بهترین فیلم های کریس ایوانز از اونجرز تا عاشقانه‌ها

بهترین فیلم های کریس ایوانز

کریس ایوانز با نقش کاپیتان آمریکا به یک چهره جهانی تبدیل شد. این بازیگر که سابقه نقش آفرینی‌های متعدد در ژانرهای مشابه داشت در زمان اکران فیلم‌ها مورد توجه چندانی قرار نگرفت اما بعد از این اتفاق حتی در فیلم‌های قبلی خود هم بیشتر دیده شد. در این مقاله به معرفی بهترین فیلم های کریس ایوانز خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

1. Knives Out

ژانرمعمایی، کمدی، درام
سال ساخت2019
امتیاز IMDb7.9/10
امتیاز Rotten Tomatoes97/100
فیلم Knives out از بهترین فیلم های کریس ایوانز

وقتی که یک نویسنده‌ی ثروتمند خودساخته روز فردای تولد 85 سالگی‌اش در امارت خود در جزیره‌ی ماین به قتل می‌رسد، سر و کله‌ی پلیس در محل پیدا می‌شود. در حین این که پلیس سعی در تمام کردن قائله دارد، کاراگاه بلیک هارپر برای تحقیق در مورد قتل توسط شخصی ناشناس استخدام می‌شود و تمام حقوقش به صورت نقد و غیر قابل ردیابی به دستش می‌رسد. کاراگاه بعد از بررسی شرایط متوجه می‌شود که هر کدام از اعضای این خانواده‌ی بزرگ می‌تواند مظنون اصلی قتل باشد.

نقش ران سالیوان، پسر نویسنده‌ی مقتول، یک نقش مهم در فیلم است و بازیگری خوب عوامل این فیلم را به یکی از بهترین فیلم های کریس ایوانز تبدیل کرده است. داستان این فیلم به تنهایی جذاب است و قدرت کارگردانی بالای ریان جانسون آن را به سطح اول هالیوود می‌رساند تا جزو بهترین فیلم های معمایی هم قرار بگیرد.

اگر طرفدار این ژانر هستید، توصیه می‌کنیم مقاله‌ی بهترین سریال های کاراگاهی را حتما بخوانید.

2. Avengers Endgame

ژانرابرقهرمانی، اکشن، علمی تخیلی
سال ساخت2019
امتیاز IMDb8.4/10
امتیاز Rotten Tomatoes94/100
فیلم Avengers: Endgame

استیو راجرز یکی از شناخته شده ترین اعضای گروه انتقامجویان است و طبیعتا تعداد زیادی از بهترین فیلم های کریس ایوانز از این فرنچایز است. داستان این قسمت از این مجموعه هم در زمانی رقم می‌خورد که تانوس موفق به جمع کردن سنگ های ابدیت شده و با یک بشکن، نصف جمعیت جهان را نابود کرده است.

در زمان شروع فیلم حدودا 5 سال از بشکن تانوس می‌گذرد. زندگی در جریان است و هر کدام از اعضای باقیمانده‌ی Avengers در گوشه‌ای از دنیا مشغول زندگی خود هستند. پیدا شدن سر و کله‌ی اسکات لنگ و حرف‌های او یک دریچه امید برای قهرمانان باز می‌کند تا شاید بتوانند همه چیز را به حالت اول برگردانند و تانوس را یک بار برای همیشه متوقف کنند.

اونجرز اندگیم یکی از باشکوه‌ترین اکران‌های تاریخ سینما را به نام خود ثبت کرد. این فیلم با اکشن هیجان انگیز، داستان احساسی و پایانبندی حماسی خود نشان داد که لایق این استقبال بزرگ بود.

3. Snowpiercer از بهترین فیلم های کریس ایوانز

ژانرعلمی تخیلی، اکشن، هیجان انگیز
سال ساخت2013
امتیاز IMDb7.1/10
امتیاز Rotten Tomatoes94/100
فیلم برف شکن از بهترین فیلم های کریس ایوانز

در روزگاری که گرمایش زمین به یک مشکل بزرگ تبدیل شده بود، گروهی از دانشمندان تلاش کردند با اختراع یک گاز خنک کننده این مشکل را حل کنند. زمانی که این گاز مورد استفاده قرار گرفت، کل زمین را به گلوله برفی بزرگ تبدیل و تمام حیات را نابود کرد. حالا تمام موجودات زنده‌ی زمین داخل “برف شکن” زندگی می‌کنند.

با غیر قابل سکونت شدن زمین، تمام انسان‌ها مجبور به زندگی در قطاری هستند که ریل‌های آن به دور زمین کشیده شده است. این قطار با حرکت خود گرمای کافی برای زنده ماندن را فراهم می‌کند اما مشکل Snowpiercer چیز دیگریست. این قطار به 7 بخش تقسیم شده است و هر بخش توسط یک طبقه اجتماعی متفاوت اداره می‌شود. وقتی ظرفیت قطار به حداکثر و امکان زنده ماندن به حداقل می‌رسد، کرتیس وارهوگ (کریس ایوانز) به عنوان رهبر شورشیان تلاش می‌کند تا عدالت را دوباره برقرار کند.

فیلم برف شکن یکی از بهترین فیلم های کریس ایوانز است. البته که بازی خوب بازیگران در خوب بودن این فیلم تاثیر زیادی گذاشته اما کمتر کسی پیدا می‌شود که بتواند قبل از دیدن این فیلم تصور کند زندگی در ریل‌های صاف قطار چقدر می‌تواند پر پیچ و خم باشد. یا حتی داستانی به این سر راستی تا چه حد می‌تواند پیچ‌های داستانی در خود داشته باشد. اگر طرفدار کریس ایوانز و فیلم هایی نمادین مثل پلتفرم باشید، این فیلم مخصوص شماست.

در نقد فیلم Snowpiercer بیشتر با مفاهیم مخفی این فیلم آشنا شوید.

4. The Avengers

ژانرابرقهرمانی، اکشن، علمی تخیلی
سال ساخت2012
امتیاز IMDb8/10
امتیاز Rotten Tomatoes92/100
فیلم اونجرز

وقتی که قهرمانان زمین زمین برای اولین بار دور هم جمع شدند، پروژه‌ی Avengers نیک فیوری به بار نشست. پایان فاز اول دنیای سینمایی مارول یکی از بهترین فیلم های کریس ایوانز را به کارنامه او اضافه کرد تا این فیلم اکشن و هیجان انگیز برای همیشه در خاطر هواداران بماند.

5. Captain America: Civil War

ژانرابرقهرمانی، اکشن، علمی تخیلی
سال ساخت2016
امتیاز IMDb7.8/10
امتیاز Rotten Tomatoes91/100
فیلم کاپیتان آمریکا Civil war

وقتی که یک اشتباه باعث کشته شدن چند غیر نظامی در نیجریه می‌شود، سازمان ملل طرحی به نام سوکوویا را مطرح می‌کند که طی آن فعالیت‌های ابرقهرمانی تحت نظر سازمان‌های دولتی ادامه پیدا می‌کند. تونی استارک با این طرح موافق است و آن را برای اجرای عدالت لازم می‌داند اما کاپیتان آمریکا اعتقاد دارد که این طرح آزادی عمل قهرمانان را از آن‌ها می‌گیرد و آن‌ها را به سلاحی در دست دولت تبدیل می‌کند.

کاپیتان آمریکا با امضا نکردن قرارداد سوکوویا و مبارزه با تیم آیرون من تغییر بزرگی در خط داستانی مارول ایجاد کرد اما تقابل احساسی بین او، تونی و باکی بود که این فیلم را به یکی از بهترین فیلم های کریس ایوانز تبدیل کرد.

6. Captain America: The Winter Soldier

ژانرابرقهرمانی، اکشن، علمی تخیلی
سال ساخت2014
امتیاز IMDb7.8/10
امتیاز Rotten Tomatoes90/100
فیلم کاپیتان آمریکا سرباز زمستان

بعد از اتفاقات بزرگی که در نیویورک برای گروه Avengers افتاد، کاپیتان آمریکا در حال آماده شدن برای قبول زندگی مدرن است. زمانی که S.H.I.E.L.D مورد حمله قرار می‌گیرد، کاپیتان برای حل کردن مشکل دست به کار می‌شود. او با کمک بلک ویدو و فالکون به دنبال کردن ردپاهایی می‌پردازد که آن‌ها را به یک دشمن غیر قابل حدس می‌رساند.

پیچ داستانی جذاب و اکشن دلچسب به همراه بازیگری خوب، کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان را به یکی از بهترین فیلم های کریس ایوانز تبدیل کرده است. فیلمی که حتی اگر طرفدار ژانر علمی تخیلی یا حتی کریس ایوانز هم نباشید به شما خواهد چسبید.

7. Avengers: Infinity War

ژانرابرقهرمانی، اکشن، علمی تخیلی
سال ساخت2018
امتیاز IMDb8.4/10
امتیاز Rotten Tomatoes85/100
فیلم اونجرز جنگ ابدیت

زمانی که تانوس بعد از پیدا کردن 4 سنگ ابدیت به سمت زمین حرکت می‌کند، محافظان زمین تمام تلاش خود را برای متوقف کردن تایتان دیوانه انجام می‌دهند.

فیلم Avengers با پایانبندی خاص خود به یکی از ماندگارترین فیلم‌های این فرنچایز و البته بهترین فیلم های کریس ایوانز تبدیل شد. سنگینی این فیلم کاملا روی دوش بازیگران بود و اگر این اجرای خوب از سمت گروه اصلی انجام نمی‌شد، هیچوقت شاهد موفقیت نسخه بعدی فیلم نبودیم.

8. Scott Pilgrim VS The World

ژانراکشن، کمدی، رمانتیک
سال ساخت2010
امتیاز IMDb7.5/10
امتیاز Rotten Tomatoes82/100
فیلم اسکات پیلگرام در برابر دنیا

اسکات پیلگرام عضو یک گروه موسیقی است و زمانی که دلباخته‌ی یک دختر به نام رامونا می‌شود، می‌فهمد که باید برای قرار گذاشتن با او از شر 7 اکس خبیث! او خلاص شود. کریس ایوانز در این فیلم نقش یکی از اکس‌های رامونا را دارد. سبک خاص و ژانر متفاوت این فیلم، آن را بین بهترین فیلم های کریس ایوانز قرار می‌دهد.

فیلم اسکات پیلگرام در برابر دنیا یک فیلم کمدی خاص است که از روی یک کمیک به همین نام ساخته شده است. کارگردان بازی تمام تلاش خود را انجام داده است تا این فیلم، حالت فیلم بودن به خود نگیرد تا داستان در یک فضای سورئال پیش برود.

9. Captain America: The First Avenger

ژانرابرقهرمانی، اکشن، علمی تخیلی
سال ساخت2011
امتیاز IMDb6.9/10
امتیاز Rotten Tomatoes80/100
فیلم کاپیتان آمریکا اولین انتقامجو از بهترین فیلم های کریس ایوانز

کاپیتان آمریکا: اولین انتقامجو قدم اول مارول برای پایه‌گذاری فرنچایز اونجرز است. این فیلم داستان زندگی استیو راجرز، قبل و بعد از دریافت سرم ابرسرباز را نشان می‌دهد.

تبدیل شدن از یک جوان لاغر به یک ابرسرباز با مهارت‌های رهبری بالا به نظر کار سختی نیست اما هنر بازیگری زیادی می‌طلبد. به همین خاطر است که این فیلم حتی با وجود امتیازات متوسط، جزو بهترین فیلم های کریس ایوانز قرار می‌گیرد.

10. Avengers: The Age Of Ultron

ژانرابرقهرمانی، اکشن، علمی تخیلی
سال ساخت2015
امتیاز IMDb7.3/10
امتیاز Rotten Tomatoes79/100
فیلم اونجرز عصر اولتران

زمانی که سیستم اولتران برای برقراری صلح جهانی ارائه می‌شود، به نظر می‌رسد که گروه اونجرز می‌توانند پس از مدت‌ها با خیال راحت استراحت کنند اما زمانی که این سیستم به یک مشکل تبدیل می‌شود، همه چیز را به چالش می‌کشد.

با وجود این که کاراکتر Ultron در سری فیلم‌های اونجرز به عنوان یک پتانسیل سوخته مطرح می‌شود، اما همچنان می‌توان جزو رتبه‌های میانی در لیست بهترین فیلم های کریس ایوانز مطرح شود.

11. Sunshine از بهترین فیلم های کریس ایوانز

ژانرعلمی تخیلی، هیجان انگیز، ترسناک
سال ساخت2007
امتیاز IMDb7.2/10
امتیاز Rotten Tomatoes75/100
فیلم sunshine

زمانی که خورشید در حال خاموشی است و کل دنیا در خطر نابودی قرار گرفته است، یک ایده‌ی نجات بخش مطرح می‌شود. یک گروه از دانشمندان باید برای احیای خورشید یک هسته‌ی هیدروژنی به آن تزریق کنند…

داستان جذاب، تعلیق و استرس زا بودن در کنار جلوه‌های ویژه عالی، Sunshine را به یک فیلم دلهره‌آور خوب تبدیل کرده است.

12. Gifted

ژانردرام
سال ساخت2017
امتیاز IMDb7.6/10
امتیاز Rotten Tomatoes74/100
فیلم Gifted

فرانک آدلر مرد ساده‌ای است که از طریق تعمیر قایق های تفریحی خرج خود را در میاورد. بعد از مرگ خواهرش فرانک مجبور میشود سرپرستی دختر او بنام ماری را برعهده بگیرد. ماری مثل مادرش استعداد بسیار زیادی در زمینه ریاضی و حل مسائل دارد و همین توانایی اش باعث شده به شدت نسبت به هم سن و سالان خود متفاوت باشد.

فرانک برای اینکه ماری را کمی اجتماعی تر به بار بیاورد او را به مدرسه میفرستد اما در روز اول مدرسه ماری توجهات زیادی را جلب میکند. مدیر مدرسه به فرانک میگوید که میتواند برای ماری بورسیه تحصیلی در مدارس تیزهوشان بگیرد. اما فرانک با این مسئله مخالفت میکند و میگوید دوست ندارد اتفاقات تلخی که برای خواهرش افتاده دوباره تکرار شود. باوجود تلاش های فرانک، اوضاع درست پیش نمی‌رود. اوضاع برای فرانک و ماری زمانی پیچیده‌تر می‌شود که مادربزرگ ماری تلاش می‌کند او برای حل بزرگ‌ترین مسئله ریاضی جهان ببرد…

13. The Iceman

ژانرپلیسی، درام، هیجان انگیز
سال ساخت2012
امتیاز IMDb6.9/10
امتیاز Rotten Tomatoes74/100
فیلم The Iceman

فیلم Iceman در مورد قاتلی به نام ریچارد کوکلینسکی است که به قتل‌های خود معروف است. او بدون هیچ رحم و عذاب وجدانی کار خود را انجام می‌دهد و به قتل‌های خود مشهور است. داستان فیلم در مورد این است که چطور این قاتل توانسته است برای چندین سال شغل خود را از همسر و فرزندانش مخفی کند.

14. Cellular جزو بهترین فیلم های کریس ایوانز

ژانراکشن، هیجان انگیز
سال ساخت2004
امتیاز IMDb6.6/10
امتیاز Rotten Tomatoes72/100
فیلم Cellular

زمانی که جسیکا مارتین توسط یک آدمربا به اسم اتان دزدیده می‌شود، به مکانی نامعلوم برده شده و زندانی می‌شود. جسیکا موفق می‌شود یک تلفن خراب پیدا کند اما زمانی که تلاش می‌کند با پلیس تماس بگیرد، به یک گوشی یک دانشجو به اسم رایان وصل می‌شود. حالا رایان باید به جسیکا کمک کند اما هیچکدام نمی‌دانند که او کجاست. رایان باید راهی پیدا کند تا قبل از تمام شدن باتری گوشی بتواند محل زندانی شدن جسیکا را شناسایی و او را نجات دهد.

داستان جذاب فیلم Cellular و هیجانی جاری در سراسر فیلم، آن را به یک اثر دیدنی تبدیل کرده است. به همین خاطر می‌توان این فیلم را جزو بهترین فیلم های کریس ایوانز قرار داد.

15. Puncture

ژانردرام
سال ساخت2011
امتیاز IMDb7.4/10
امتیاز Rotten Tomatoes70/100
فیلم Puncture

ویکی یک پرستار بیمارستان است که طی یک سانحه، یک با یک سرنگ حاوی HIV تماس داشته و حالا مبتلا به این بیماری است. جفری دانفورت، دوست نزدیک ویکی، با فهمیدن این قضیه تصمیم می‌گیرد یک سرنگ خاص تولید کند که از وقوع این اتفاقات برای اشخاص دیگر در آینده جلوگیری کند. زمانی که او برای فروش طرح خود به شرکت‌های دارویی مراجعه می‌کند، از شبکه فساد گسترده‌ی داخلی آن‌ها باخبر می‌شود. این نقطه جاییست که او تصمیم می‌گیرد از چند وکیل برای دفاع از حق و حقوق خود کمک بگیرد.

پال دانزیگر و مایک وس 2 وکیلی هستند که این پرونده را قبول می‌کنند. مایک (با بازی کریس ایوانز) مدتی است که کوکائین مصرف می‌کند و این عادت او دارد کم کم از کنترل خارج می‌شود. حالا او باید مقابل شیاطین درون و بیرون خود بایستد.

همانطور که مشخص است این فیلم بیشتر روی کاراکتر مایک می‌چرخد و اگر به دنبال فیلمی هستید که در آن مهارت بازیگری را تماشا کنید، Puncture از بهترین فیلم های کریس ایوانز است که می‌توانید انتخاب کنید.

16. The Losers

ژانراکشن، کمدی، جنگی
سال ساخت2010
امتیاز IMDb6.6/10
امتیاز Rotten Tomatoes67/100
فیلم the losers

5 نفر از نیروهای شبه‌نظامی به کارفرمایی سازمان سیا برای مأموریت و نابودسازی یک گروه قاچاق مواد مخدر به جنگل‌های بولیوی فرستاده می‌شوند. در حین نابودسازی آن‌ها متوجه حضور کودکان در اردوگاه قاچاقچیان می‌شوند و تصمیم می‌گیرند آن‌ها را نجات دهند. اما متوجه می‌شوند سازمان سیا تصمیم دارد …

17. Ghosted

ژانراکشن، کمدی
سال ساخت2023
امتیاز IMDb5.8/10
امتیاز Rotten Tomatoes26/100
فیلم Ghosted

زمانی که کول به سدی علاقمند می‌شود، فکرش را هم نمی‌کند که ممکن است او یک مامور مخفی باشد. او زمانی که از این موضوع با خبر می‌شود نمی‌داند در مورد قرار دومشان چه تصمیمی بگیرد اما یک اتفاق پای آن‌ها را به یک ماجراجویی خطرناک باز می‌کند که می‌توان جهان را از خطر نجات دهد.

ممکن نیست کسی به دنبال بهترین فیلم های کریس ایوانز باشد و نخواهد فیلم اکشن و کمدی او با آنا د آرماس را ببنید. این فیلم حتی با کسب امتیازات پایین از سمت منتقدین، باز هم توانست در گیشه موفق عمل کند و نظر مثبت هواداران را بگیرد.

18. The Gray Man جزو بهترین فیلم های کریس ایوانز

ژانراکشن، هیجان انگیز
سال ساخت2022
امتیاز IMDb6.7/10
امتیاز Rotten Tomatoes55/100
فیلم The Grayman

مرد خاکستری یکی از فیلم‌های مورد انتظار سال 2022 بود که با بازی بازیگرانی مثل کریس ایوانز، رایان گاسلینگ و آنا د آرماس توانسته بود توجه بسیاری از فیلمبازها را به خود جلب کند. کارگردانی برادران روسو (کارگردانان فیلم های اونجرز: اینفینیتی وار و اونجرز: اندگیم) هم شوق هواداران را بیشتر کرد. قابل حدس است که این فیلم جزو بهترین فیلم های کریس ایوانز باشد.

کورت جِنتری که با اسم مستعار سیرا 6 هم شناخته می‌شود، مامور زبده سازمان سیا و بهترین قاتل در گروه آن‌هاست. او پس از خروج از زندان، همکاری با پیشکسوتی به نام دانلد فیتزروی را شروع می‌کند اما اوضاع طبق برنامه پیش نمی‌رود و او تحت تعقیب سیا و مزدور دیوانه‌ای به نام لوید هانسن قرار می‌گیرد. هانسن که ماموری به نام دنی میراندا هم ظاهرا به او کمک می‌کند، تمام فکر و ذکرش را معطوف دستگیری جنتری کرده است. او برای این کار حتی اگر مجبور باشد شهری را وسط روز به خاک و خون می‌کشد.

19. Not Another Teen Movie

ژانرکمدی
سال ساخت2001
امتیاز IMDb5.9/10
امتیاز Rotten Tomatoes52/100
فیلم Not another teen movie

فیلم Not Another Teen Movie یکی از فیلم های متفاوت کریس ایوانز است. شاید این فیلم جزو بهترین فیلم های کریس ایوانز نباشد اما اگر بخواهید به کلیشه‌های رایج در فیلم های تینیجری بخندید، می‌توانید این فیلم را ببینید و سرگرم شوید.

20. Push

ژانرعلمی تخیلی، اکشن، هیجان انگیز
سال ساخت2009
امتیاز IMDb6.2/10
امتیاز Rotten Tomatoes50/100
فیلم Push از کریس ایوانز

فیلم Push در مورد گروهی از جوانان آمریکایی با توانایی‌های مافوق بشری است که با هم متحد می‌شوند تا یک سازمان دولتی به نام دیویژن را که از یک ماده مخدر خطرناک برای تقویت قدرت خود و ایجاد ارتشی فوق‌العاده استفاده می‌کند را نابود کنند اما…

کریس ایوانز چند فیلم ابرقهرمانی در کارنامه خود دارد و این هم یکی از آن‌هاست. Push در مقایسه با فیلم‌های دیگر ایوانز اثر قدرتمندی نیست اما اگر با فیلم‌های هم رده‌ی خود مقایسه شود، می‌تواند جزو بهترین فیلم های کریس ایوانز باشد.

21. What’s Your Number

ژانررمانتیک، کمدی
سال ساخت2011
امتیاز IMDb5.8/10
امتیاز Rotten Tomatoes46/100
فیلم شماره تو چنده

الی دختری است که تمام مشکلات زندگی اش تمام شده و حالا تنها خواسته اش این است که عشق واقعی را در زندگی اش تجربه کند. او که در دوران زندگانی خود با حدود 20 مرد رابطه داشته، تصمیم می گیرد به گذشته رجوع کند تا ببیند کدام یک از این مردان می توانست عشق واقعی او در زندگی اش باشد.

22. Fantastic Four

ژانرابرقهرمانی، اکشن، علمی تخیلی
سال ساخت2005
امتیاز IMDb5.7/10
امتیاز Rotten Tomatoes48/100
فیلم چهارشگفت انگیز 2005

داستان فیلم چهارشگفت انگیز از کمیکی به همین نام گرفته شده است و داستان اعضای این گروه قبل از قرار گرفتن در معرض امواج فضایی را نشان می‌دهد. بیننده در طول داستان با سرگذشت این کاراکترها آشنا می‌شود و ماجرای آن‌ها بعد از گرفتن قدرت‌هایشان را می‌بیند.

با وجود این که قسمت اول و دوم چهارشگفت انگیز چندان جالب نبودند و قطعا جزو بهترین فیلم های کریس ایوانز نیستند، اما دیدن آن برای طرفداران مارول و مخصوصا کاپیتان آمریکا لذت بخش است. شاید بتوانند او را یک بار دیگر او را در نقشی متفاوت از کاپیتان آمریکا در مارول ببینند.

تحریریه نقد فارسی. عناوینی که با این اکانت انتشار می‌یابد، کاری جمعی از هنر همکاران ما در مجموعه نقد فارسی است.