استریم اسپاتیفای چیست؟ (آموزش عملی + نکات مهم 2024)

استریم اسپاتیفای

استریم در اسپاتیفای چیست بیشتر در زمان دیدن پیش نیازهای کسب درآمد از این پلتفرم مطرح می‌شود. زمانی که می‌بینیم باید به 1000 استریم برسیم، به دنبال جواب این سوال می‌گردیم اما جواب بسیار ساده‌تر از این حرف هاست.

استریم در اسپاتیفای زمانی محاسبه می‌شود که یک موزیک بیشتر از 30 ثانیه پخش شود. استریم معیار خوبی برای کسب درآمد از اسپاتیفای است؛ چون هم زمان بالایی ندارد و هم تعداد آن برای شروع زیاد بالا نیست. در این باره در مقاله کسب درآمد از اسپاتیفای بیشتر گفته ایم.

استریم در اسپاتیفای چیست؟

حتما شنیده اید که برخی از اخبار خارجی یا مطالب رسمی، اسپاتیفای را یک پلتفرم استریم آنلاین موسیقی خطاب می‌کنند. اما تا به حال از خود پرسیده اید که این حرف دقیقا چه معنایی دارد؟

استریم اسپاتیفای، اسپاتیفای استریم یا همان Spotify Streaming به معنی پخش آنلاین موسیقی، بدون نیاز به دانلود فایل‌های صوتی است. به لطف استریمینگ است که برنامه‌ی اسپاتیفای در گوشی شما چند صد گیگ حجم نمی‌گیرد و هر زمان که بخواهید می‌توانید بدون توجه به فضای داخلی گوشی، به آهنگ‌های جدید گوش دهید.

برای تجربه یک استریم اسپاتیفای حرفه ای چه نکاتی را رعایت کنیم؟

استریم کردن در ساده ترین حالت مثل گوش دادن آفلاین به موسیقی‌های گوشی خودتان است اما رعایت چند نکته می‌تواند به شما کمک کند تا مثل یک حرفه ای از استریم اسپاتیفای استفاده کنید.

1. پلی لیست درست کنید

هر کدام از ما لیستی از آهنگ‌های محبوبمان داریم که دوست داریم همیشه آن‌ها را بشنویم. اکثر ما آن‌ها را دانلود می‌کنیم اما با اسپاتیفای نیازی به این کار نیست. شما می‌توانید یک پلی لیست بسازید، آن‌ها را گوش کنید و مطمئن باشید که الگوریتم اسپاتیفای بر اساس آهنگ های مورد علاقه‌ی شما، آهنگ‌هایی به شما معرفی خواهد کرد که دوست خواهید داشت.

از طرفی با درست کردن یک لیست پخش ساده می‌توانید از تمام دستگاه هایی که دارید به آن‌ها گوش دهید؛ بدون این که نیازی به لیست کردن دوباره‌ی آن‌ها داشته باشید. این لیست‌ها قابل اشتراک هستند و با چندین روش هم می‌توان آن‌ها را به اکانت‌های جدید منتقل کرد.

2. متن آهنگ‌ها بخوانید

شاید این حرف برای شما عجیب باشد اما مطمئن باشید که اکثر ما زمانی که با آهنگ‌های خارجی همخوانی می‌کنید، بخش‌های زیادی از آن را اشتباه می‌خوانیم! دیدن متن آهنگ‌ها باعث می‌شود تا هم بفهمیم در حال گوش دادن به چه چیزی هستیم و هم بهتر همخوانی کنیم. پیدا کردن لیریک آهنگ‌ها هم کار سختی نیست؛ فقط باید صفحه را به بالا بکشید!

3. خودتان را بهتر بشناسید

این مورد برای خود ما هم عجیب بود اما با استفاده از آهنگ‌هایی که گوش می‌کنید می‌توانید خودتان را بشناسید! البته باید از سایت Chosic هم کمک بگیرید! این سایت با طراحی بسیار ساده‌ی خود هم سبک است و هم دسترسی به آن نیاز به عوض کردن آیپی ندارد.

این سایت به شما امکان می‌دهد که با وصل کردن لیست پخش خود، مواردی مثل خوانندگانی که ممکن است دوست داشته باشید، آهنگ‌هایی که ممکن است پسند کنید و مواردی مثل مود کلی شما بر حسب آهنگ‌هایتان را ببینید. این سایت همچنین به شما امکان می‌دهد تا آهنگ‌هایی که در طول این مدت لایک کرده اید را دسته بندی کنید و از مواردی که هنوز دوست دارید، پلی لیست بسازید!

این‌ها فقط چند نکته برای استفاده حرفه‌ای از پلتفرم استریم اسپاتیفای بود که ما از آن استفاده می‌کردیم. اگر استفاده‌ی دیگری از این برنامه دارید حتما در نظرات با بقیه به اشتراک بگذارید.

تحریریه نقد فارسی. عناوینی که با این اکانت انتشار می‌یابد، کاری جمعی از هنر همکاران ما در مجموعه نقد فارسی است.