سریال های مشابه مرد شنی

سریال های مشابه سندمن

اگر به تازگی سریال مرد شنی را تمام کرده اید و منتظر فصل دوم آن هستید جای خوبی آمده اید. در این مقاله قصد داریم سریال های مشابه مرد شنی را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

بهترین سریال های مشابه مرد شنی 2022

سریال The Sandman که بر اساس کمیک مشهوری به همین نام ساخته شده است داستان مورفیوس یا همان مرد شنی را روایت میکند.(اگر این سریال را دیده اید حتما نقد سریال مرد شنی را بخوانید.) این اثر که جزو شاهکار های دنیای کمیک است طرفداران زیادی هم در بین کمیک خوان ها و هم بین سریال بازها دارد. با تمام شدن فصل اول این سریال تنها یک سوال فکر هواداران را مشغول کرده است؛ چه سریال هایی میتواند ما را تا اکران فصل 2 سرگرم کند؟

1. Swamp thing

شبکه CW بیشتر با سریال های فلش و ارو شناخته میشود. شاید برخی از طرفداران بتمن، سریال گاتهام این شبکه را هم دیده باشند. خوشبختانه سریال Swamp thing حالتی کلیشه ای مثل سریال های دیگر این شبکه ندارد. داستان این سریال در مورد یک پسر جوان است که همراه با یک دانشمند به اسم ابی آرکین به دنبال کشف راز مرداب لوییزیانا هستند. جایی که الک هالند جوان مورد اثابت چند تیر از فاصله نزدیک قرار میگیرد و داخل مرداب سقوط میکند. آیا این پایان کاری بر ماجراجویی های این جوان است یا قرار است اتفاقات دیگری برای او رقم بخورد؟

2. لوسیفر

اگر سندمن را دیده باشید حتما با لوسیفر و مزکین آشنا شده اید. داستان لوسیفر دقیقا از دل کمیک های سندمن شروع شده است و به همین خاطر است که اگر به دنبال سریال های مشابه مرد شنی هستید، لوسیفر انتخاب خوبی برای شماست. اگر برای انتخاب سریال های خود کمی سخت گیر هستید حتما نقد سریال لوسیفر را قبل از شروع آن بخوانید. اگر هم این سریال را دیده اید، توصیه میکنم سری به بهترین دیالوگ های سریال لوسیفر بزنید تا یادی از خاطرات کرده باشید و لبخندی روی لبان خود بنشانید.

در این سریال لوسیفر همان لوسیفر است و همراه با مزکین سفری به زمین دارد. او از حکمرانی بر جهنم خسته شده است و تصمیم میگیرد لس انجلس را برای سفر خود انتخاب کند. او در زمین سرگرم خوشگذرانی و چرخاندن بار خود (LUX) است اما آشنایی او با کاراگاهی به اسم کلویی دکر همه چیز را تغییر میدهد. شاید هنوز هم امیدی برای لوسیفر باشد…

بیشتر بخوانید: سریال های مشابه لوسیفر

3. کنستانتین

کاراکتری که با نام جوانا کنستانتین در سریال سندمن دیدیم، نسخه زنانه جان کنستانتین معروف بود. جان یک جادوگر معروف است که توانایی زیادی در استفاده از آیتم های جادویی دارد. اگر به دنبال سریال های شبیه مرد شنی هستید، کنستانتین را از دست ندهید و با ماموریت این مرد جوان همراه شوید تا شاهد مبارزات و جنگیری های او باشید.

کاراکتر جان در این سریال قابل لمس است و بازی بدی از خود ارائه نداده است. هر چند این سریال بعد از فصل اول کنسل شد اما بازی او به حدی خوب بود که به عنوان بازیگر مهمان در سایر سریال های ارو ورس بازی کند.

4. لژیون

سریال لژیون یکی از فلسفی ترین کارهای سریالی مارول است. البته لژیون یک جهش یافته است و طبیعتا به دنیای ایکس من ها مرتبط است اما در سریال شاهد صحنه های اغراق شده نخواهیم بود. قدرت های نامحدود لژیون باعث شده است تا هیچ چیزی بیرون از ذهن او قدرت مقابله با او را نداشته باشد اما مشکل اصلی همانجاست؛ داخل ذهن او.

فلسفه این سریال از یک نقطه ساده شروع میشود. شخصی با قدرت های نا محدود که یک انگل ذهنی دارد. او در یک تیمارستان بستری است اما بر طبق اتقاقاتی آزاد میشود. سریال علاوه بر صحنه های اکشن و هیجان انگیزی که دارد، شدیدا روی جریانی فلسفی در جریان است و میتواند مخاطبان سختگیر را هم راضی کند.

لژیون در 3 فصل تولید و پخش شده است. خوشبختانه فصل سوم این سریال پایان آن بوده و کنسل نشده است. پس با خیال راحت این سریال را شروع کنید و بدانید که قرار است داستان در جایی درست به پایان برسد و ذهن شما را درگیر بی پایان بودن خود نکند.

5. آکادمی آمبرلا

اگر به دنبال قدرت و دردسر هستید حتما تریلر آکادمی آمبرلا را تماشا کنید. البته نباید انتظار داشته باشید که یک سریال تینیجری مثل آمبرلا آکادمی از نظر فلسفی بتواند بین سریال های شبیه مرد شنی قرار بگیرد اما فضای آن و کاراکترهای رنگارنگ آن میتوانند به شما همان استرس و حال و هوای عجیب را بدهند.

این سریال در حال حاضر برای فصل 4 تمدید شده است اما زمان پخش آن هنوز مشخص نیست.

سخن آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا سریال های شبیه مرد شنی را به شما معرفی کنیم. با وجود این که این سریال به خاطر قدرت کمیک خود بسیار کامل ساخته شده است، اما سریال های معرفی شده هم میتوانند یک جایگزین موقتی خوب تا زمان شروع فصل دوم سریال مرد شنی باشند. اگر سریال دیگری میشناسید که میتواند در این لیست جای بگیرد در نظرات بنویسید تا در آپدیت های بعدی به آن اضافه کنیم.

تحریریه نقد فارسی. عناوینی که با این اکانت انتشار می‌یابد، کاری جمعی از هنر همکاران ما در مجموعه نقد فارسی است.