حقایق سریال لوسیفر که ممکن نیست بدانید!

لوسیفر

لوسیفر یکی از سریال‌های بسیار موفق کمپانی نتفلیکس است. با وجود این که ساخت فصل‌های اول این سریال بر عهده نتفلیکس نبود، اما احیای دوباره آن توسط این کمپانی باعث شد که همه لوسیفر را با نتفلیکس به یاد بیاورند. ماجرای 6 فصلی لوسیفر مورنینگ استار پر از اتفاقات تلخ و شیرین بود اما کمتر کسی پیدا می‌شود که همه چیز را در مورد این سریال بداند. این شما و این حقایق سریال لوسیفر.

حقایق سریال لوسیفر (عوامل)

 1. تام الیس (بازیگر نقش لوسیفر) خوانندگی تمام قسمت‌های موزیکال را شخصا انجام داده اما برای نواختن پیانو از بدلکار استفاده شده است.
 2. تام الیس اولین تجربه بازیگری خود را در 22 سالگی در سریالی به نام Kiss me kate رقم زد.
 3. لورن ژرمن (بازیگر نقش کلویی دکر) و تام الیس بعد از گذشت سال‌ها هنوز با هم در ارتباط هستند.
 4. اسم اکثرا اپیزودها توسط لوسیفر انتخاب شده است.
 5. احتمالا می‌دانید که پدر، عمو و خواهران تام الیس کشیش هستند اما قطعا نمی‌دانستید که از نقش او به عنوان لوسیفر مورنینگ استار حمایت کرده اند.
 6. بازیگران نقش‌های لوسیفر، کلویی دکر و الا لوپز در واقعیت کمتر از 2 هفته با هم اختلاف سنی دارند. همگی آن‌ها متولد نیمه دوم نوامبر 1978 هستند.
 7. از نظر بازیگران حاضر در صحنه، بازیگران نقش‌های مزیکین و الا لوپز بیشتر از لحاظ شخصیتی بیشتر به نقش‌های خود نزدیک بودند. در مقابل شخصیت تام الیس بیشتر به نقش کلویی دکر و شخصیت لورن ژرمن بیشتر به نقش لوسیفر مورنینگ استار شباهت داشت.
 8. بازیگر نقش دن بعد از فیلمبرداری سریال عوض شد. تمام صحنه‌های او در سریال دوباره فیلمبرداری شدند.
 9. بازیگران آمندیل و دکتر لیندا در پیشتر در سریال Suits هم برای 3 فصل همبازی بودند اما حتی 1 صحنه مشترک هم نداشتند.
 10. قبل از دورهمی فیلمنامه خوانی “لینا اسکو” برای ایفای نقش مزیکین انتخاب شده بود. بعد از این که جلسه تمام شد عوامل تصمیم گرفتند تا بازیگر فعلی را جایگزین اسکو کنند.
 11. بازیگر نقش Caine سابقه بازی در نقش سوپرمن در سریال اسمال ویل را دارد. در قسمت 13 از فصل 3 زمانی که لوسیفر می‌خواهد او را به قتل برساند به او می‌گوید: “چطور باید بکشمت وقتی که ضعف و قدرت هات رو نمیدونم. اما هر کسی کریپتونایت خودش رو داره”. این جمله اشاره غیر مستقیم به سابقه بازیگری او دارد.

اگر لوسیفر را به پایان رسانده اید حتما سریال های مشابه لوسیفر را ببینید.

حقایق سریال لوسیفر (داستان)

حقایق سریال لوسیفر
 1. در سریال سوپرنچرال، کاراکتر لوسیفر (با سریال لوسیفر متفاوت است) یک دیالوگ دارد که می‌گوید: “اگه از قفسم توی جهنم آزاد بشم میرم به لس آنجلس و به حل پرونده های پلیس کمک میکنم”. این دیالوگ قبل از پخش سریال لوسیفر گفته شده است.
 2. کتابی که کلویی برای تریکسی می‌خواند، کورالین است که نوشته‌ی “نیل گیمن” است. لوسیفر هم یک کاراکتر فرعی از یک داستان دیگر “گیمن” به نام سندمن است که به تازگی توسط نتفلیکس به سریال تبدیل شده است. در نقد سریال سندمن می‌توانید بیشتر در این مورد بخوانید.
 3. بر اساس مصاحبه های تام الیس، جهت کلی سریال در یک مصاحبه عوض شده است. همانطور که در برخی قسمت‌ها دیده اید، بعضی افراد به لوسیفر دین‌هایی دارند. در ابتدا قرار بود سریال روی این دین‌ها پیش برود و لوسیفر با مدیون کردن افراد دیگر کارش را پیش ببرد اما بعد از دیدن پتانسیل یک ماجرا پلیسی، فیلمنامه به شکل امروزی تغییر یافت.
 4. حداقل یکی از کاراکترها در هر قسمت از سریال یک بار کلمه “Hell” را به زبان می‌آورد.
 5. در قسمت‌های حساس سریال، مخصوصا در فصل سوم، اجسام پشت لوسیفر به شکلی تار می‌شوند که شکل بال به خود بگیرند.
 6. با وجود این که اصلیت کاراکتر لوسیفر به کمیک‌های سندمن و کمپانی دیسی برمی‌گردد، اما تلاش زیادی شده است که او کمترین تشابه را به اوریجین اصلی اش داشته باشد.
 7. ماشین لوسیفر در سریال Chevrolet Corvette C1 است که در سال 1962 تولید شده است.
 8. با حضور حوا در فصل 5، هر قسمت از نیمه اول این فصل حداقل یکبار “سیب” را به تصویر کشیده است.
 9. شماره زمینی که لوسیفر در مجموعه ارو ورس داشت، 666 بود که به نمادهای عددی لوسیفر اشاره داشت.
 10. معنی لوسیفر در زبان لاتین “آورنده نور” است. جالب است بدانید که اسم بار او یعنی Lux هم واحد سنجش نور است.
 11. با وجود این که کاراکتر کلویی حقوق بالایی دریافت نمی‌کرد و کمد لباس‌هایش چیز چندان شیکی نداشت، اما در بیشتر قسمت‌ها با لباس‌های جدید و ظاهری خوشپوش حاضر می‌شد.
 12. اسلحه کلویی دکر یک Glock 19 بود.
 13. لوسیفر در فصل اول ادعا کرده بود که شیطان واقعی شاخ و دم ندارد. این حرف در فصل چهارم، زمانی که فرم واقعی لوسیفر نمایان شد، به تماشاگران اثبات شد.
 14. خانواده لوسیفر در طول سریال همیشه او را “لوسی” صدا کرده اند.
 15. در طول سریال اشارات زیادی به میوه ممنوعه شد. برای مثال لوسیفر یک سیب را در دست گرفته و می‌گوید: “سلام دوست قدیمی” یا حوا در اولین حضور خود در لاکس یک Appletini سفارش می‌دهد؛ در حالی که کنار تعداد زیادی سیب ایستاده است. این موارد برگرفته از فرهنگ مسیحیت است اما اشاراتی هم به میوه انار در این سریال شده است که از فرهنگ یونانی سرچشمه می‌گیرد.

حواشی سریال

 1. زمانی که سریال در 11 می 2018 کنسل شد، هشتگ #Save lucifer توسط هواداران ترند شد که توانست در مدتی کمتر از 24 ساعت از مرز 1 میلیون عبور کند. این هشتگ بعدها با عبور از 8 میلیون رکوردهای بیشتری هم جابجا کرد.

نقد، بررسی و نکات مهم سریال را در مقاله نقد سریال لوسیفر بخوانید.

 1. مجله National Catholic Reporter در مطلبی از سریال لوسیفر تجلیل کرده است. این روزنامه به خاطر بررسی ایمان و سختی‌های آن، نشان دادن وجود خدا و در مقابل ارائه یک تفسیر ساده از قدرت اختیار، ایمان و مسئولیت پذیری، سریال لوسیفر را تحسین کرده است.
 2. حلقه لوسیفر، گردنبند آمنادیل و چند آیتم خاص سریال ساخت یک طراح جواهر کانادایی ساخته شده است. او هنوز هم مدل‌های مشابه این محصولات را به مشتریان می‌فروشد.
 3. سکانس مشترک لوسیفر و جان کانستنتین که در “ارو ورس: بحران در زمین های بی نهایت” اتفاق افتاد، فقط به خاطر هواداران انجام شد. زمان فیلمبرداری این سکانس در زمان استراحت هر 2 بازیگر اتفاق افتاد تا هواداران مشتاق دیسی بتوانند رویارویی لوسیفر و کنستانتین را ببینند.

تحریریه نقد فارسی. عناوینی که با این اکانت انتشار می‌یابد، کاری جمعی از هنر همکاران ما در مجموعه نقد فارسی است.