بهترین قسمت های سریال لوسیفر که باید دوباره دید!

بهترین قسمت های سریال لوسیفر

سریال لوسیفر برای مدتی طولانی رکورد دار بیشترین زمان تماشا در نتفلیکس بود. همین نکته کافیست تا ببینیم که تهیه کنندگان این سریال جذاب چقدر برای ساخت آن زحمت کشیده اند. اما زحمات عوامل این سریال در کدام قسمت ها بیشتر مورد پسند واقع شده است؟ با ما همراه باشید تا بهترین قسمت های سریال لوسیفر را با هم بررسی کنیم.

بهترین قسمت های سریال لوسیفر

قسمت هایی که در ادامه معرفی شده اند بر اساس رای مخاطبان سایت رنکر به دست آمده است.

1. قسمت 9 از فصل 1: A priest walks into a bar

این قسمت از سریال بر اساس نظر مخاطبان به عنوان بهترین قسمت سریال لوسیفر انتخاب شده است. در این قسمت یک کشیش برای گرفتن کمک به لوسیفر مراجعه می‌کند تا از او برای مقابله با یک جریان مواد مخدر کمک بگیرد. قضیه آنطور که برنامه ریزی کرده بودند پیش نمی‌رود و … باقی ماجرا را در سریال ببینید.

2. فصل 2 قسمت 13: A good day to die

لوسیفر برای پیدا کردن پادزهر به جهنم برمیگردد تا توطئه پروفسور را خنثی کند و کلویی را نجات دهد. زمانی که در جهنم با عذاب وجدان خود دست و پنجه نرم می‌کند متوجه رازی می‌شود. مادر لوسیفر به دنبال او می‌آید اما لوسیفر چیزی را فهمیده است که نباید. به همین خاطر … باقی ماجرا را در سریال ببینید.

اگر لوسیفر را تمام کرده اید و به دنبال سریال های دیگر هستید، سریال های مشابه لوسیفر را از دست ندهید.

3. فصل 3 قسمت 24: A devil of my word

لوسیفر، کلویی و بقیه تیم در تلاشند تا پرده از راز یک قتل بردارند. آن ها بالاخره موفق می‌شوند قاتل را دستگیر کنند اما اتفاق ناگواری برای لوسیفر میوفتد. کلویی لوسیفر را با چهره واقعی خود می‌بیند و همه چیز را متوجه می‌شود.

4. فصل 5 قسمت 6: Blue ballz

رتبه چهارم در رتبه بندی بهترین قسمت های سریال لوسیفر مربوط به Blue ballz است که اگر دیده باشید، حتما شوخی مربوط به آن یادتان مانده است. البته زود مشخص می‌شود که نام این قسمت مربوط به یک DJ است که روی صحنه دچار برق گرفتگی شده است. زمانی که کلویی دوباره مشق کاراگاهی می‌کند، لوسیفر درگیر احساسات خود می‌شود.

5. فصل 4 قسمت 10: Who’s the new king of hell

محبوب ترین قسمت فصل 4 مربوط به زمانی است که دیمن ها وارد سیلور سیتی می‌شوند. در این شرایط لوسیفر مجبور است تا با این وضعیت مقابله کند و جان عزیزان خود را به کمک آمنادیل و سایر دوستان خود نجات دهد.

بهترین قسمت های سریال لوسیفر از دید کاربران Imdb

سایت Imdb یکی از قدیمی ترین سایت های نقد است که امتیازات آن همیشه در رتبه بندی های مهم در نظر گرفته میشود. تعداد کاربران بالا و قدرت برابر امتیازدهی در این سایت باعث شده است تا امتیازات آن به معیار مناسبی برای مقایسه فیلم های هم ژانر تبدیل شود. دقت امتیاز این سایت در مواردی مثل رتبه بندی قسمت های یک سریال به نسبت رقبای خود بسیار بهتر است. این شما و این لیست بهترین قسمت های سریال لوسیفر از دید کاربران Imdb:

16. اپیزود Take me back to hell

در این قسمت لوسیفر دچار دردسر بزرگی شده است چون به جرم قتل بازداشت شده است. البته که او گناهکار نیست و برای او پاپوش دوخته اند اما تمام شواهد در صحنه قتل به او برمیگردد. در این شرایط کلویی باشد او را دستگیر کند اما تلاش میکنند تا با همکاری هم قاتل را پیدا و لوسیفر را تبرئه کنند.

15. قسمت Our mojo

یکی از قسمت هایی که بسیاری از تماشاگران سریال منتظر آن بودند همین اپیزود بود. قسمتی که لوسیفر و کلویی به احساسات خود نسبت به همدیگر اعتراف کردند و زوج شدند. فردای همین روز بود که لوسیفر متوجه شد قدرت اغوای خود را از دست داده است. تصور کنید کاراکتری مثل لوسیفر، قدرتی از کودکی داشت را یک شبه از دست بدهد.

چیزی که بیشتر از همه به احساسات متناقض لوسیفر دامن میزند، منتقل شدن قدرت هایش به کلویی است. همانطور که انتظار میرود، جرم و جنایت هم متوقف نشده است و آن ها باید با این وجود در کنار هم به حل یک پرونده قتل بپردازند. قاتلی که همیشه یک گل سفید در صحنه جرم باقی میگذارد.

14. اپیزود The good the bad and the crispy

این قسمت که با امتیاز 9.2 یکی از جذاب ترین قسمت های سریال است، فراز و نشیب های زیادی برای مخاطب دارد. زمانی که شارلوت نمیتواند قدرت های خود را کنترل کند، خرابی های بیشتری به بار میاورد و سرانجام باعث آسیب دیدن دکتر لیندا میشود. همین باعث میشود تا لوسیفر به دنبال شمشیری بگردد که میتواند موجودات الهی را بکشد.

زمانی که او مادرش را پیدا میکند، از Flaming sword استفاده میکند. او با باز کردن یک پرتال به شارلوت کمک میکند تا به یک بعد دیگر برود و دنیایی دیگر برای خود خلق کند. به نظر میرسد که این کار بهترین نتیجه ممکن را برای تمام آن ها داشته باشد.

13. Orgy pants to work

همانطور که احتمالا از اسم این قسمت متوجه شدید، این اپیزود همانیست که لوسیفر اشتباها شلوار اورجی خود را میپوشد و به اداره پلیس میرود. در این قسمت هم لوسیفر و کلویی باید به ارتباط بین یک قتل و یک کلونی پی ببرند.

در این قسمت از سریال است که میبینیم یک فرشته دیگر به ملاقات آمندیل میرود. همچنین درگیری درونی لوسیفر در مورد حوا آشکار میشود و دکتر لیندا تلاش میکند تا به او کمک کند.

12. قسمت Off the road

یکی از بهترین قسمت های سریال لوسیفر در فصل سوم، off the road است. همسر سابق دکتر لیندا که اتفاقا یک خبرنگار سرشناس است، متوجه خیانت همسرش میشود. او در انتهای تحقیقات خود به لوسیفر میرسد و همین است که اوضاع را کمی به هم ریخته میکند. بازگشت یک قاتل سریالی اوضاع را پیچیده تر میکند و زیاد طول نمیکشد که ارتباط بین قاتل و خبرنگار مشخص میشود.

11. اپیزود O ye little faith, father

فصل چهارم سریال تعداد زیادی از منتخب های بهترین قسمت های سریال لوسیفر را در خد جای داده است. این قسمت هم یکی از جذاب ترین قسمت های سریال است که المان های جدید خوبی را به سریال اضافه کرد.

تا این قسمت از سریال عادت داشتیم که در مورد لوسیفر چیزهای جدیدی بفهمیم اما این قسمت فرق دارد. حقایقی که در مورد کلویی به خاطر ورود یک کشیش واتیکانی میفهمیم باعث میشود تا برق از سرمان بپرد. حقایقی که حتی لوسیفر را هم شوکه میکند. زمانی که شک و تردید بین کلویی و لوسیفر حاکم است آن ها باید در مورد قتل یک رئیس مافیا تحقیق کنند.

10. All about Eve

قسمت اول فصل چهارم یکی از به یادماندنی ترین ها در کل سریال بود. اضافه شدن کاراکترهای جدید همیشه در لوسیفر مثبت بوده اند و توانسته اند رضایت مخاطبان را بیشتر کنند اما میتوان ادعا کرد حوا جزو بهترین کاراکترها بوده است. مشخص شدن عشق اول لوسیفر، عمیق تر شدن داستان، روشن شدن قسمتی از گذشته لوسیفر، همه و همه به لطف همین قسمت و حضور حوا در داستان بوده است.

ورود حوا به سریال و همزمانی آن با یک پرونده گردنبند الماس باعث شده تا آن ها و کلویی به دنبال پیدا کردن آن باشند. هر چند لوسیفر تمام تلاش خود را میکند تا در این زمان زیاد با دتکتیو روبرو نشود.

9. Expire Errect

این قسمت از سریال لوسیفر که قطعا جزو بهترین ها هم هست، دنباله داستان لوسیفر و حوا را به تصویر میکشد. یکی از احساسی ترین قسمت های سریال که در آن لوسیفر قبول میکند به کلویی در حل آخرین پرونده مشترکشان کمک کند تا بتوانند از هم خداحاقطی کنند. حل یک پرونده سرقت ماشین به لاکس میکشد و کلویی و الا در آن جا حوا را میبینند. البته که طبق معمول جان آن ها در خطر است و باید راهی برای نجات از این مهلکه پیدا کنند. در این میان است که لوسیفر متوجه میشود نمیتواند دتکتیو را تنها بگذارد اما آتش عشق قدیمی خود را هم در خود احساس میکند.

8. Super Bad Boyfriend

دوست پسر خیلی بد، قسمت هشتم از فصل چهارم سریال لوسیفر است. این قسمت به ماجرای پیشبینی بزرگ در مورد متوقف کردن شیطان می‌پردازد.

لوسیفر فکر می‌کند که راه خوبی برای باطل کردن این پیشبینی پیدا کرده است و تمام تلاش خود را برای قطع رابطه با کلویی انجام می‌دهد. در همین حال هم اداره پلیس در حال بررسی پرونده قتل یک معلم است. ماجرا پیش می‌رود تا جایی که مشخص می‌شود هر کسی باید چیزی را برای هدفی بزرگ‌تر قربانی کند.

7. Devil is A Devil Does

اپیزود هفتم فصل 4 لوسیفر جزو پر حادثه ترین قسمت های سریال است. این قسمت که به رابطه بین لوسیفر و کلویی می‌پردازد، نشان می‌دهد که مورنینگ استار چگونه می‌تواند کنترلش را از دست بدهد و خشمش را سر دیگران خالی کند. تلاش های نا موفق لوسیفر تا جایی ادامه پیدا می‌کند که حتی در جلب اعتماد کلویی هم ناموفق عمل می‌کند.

6. A Good Day To Die

قسمتی که همه را نگران آینده کلویی کرد؛ مخصوصا بعد از مقدمه ای که در قسمت قبلی برایش چیده شد. صحنه های احساسی و نگرانی مخاطبان در کنار چالش حل یک قتل باعث پیچیده شدن همه چیز شده است.

نکته ای که باعث می‌شود این قسمت جزو بهترین قسمت های سریال لوسیفر قرار بگیرد، راه نجات کلویی از مرگ است. لوسیفر در این قسمت مجبور می‌شود تا به جهنم برود و کلویی را نجات دهد اما به خاطر عذاب وجدان شدید در آن‌جا گیر می‌کند.

5. Quintessential Deckerstar

درگیری لوسیفر با خودش برای ابراز احساسات به کلویی و همزمان شدن آن با مشکلات شارلوت یکی از جذاب ترین قسمت های لوسیفر را در این آیتم ساخته است.

ماجرای این قسمت با تحقیقات در مورد قتل همسر یک بازیکن بیسبال شروع می‌شود. در حالی که شارلوت به کمک آمنادیل در حال پیش بردن پرونده است، مزیکین و پیرس به دنبال راهی هستند تا نفرین پیرس را به او برگردانند. اتفاقات آنگونه که باید پیش نمی‌رود و یک نفر به شکلی غیر قابل پیشبینی جانش را از دست می‌دهد.

4. Spoiler Alert

نیمه اول فصل پنجم سریال لوسیفر اتفاقات جذاب زیادی داشت اما قسمت پایانی این نیم فصل به عنوان یک نقطه عطف بزرگ به شمار می‌رود. جایی که حضور یک مهمان مورد انتظار باعث جمع بندی رضایت آمیز همه چیز شد و البته چاشنی طنز بیشتری به کل داستان اضافه کرد. شک کردن کلویی به مظنون قتلشان هم باعث شد تا یک مشکل دیگر به مشکلاتشان اضافه شود.

قاتل سریال جان یک عزیز را تهدید می‌کند و باعث نگرانی همه می‌شود. در همین حال مایکل در حال بازی کردن با ذهن مزیکین است و این کارش باعث یک درگیری 4 نفره در وسط اداره پلیس می‌شود. لوسیفر، آماندیل، مزیکین و مایکل با هم درگیر می‌شوند اما همه چیز با درخشش یک نور بزرگ متوقف می‌شود.

3. Save Lucifer

این قسمت از سریال اطلاعات جدید بسیار زیادی وارد داستان می‌کند و باعث به وجود آمدن سوالات زیادی در ذهن بینندگان می‌شود. داستان این قسمت حول محور قتل خواهر یک مشاور املاک شکل می‌گیرد. زمانی که آن‌ها در حال تحقیقات هستند، لوسیفر دچار تغییراتی می‌شود که نمی‌تواند آن‌ها را کنترل کند. از طرفی هم حوا کاملا ناآگاهانه باعث شروع پیشبینی می‌شود.

2. Who’s Da New King Of Hell

فصل چهارم سریال با یک قسمت شاهکار تمام می‌شود که مخاطب را تشنه‌ی دیدن فصل 5 نگه می‌دارد. به همین دلیل است که این قسمت به شایستگی جزو بهترین قسمت های سریال لوسیفر قرار گرفته است. شاید ماجرای قتل یک رپر چندان پیچیده به نظر نرسد اما همیشه همه چیز همانطور که به نظر می‌رسد پیش نمی‌رود.

دروموس یک دیمون در جهنم است که به قلمرو زمین وارد می‌شود و یکی از اصلی ترین قوانین لوسیفر را می‌شکند. او وارد بدن یک انسان می‌شود و تلاش می‌کند تا لوسیفر را به جهنم برگرداند اما زمانی که می‌بیند لوسیفر میلی به برگشت ندارد، تصمیم می‌گیرد تا یک جایگزین برای او پیدا کند. سلطان جهنم باید یک فرشته باشد و دروموس به خوبی می‌داند از کجا باید یک فرشته پیدا کند.

1. A Devil Of My Word

بهترین قسمت سریال لوسیفر بر اساس آرای Imdb به این قسمت تعلق می‌گیرد. این قسمت از فصل سوم حقیقت پنهان بازرس پیرس را کشف می‌کند و داستان کاراکترها برای حل این مشکل را به تصویر می‌کشد.

شاید سکانس گلوله باران شدن لوسیفر در این قسمت و محافظت او از کلویی را در ادیت های اینستاگرامی دیده باشید. اینجا همان جاییست که کلویی با حقیقت ذات لوسیفر آشنا می‌شود و با او ارتباط برقرار می‌کند.

علاوه بر تمام این موارد، سریال Lucifer پر از نکات جذابی است که در تماشای اول آن ها را ندیده اید. پیشنهاد می‌کنم سری به نقد سریال لوسیفر بزنید تا بیشتر با این نکات آشنا شوید.

تحریریه نقد فارسی. عناوینی که با این اکانت انتشار می‌یابد، کاری جمعی از هنر همکاران ما در مجموعه نقد فارسی است.