28 فیلم ترسناک جنگلی

بهترین فیلم ترسناک جنگلی

تماشای یک فیلم ترسناک جنگلی قبل از مسافرت نوروزی می‌تواند بسیار هیجان انگیز باشد. در این مقاله چند فیلم برتر ساخته شده از سال 2010 تا 2024 را معرفی می‌کنیم که می‌توانند برنامه مسافرت شما را به کلی عوض کنند! فیلم‌های قبل از این تاریخ در انتهای مقاله لیست شده اند. با تحریریه نقد فارسی همراه باشید.

همانطور که اشاره کردیم، فیلم‌های معرفی شده در مقاله‌ی فیلم ترسناک جنگلی تماما بعد از سال 2010 اکران شده اند. برای دیدن آرشیوهای کامل‌تر حتما مطالب زیر را مطالعه کنید:

 1. بهترین فیلم های ترسناک جهان
 2. معرفی فیلم خیلی ترسناک در حد مرگ جنی
 3. بهترین فیلم های هیولایی

***معیار شدت خون که در همه‌ی فیلم‌ها لحاظ کرده ایم، به صحنه‌های حال به هم زن فیلم اشاره دارد. مثلا اره یا پیچ اشتباهی با شدت خون زیاد و فیلم‌هایی مثل احضار و حلقه با شدت خون کم علامت گذاری شده اند.***

The Woods Are Real

 • سال اکران: 2024
 • شدت خون: متوسط
 • (IMDB): 2.5
فیلم ترسناک جنگلی The Woods Are Real

جدیدترین فیلم ترسناک جنگلی لیست ما داستانی از ترس، قربانی و رستگاری است که یا شما را می‌ترساند و یا می‌خنداند.

داستان فیلم در مورد جوبا و کوئینسی یک زوج ثروتمند اهل بروکلین است که بیش از هر چیز برای انجام کارهای خیر ارزش قائل هستند. اما وقتی دوست آن‌ها، کالب، از یک سفر معنوی بازمی‌گردد تا قلب‌های آن‌ها را به چالش بکشد، دعوتی را می‌پذیرند که زندگی آن‌ها را برای همیشه تغییر می‌دهد و…

The Ritual

 • سال اکران: 2017
 • شدت خون: زیاد
 • (IMDB): 6.3
صحنه ای از فیلم The Ritual

یک گروه پنج نفره از دوستان که میانسال هستند در حال آماده شدن برای تعطیلات بعدی خود هستند که یکی از آن‌ها در جریان یک دزدی کشته می‌شود. 4 نفر باقی مانده، هاچ (رابرت جیمز کالیر)، لوک (رافه اسپال)، فیل (ارشار الی) و دام (سم تراتان) تصمیم می‌گیرند که یک سفر پیاده در King’s Trail سوئد داشته باشند.

دام در طول این پیاده روی زخمی می‌شود و گروه مجبور می‌شود یک مسیر میانبر از دل جنگل را برای ادامه در پیش بگیرد. حوادث عجیب کم کم شروع می‌شوند و گروه می‌فهمد که رفتن از مسیر میانبر چندان هم عاقلانه نبوده است. مخصوصا وقتی یک موجود باستانی در کمین آن‌هاست.

خلاقیت بالا در ساخت فیلم The Ritual در موارد زیادی دیده می‌شود. واقعگرایی در به حقیقت پیوستن انسان‌هایی معمولی در دل طبیعت، جلو بردن فیلم در همان فضای جنگلی و نقطه‌ی اوج بی‌چون و چرای فیلم؛ فضای شوم و نحس فیلم که بیننده را از نفس می‌اندازد.

چیزی که The Ritual را عجیب‌تر و هیجان انگیز تر می‌کند این است که گویی جنگل در زمان حضور آن‌ها در حال تغییر شکل است. در حالی که آن‌ها به سمت مسیر درست می‌روند، انگار همیشه در حال دور زدن هستند. مثل این که جنگل هم برای شکار آن‌ها آستین بالا زده است!

حتما بخوانید: بهترین سریال های ترسناک کره ای

Willow Creek

 • سال اکران: 2013
 • شدت خون: متوسط
 • (IMDB): 5.1
فیلم ترسناک جنگلی Willow Creek

فیلم ترسناک جنگلی Willow Creek که در سال 2013 اکران شد، یکی از فیلم‌های ترسناک جدید است که به شکل Found-Fotage ساخته شده است. کارگردان این فیلم Bobcat Goldthwait است که به رزومه‌ی کمدی خود شهرت دارد اما «ویلو کریک» کاملا با سایر آثار این کارگردان فرق دارد.

داستان فیلم با سفر یک زوج به پارک جنگلی کالیفورنیا شروع می‌شود. جایی که آن‌ها امیدوارند یک پاگنده را ببینند. مسیر حرکت آن‌ها از ویلو کریک شروع می‌شود که پایتخت پاگنده‌ی جهان محسوب می‌شود. آن‌ها کمپ خود را بر پا می‌کنند اما کسی یا چیزی همه چیز را به هم می‌ریزد و وسیله‌های آن‌ها را از درخت آویزان می‌کند.

چیزی که آن‌ها بعد از این می‌بینند ترس خالص است و کمتر بیننده‌ای انتظار دیدن آن را دارند. برخلاف اکثر فیلم‌های این سبک، بیننده می‌تواند هیولاها و عاقبت ماجراجویان را در پایان فیلم Willow Creek ببیند.

It Comes At Night

 • سال اکران: 2017
 • شدت خون: کم
 • (IMDB): 6.2
فیلم ترسناک it comes at night

بعد از یک آخرالزمان پیشبینی نشده، پاول (جوئل اجرتون) به همراه همسرش سارا (کارمن اجوگو) و پسرش تراویس (کلوین هریسون جونیور) در یک کابین دورافتاده به تنهایی زندگی می‌کنند. به خاطر شیوع ناگهانی و سریع یک نوع عفونت، مردم فقط در مواقع ضروری، آن هم در طی جلساتی کوتاه با هم دیدار می‌کنند.

یک شب یک شخص وارد خانه پاول می‌شود و به او توضیح می‌دهد که خانواده‌اش در خطر هستند و به غذا و آب نیاز دارند. پاول و سارا از آن‌ها دعوت می‌کنند که به جمع آن‌ها بپیوندند. این دو خانواده یک اتحاد پرمسئله را شروع می‌کنند تا از خود در برابر خطرات دنیای بیرون محافظت کنند. زمانی که این اتحاد مشکل‌دار بیشتر برقرار می‌ماند، بی‌اعتمادی و پارانویا بیشتر در بین آن‌ها دیده می‌شود.

فیلم ترسناک جنگلی It Comes At Night یک فیلم پرتعلیق است که دینامیک اعتماد و ترس را به خوبی نشان می‌دهد. پایانبندی عجیب آن هم به نوعی برای بیننده خاطره ساز خواهد بود.

بیشتر بخوانید: فیلم های مشابه A Quiet Place

Backcountry

 • سال اکران: 2014
 • شدت خون: متوسط
 • (IMDB): 6.0
فیلم Backcountry

فیلم ترسناک جنگلی Backcountry یک فیلم کانادایی است که در سال 2014 اکران شده و بر اساس یک داستان واقعی است که در آن یک خرس سیاه آدمخوار، زندگی اهالی یکی از شهرهای اونتاریوی کانادا را تهدید می‌کند. یک زوج برای گردش به پارک جنگلی می‌روند و فکر می‌کنند که بدون نقشه هم می‌توانند راه را پیدا کنند و “خودشان راه را بلدند”.

همیشه یک اشتباه است که باعث گم شدن در جنگل می‌شود. وقتی که نقشه نباشد، پیدا کردن مسیر هم سخت‌تر می‌شود و پیدا شدن یک خرس آدمخوار هیچ چیز را بهتر نمی‌کند. منتقدان به شدت از این فیلم استقبال کردند و سایت Rotten Tomatoes با دادن امتیاز 92 به این فیلم، کیفیت بالای آن را تایید کرد.

از درندگی خرس‌ها بسیار شنیده‌ایم و حداقل در اثر ماندگار آلخاندرو ایناریتو در 2015 ، The Revnant، شاهد آن بوده‌ایم. با وجود این که بیشتر ما درگیری لئوناردو دیکاپریو با خرس در آن فیلم را دیدیم اما خرس اصلی یک سال پیش در Backcountry به نمایش درآمده بود! این نمایش که واقعی‌تر و خونین‌تر بود، ماجرای 2 نفر به جای 1 نفر را به تصویر می‌کشید.

این فیلم داستان زندگی الکس (جف راپ) و جن (میسی پرگریم) است که با اعتماد به نفسی کاذب به دل پارک جنگلی می‌زنند و مورد حمله‌ی خرس سیاه و وحشی قرار می‌گیرند. فیلمی که کمتر اثری از نظر واقعگرایی و خشونت به پای آن می‌رسد، هم از نظر نشان دادن واقعیت‌های طبیعت و هم شرایط سخت زخمی شدن در خارج از دنیای مدرن و تمدن انسانی موفق عمل می‌کند تا یک فیلم ترسناک جنگلی شایسته توجه باشد.

Bone Tomahawk

 • سال اکران: 2015
 • شدت خون: زیاد
 • (IMDB): 7.1
فیلم Bone Tomahawk

وسترن استخوان شکن هنوز هم زیبایی‌های خاص خود را دارد و در عصر مدرن فیلم‌های مستقل می‌درخشد و Bone Tomahawk هم مثل نماد و پرچم آن است. این فیلم موفق می‌شود با ترکیبی از بازیگران شاخص ژانر وحشت و وسترن یک اثر خوب به بیننده ارائه کند. البته که این فیلم مدتی بعد به خوبی ارادت خود را به فیلم‌های خونین گذشته ابراز می‌کند. چیزی که چند دهه‌ای بود شاهد آن نبودیم و آن خشونت عریان تقریبا به دست فراموشی سپرده شده بود.

تبر استخوانی را می‌توان با حال هوای فیلم‌های معروفی مثل The Hills Have Eyes مقایسه کرد و در بینشان شباهت‌هایی دید. قبیله‌ای وحشی و خونخوار با ذائقه‌ای به گوشت انسان که با علاقه‌ی تمام مقابل دوربین به تصویر کشیده می‌شوند و ناتوانی انسان در محیطی خارج از دنیای مدرن را به او گوشزد می‌کند.

اگر به فیلم های ترسناک و خشن علاقه دارید، فیلم های ترسناکی که ممنوع شدند را بخوانید.

Honeymoon

 • سال اکران: 2014
 • شدت خون: متوسط
 • (IMDB): 5.7
فیلم Honeymoon

چیز جالبی در ژانر وحشت هست که نه تنها در یک فیلم ترسناک جنگلی، بلکه در تمام زیر ژانرها صدق می‌کند و آن هم خلاقیت است. با یک نگاه درست به مسائل، یک اتاق خالی و چند هفته زمان برای کارگردان کافیست تا یک فیلم خوب بسازد. ماه عسل فقط 4 بازیگر دارد که 2 تا از آن‌ها را فقط چند دقیقه می‌بینیم. بار اصلی این فیلم روی دوش 2 بازیگر اصلی‌اش رز لزلی (ایگریت در بازی تاج و تخت) و هری تردوی است. خب وقتی 2 بازیگر خوب دارید، چرا فیلم خود را تبدیل به بوم نقاشی هنر آنان نکنید؟

داستان فیلم بسیار ساده است. 2 جوان عاشق پیشه به تازگی ازدواج کرده اند و به ماه عسل می‌روند. زمانی که بئا برای گردش به جنگل اطراف کلبه می‌رود و یک صانحه برایش در جنگل رخ می‌دهد. زمانی که برمی‌گردد به نظر می‌رسد که چیزی عوض شده است. این تغییر روی حافظه و قدرت تشخیصش اثر می‌گذارد و ساعت بعد به یک تعلیق کشدار و کشنده تبدیل می‌شود که شک شوهر را برمی‌انگیزد. زمانی که علائم خطر بئا بیشتر می‌شود، احساسات و خشونت، هر دو بیشتر از قبل در فیلم اوج می‌گیرد.

Sator

 • سال اکران: 2019
 • شدت خون: متوسط
 • (IMDB): 5.1
فیلم Sator

چیزی در جنگل هست، لابلای شاخه‌ها و پشت بوته‌ها. حتی اگر دیده نشود اما می‌دانید که آنجاست و بی‌صبرانه منتظر است!

فیلم Sator که بعد از تاخیر در پخش خود بالاخره در سال 2021 اکران شد، به خاطر بودجه کم خود چندان در کانون توجه قرار نگیرد. با این حال این فیلم به سادگی در بین بهترین فیلم های ترسناک جنگلی قرار می‌گیرد. این فیلم کم بودجه شاید “اره‌”ی جنگل باشد که با بودجه‌ای کم به این حد خوب عمل می‌کند.

شخصیت Sator در فیلم توسط Nani (مادربزرگ کارگردان) توضیح داده می‌شود. او که در اواخر عمر خود است و از زوال عمر تدریجی رنج می‌برد، زندگی زیر سیتور را تجربه کرده و این روایات برایش حکم واقعیت دارند. همین هم فیلم را از ابتدا وارد فازی وهم آور می‌کند. سخنان مادربزرگ در سراسر فیلم هستند و با موسیقی پس زمینه‌ی آماتور اما خوش ساخت باعث شده اند تا هر چیزی در اطراف ترسناک باشد.

The Witch

 • سال اکران: 2015
 • شدت خون: متوسظ
 • (IMDB): 7.0
فیلم the witch

در قرن هفدهم در انگلستان، ویلیام (رالف اینسون) و خانواده اش از دهکده‌ی خود توسط کلیسا اخراج شده اند. ویلیام به همراه بقیه اعضای خانواده اش از نقل مکان می‌کند و در جایی نزدیک به جنگل ساکن می‌شود. بعد از این است که نیروهایی فراطبیعی در جنگل شروع به آزار آن‌ها می‌کنند و یک جادوگر شیطانی، اعضای خانواده را مقابل هم قرار می‌دهد. کاترین فرزند دار می‌شود و این بچه در زمان بازی در کنار جنگل ناپدید می‌شود. مزارع آن‌ها خراب می‌شود و اعضای خانواده شروع به درگیری با هم می‌کنند.

فیلم The Witch نشان دهنده‌ی خانواده ای از هم گسیخته است که با درگیر شدن در اشتباهات خود، زمینه را برای شیاطین باز می‌گذارند و در بین این وحشت، هراس جنگل حتی لحظه‌ای آرامش را از آن‌ها دریغ می‌کند.

Yellowbrickroad

 • سال اکران: 2010
 • شدت خون: متوسط
 • (IMDB): 4.7
فیلم Yellowbrickroad

یک فیلم مثل The Blair Witch Project با کمی چاشنی علمی تخیلی که اتفاقا کمی هم به Annihilation شباهت دارد. این فیلم ترسناک جنگلی که بیشتر روی Existential Horror تمرکز دارد با بازیگرانی خوب و ایده‌ای جذاب به خوبی جای خود را در بین رقبا محکم می‌کند.

فیلم یک راز است که حقیقت را در طول داستانش برملا می‌کند. رازی که باعث شده است تا در سال 1940، تمام اهالی یک روستا به صورت دسته جمعی به دل جنگل بروند و هرگز برنگردند. یک قرن بعد یک تیم مستندساز رد پای این کاروان نفرین شده را می‌گیرد و نفرین خود را در مسیر دنبال کردن آن تجربه می‌کند. ذهن‌هایی که به سمت زوال می‌روند و دنیایی که حقیقتش را در اطرافشان تغییر می‌دهد. چیزی که بینندگانش را تنها به 2 دسته تقسیم می‌کند؛ یا عاشقش شده اند یا از آن متنفر!

Annihilation

 • سال اکران: 2018
 • شدت خون: متوسط
 • (IMDB): 6.6
فیلم Annihilation

فیلم Annihilation ترکیب جالبی از تخیل و وحشت است که با کارگردانی الکس گارلند (کارگردان اکس ماشینا، 28 روز بعد و کما) یک اثر خوب از آب درآمده است. این فیلم ترسناک جنگلی در مورد منطقه‌ای به نام شیمر است که قرنطینه شده و همه چیز در آن در حال تغییر شکل و فرم است؛ گویی دنیایی جدید در حال ساخته شدن است. در این فیلم خطر در داخل جنگل‌های شیمر نیست، خود شیمر است. (با صدای والتر وایت بخونید!)

زمانی که یک گروه از دانشمندان وارد شیمر می‌شوند و دیگر برنمی‌گردند، گروهی دیگر به رهبری ناتالی پورتمن وارد می‌شوند تا از سرنوشت گروه اول و ماهیت این دنیای عجیب سر در بیاورند. اتفاقاتی که بعدا می‌افتد به خوبی نشان می‌دهد که چرا گروه اول هرگز برنگشتند!

The Cabin In The Woods

 • سال اکران: 2011
 • شدت خون: کم
 • (IMDB): 7.0
فیلم کلبه ای در جنگل

کابینی در جنگل یک فیلم ترسناک جنگلی است که به خوبی از المان‌های کمدی خود استفاده می‌کند. این فیلم را می‌توان مثل پارودی فیلم‌های اسلشر (فیلم‌هایی که در طول خود فیلم‌های دیگر را مسخره می‌کنند) هم دانست که با خلاقیت خود توانسته است از عمق آن‌ها عبور کند.

این داستان عجیب و غریب از سفر کلیشه‌ای یک گروه از دانشجویان به یک کلبه در دل جنگل شروع می‌شود. فیلمی که در ابتدا به شکل اسلشرهای عادی شروع می‌شود، کم کم عمق پیدا می‌کند و تا سر و کله‌ی دایناسورها و شیاطین باستانی هم کم کم پیدا شود!

***فیلم‌هایی که قبل از 2010 ساخته شده و تنها به همین دلیل در لیست فیلم ترسناک جنگلی ما حضور نداشتند شامل:

 1. Dog Soldiers (2002)
 2. Eden Lake (2008)
 3. The Blair Witch Project (1999)
 4. Wolf Creek (2005)
 5. Wilderness (2006)
 6. The Texas Chain Saw Massacre (1973)
 7. Just Before Dawn (1981)
 8. The Hills Have Eyes (1977)
 9. The Evil Dead (1983)
 10. The Evil Dead II (1987)
 11. Friday The 13th (1980)
 12. Dead End (2003)
 13. The Last House On The Left (1972)
 14. The Burning (1981)
 15. Deliverance (1972)
 16. Wrong Turn (2003)

تحریریه نقد فارسی. عناوینی که با این اکانت انتشار می‌یابد، کاری جمعی از هنر همکاران ما در مجموعه نقد فارسی است.