریال قاتل زنجیره ای با قاتلی خوشتیپ، باهوش و جذاب شاید کمی کسل کننده باشد؛ مخصوصا اگر بخواهند در انتهای آن یک نتیجه گیری اخلاقی بگنجانند. واکو دقیقا نقطه مقابل این تعاریف است و با وجود نقص‌هایی که دارد توانسته است به رتبه دوم در لیست بهترین سریال های قاتل زنجیره ای ما برسد.

waco؛ از بهترین سریال های قاتل سریالی

واکو تگزاس در سال 1993 یک اتفاق هولناک، تراژیک و البته بسیار غمگین را تجربه کرد. حتی یک صفحه ویکی پیدا هم برای واقعه ویکو ساخته شد که در آن می‌تواند وقایع آن روزها را بخوانید. البته راه بهتر، ترسناک‌تر و هیجان انگیزتری هم برای پی بردن به قتل‌های واکو هست.

مینی سریال قاتل زنجیره ای واکو به کارگردانی دنی گوردون که سال 2018 روی آنتن رفت می‌تواند یک منبع خوب برای دیدن ماجرای یک قتل زنجیره‌ای واقعی باشد. این سریال در 6 قسمت 1 ساعته از شبکه پارامونت پلاس پخش شد و توانست امتیاز 7.9 از Imdb و 70 از راتن تومیتوز را کسب کند.

داستان سریال واکو حول محور فرقه ای به نام داوودیه به رهبری فردی به نام “دیوید کورش” بود. در طول داستان با عقاید آخرالزمانی این گروه، دلیل تحقیقات FBI در مورد آن‌ها و ماجرا 51 روزه معروف آشنا خواهید شد.

3. مینی سریال قاتل زنجیره ای I am the night

 • سال اکران: 2019
 • ژانر: درام
 • (IMDB): 6.9
مینی سریال قاتل زنجیره ای I am night

قتل‌هایی که حل می‌شوند و قاتلانی که دستگیر می‌شوند، ماجراهای ترسناک و جالبی دارند؛ اما احتمالا شما هم با من هم نظر هستید که قاتلان زنجیره‌ای دستگیر نشده بسیار ترسناک‌تر هستند.

پرونده دالیای سیاه که هسته مرکزی سریال I am night است، یکی از قتل‌های زنجیره‌ای حل نشده توسط مقامات آمریکاست. ماجرای این قتل‌ها هم توسط پتی جنکینز در سال 2019 با بازی کریس پاین از شبکه TNT پخش شده است و توانسته است جزو بهترین سریال های قاتل زنجیره ای تاریخ قرار بگیرد.

در طول این سریال قاتل زنجیره ای بر اساس واقعیت، با فاونا هودل همراه می‌شویم و اتفاقی را می‌بینیم که باعث شده است تا او به درست بودن همه چیز در زندگی خود شک کند. تحقیقات او باعث می‌شود تا با خبرنگاری به اسم جی سینگلتری آشنا شود. دنبال کردن رد مدارک آن‌ها را به دکتر جورج هودل می‌رساند؛ کسی که در چندین مراسم غیر اخلافی هالیوود و احتمالا بزرگ‌ترین قتل حل نشده آن دست داشته است.

4. تو : You

 • سال اکران: 2018
 • ژانر: هیجان انگیز
 • (IMDB): 7.7

قتل‌ها 2 دسته اند: یا حل می‌شوند، یا نه. بهترین سریال های قاتل زنجیره ای هم اگر برمبنای واقعیت باشد محدودیت‌های خاص خود را دارد. اگر حل شده باشد نمی‌توان انتظار سریالی طولانی داشت. اگر هم حل نشده باشد تنها می‌توان به اقباسی از آن تکیه کرد. در هر 2 حالت نمی‌توان با قاتل احساس نزدیکی کرد یا از هوش او تعریف کرد. همچنین زندگی شخصی آن‌ها هم معمولا زننده است و مخاطب چندان با آن ارتباط نمی‌گیرد. سریال You در نتفلیکس شما را وارد زندگی یک قاتل می‌کند که هر چند بر اساس داستان واقعی نیست اما ماجرایی جذاب و ایده‌ای ترسناک دارد.

کاراکتر اصلی سریال، جو گلدبرگ، به نظر یک پسر خوب است. این کاراکتر اهل شلوغ کاری نیست و در یک کتابفروشی کار می‌کند. معمولا کسی که شغلی مثل کتابفروشی دارد راز بزرگی ندارد اما ماجرای جو کمی متفاوت است.

You؛ سریال قاتل سریالی

ماجرای اصلی سریال از علاقمند شدن جو به یک دختر در کتابفروشی آغاز می‌شود. جو تلاش می‌کند که دختر را به خود علاقمند کند، پس مخفیانه او را تعقیب می‌کند، تحت نظر می‌گیرد و کسانی که قصد نزدیک شدن به او را دارند، تهدید می‌کند. روش عجیبی که نهایتا هم به قتل دختر می‌انجامد. اتفاقی که قبلا هم برای جو افتاده است و حالا باید همه چیز را درست کند.

فصل اول سریال به خاطر دید نسبتا متفاوتی که داشت، توانست توجه مخاطبان را به خود جلب کند. در فصل‌های بعدی خود هم با پیچ‌های داستانی به کار خود ادامه داد تا اولین سریال تخیلی باشد که در لیست بهترین بهترین سریال های قاتل سریالی ما قرار می‌گیرد.

5. دکستر: Dexter

 • سال اکران: 2006
 • ژانر: درام
 • (IMDB): 8.7
دکستر؛ از بهترین سریال های قاتل زنجیره ای

ماجرای دکستر مورگان برای بیشتر ما شناخته شده است. حداقل اینطور است که کاراکترهای شبیه او را بسیاری جاها دیده ایم. کسی که روزها مشغول یک کار عادی است و شب ها به انجام کارهای مخفی می‌پردازد. کاراکتری شبیه بتمن یا الیوت مستر ربات. داستان دکستر مانند مشکلاتش عمیق هستند و راه حل او برای حل مشکلاتش کمی عجیب‌تر. همیشه هم گوشه چشمی به الگوی خود یعنی پدرش دارد. شاید خود را به جای دکستر بگذارید و همه چیز برای شما هیجان انگیز باشد؛ اما توصیه می‌کنم از زاویه دید بقیه به این سریال نگاه کنید تا ترسناک بودن آن را درک کنید.

دکستر یک نیروی متخصص در بررسی خون است که برای پلیس کار می‌کند. او یک کاراکتر عادی است و رفتار خوبی با بقیه دارد. خوش بش می‌کند، با همکاران خود مشکلی ندارد و به لطف سابقه پدرش چند نفر را هم می‌شناسد. با این حساب هر کسی در اطراف ما می‌تواند یک قاتل باشد. ممکن است جان ما هر لحظه در خطر باشد و ما حتی متوجه نزدیک شدن خطر هم نباشیم.

دکستر به خاطر اتفاقات گذشته قتل می‌کند؛ این که چرا “قتل” انجام می‌دهد را طول سریال می‌فهمیم، البته وقتی کمی قبل‌تر فهمیدیم که چرا او قادر نیست خشونت خود را کنترل کند. سریال تلاش کرده است تا دکستر را به عنوان یک بتمن به مخاطب نشان دهد؛ به همین خاطر است که توانسته طرفداران زیادی دست و پا کند. شاید به همین دلیل است که حتی با کلیشه‌های خود هم توانسته است در بین بهترین سریال های قاتل زنجیره ای باشد. داستان پردازی سریال ممکن است در برخی جاها بیش از حد خوشبینانه، خسته کننده یا یکنواخت به نظر برسد اما می‌توان آن را راضی کننده دانست.

6. هانیبال: Hannibal

 • سال اکران: 2013
 • ژانر: ترسناک
 • (IMDB): 8.5

هانیبال کاراکتری است که اگر یک بار او را دیده باشید فراموش کردن او تقریبا غیر ممکن است. حتی شاید خواندن کتاب های اصلی او هم این تاثیر را روی شما داشته باشد. هر چه که نباشد او یک روانشناس متخصص، یک آشپز حرفه ای و البته یک آدمخوار ترسناک است.

هسته اصلی این سریال 3 فصلی در مورد روابط کاری بین هانیبال و ویل گراهام است. ویل یک کاراگاه از طرف FBI است و روی یک پرونده قتل کار می‌کند. دکتر هانیبال لکتر هم گاهی به او کمک می‌کند، گاهی با او بازی های ذهنی انجام می‌دهد و گاهی او را به صرف یک وعده گوشت انسان دعوت می‌کند.

هانیبال، جزو بهترین سریال های قاتل سریالی

اقتباس سریالی هانیبال توانست امتیاز 92 از راتن تومیتوز و 8.5 از Imdb را به دست آورد و خود را به عنوان یک سریال خاص به لیست لیست بهترین سریال های قاتل زنجیره ای ما برساند.

7. رایحه: Perfume (سریال قاتل زنجیره ای آلمانی)

 • سال اکران: 2018
 • ژانر: هیجان انگیز
 • (IMDB): 7.0
از بهترین سریال های قاتل زنجیره ای؛ Perfume

مهمان آلمانی لیست ما سریال پرفیوم است که بر اساس اقباسی از یک کتاب به همین نام در سال 2018 ساخته و پخش شد. اگر فیلم Perfume 2006 را ندیده باشید، این سریال جزو خاص‌ترین داستان‌هایی خواهد بود که در مورد قاتلین سریالی می‌بینید. چیزی که اگر اهل کمیک باشید احتمالا در نقد سریال سندمن آن را تجربه کرده باشید.

در داستان سریال Perfume با دو کاراگاه همراه می‌شویم که در مورد یک سری قتل‌هایی زنجیره ای تحقیق می‌کنند. مشخصه ای که این قتل ها را به هم مرتبط می‌کند، برداشته شدن موهای بدن مقتول است. تحقیقات کاراگاهان نشان می‌دهد که قاتل با الهام گرفتن از کتاب Perfume (رمان اصلی همین داستان) در مورد رایحه افراد مختلف تحقیق می‌کند.

فضاهای نمادین و اشارات به سمبل‌های مختلف، جزو ویژگی رمان و البته اقتباس‌های پرفیوم است که در رمزگشایی فیلم پلتفرم و چند مورد فلسفی دیگر هم امثال مشابه آن را دیده‌ایم. شاید بتوان این سریال را حالتی مدرنیزه شده از کتاب Perfume دانست؛ اتفاقی که در سریال شرلوک هم شاهد آن بودیم.

8. پایان دنیای لعنتی: End of the Fucking World

 • سال اکران: 2017
 • ژانر: درام، کمدی تلخ، ماجراجویی
 • (IMDB): 8.0

مورد هشتم لیست بهترین سریال های قاتل زنجیره ای ما متعلق به یک اثر متفاوت از نتفلیکس است. این سریال که از سال 2017 تا 2019 در 2 فصل تولید و پخش شد، ماجرای پسری به جیمز است. این پسر اعتقاد دارد که یک سایکوپث است و مواجه شدن او با دختری به نام آلیسا باعث می‌شود که آرزوی خود را برآورده کند و اولین قربانی خود را به قتل برساند.

همراه شدن این 2 نفر برای پیدا کردن پدر واقعی آلیسا اولین زمانیست که آن‌ها به دور از همه با هم تنها می‌شوند. اتفاقی که شروعی بر ماجراهای عجیب و غریب سریال است.

سریال End of the Fucking World

سریال End of the F… World برای دیدن در یک آخر هفته خوب است. رنج سنی جوان، بازیگران مستعد و ماجرایی عجیب و غریب که مخاطب را همراه خود می‌کشد. البته قبل از شروع باید بدانید که این سریال تینیجری محسوب می‌شود و شاید با آیتم‌های دیگر لیست ما کمی تفاوت داشته باشد. اگر به چنین سریال‌هایی علاقه‌مند باشید، مجموعه‌های زیر حتما نظرتان را جلب خواهند کرد:

حتماً ببینید: بهترین سریال های تینیجری نتفلیکس

*آیتم ویژه سریال های قاتل زنجیره ای* Death note

 • سال اکران: 2006
 • ژانر: هیجان انگیز
 • (IMDB): 8.9
انیمه Deat note

با وجود این که به عقیده بسیاری از افراد انیمه در یک دسته بندی جدا از فیلم و سریال قرار می‌گیرد، اما داستان Death note به حدی جالب است که به عنوان یک آیتم ویژه به لیست بهترین سریال های قاتل زنجیره ای ما راه پیدا کند.

داستان Death note در مورد یک پسر جوان به نام Light Yagami است که یک روز در مدرسه دفتر یادداشتی جادویی پیدا می‌کند. این دفترچه بسیار قدرتمند است و هر کسی که نامش در آن نوشته شود کشته می‌شود.

لایت یاگامی در ابتدا به نوشتن اسم مجرمان در دفتر اکتفا می‌کند اما تلاش عده ای برای به دست آوردن دفترچه باعث می‌شود تا او بیشتر و بیشتر از قدرت Death note برای قتل استفاده کند.

بهترین سریال قاتل زنجیره ای کدام است؟

داستان جفری دامر را میتوان بهترین سریال قاتل سریالی در سال‌های اخیر معرفی کرد اما سریال‌های فوق‌العاده دیگری هم در مقاله معرفی شده‌اند.

آیا داستان‌های سریال های قاتلین زنجیره ای واقعی است؟

بله؛ بیشتر سریال هایی که در این پست می‌بنیید، بر اساس داستان واقعی ساخته شده‌اند!

تحریریه نقد فارسی. عناوینی که با این اکانت انتشار می‌یابد، کاری جمعی از هنر همکاران ما در مجموعه نقد فارسی است.